Fajny zestaw

rafel1809

Member
Witam
Od dłuższego czasu przeglądam forum, teraz przyszedł czas na konkretny zestaw dla mnie :) . Generalnie zestaw 4000 - 4500 zeta max. Kino/muza 50/50 (muza elektroniczna, classic house, trochę popu, hh, rocka), poza tym może jakieś śladowe ilości innych działalności. Pokój 16 m2, płyty karton-gips, wyłożony panelami podłogowymi bez dywanu, mebli nie za dużo. Z modeli amplitunerów jakie mnie interesują to (pozwólcie że nie będę uściślał nazw do każdej literki, fachowcy wiedzą o co chodzi ;) ) :
Denon: 1713, 2113,
Onkyo: 515, 616,
Yamaha: 673, 771, 773,
Marantz 5006
Z zestawów głośników (5.0):
Jamo: 608, 405, 407,
Klipsch F10 C10 B20,
Dali Concept 6,
Mission: M34, M35.
Ewentualne inne sugestie też mile widziane, ale to już raczej zestaw po wielomiesięcznej weryfikacji.
Proszę nie sugerować "kosmicznych" zestawów za jedyne kilka tys +. To absolutnie nie wchodzi w grę. Tutaj pozostaje tylko kwestia konfiguracji w/w modeli, czy lepiej ampli za poniżej 2000 zeta + kolumny za 2500 - 2700 (bardziej logiczny wybór), czy np lepiej iść w droższy ampli + np Jamo 608.
Dzięki
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Lepiej kupić droższe kolumny. Do 16 mkw szukaj mniejszych podłogówek, bo np. Mission M35 to się nadają do 25-30mkw, podobnie jak Jamo s608 (do muzyki kicha). Dali Concept jak najbardziej. Zobacz jeszcze Monitor Audio MR 4, Roth Oli 30. Jak kupisz za mocne i za duże kolumny to efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Ucierpi na tym stereofonia, kontrola basu, scena. Kiedyś też tak myślałem że im większe kolumny tym lepiej, z błędu dopiero mnie wyprowadzili mądrzejsi koledzy. No chyba że lubisz jak ci drżą szyby w oknach i wszystkie meble?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rafel1809

Member
Dzięki. Jednak Monitor Audio i Rorh Oli odpadają - musiałbym kupić ampli w stylu Yamaha 373, 473, Onkyo 313, a to raczej mija się z sensem. A jak wygląda sprawa Jamo 405, 407 np z Denonem 1713, Yamahą 515 lub Onkyo 515? Za kilka dni wybieram się na odsłuch i być może zakupy.
 

rafel1809

Member
Mam jeszcze pytanie dot. kolumn Magnat i Heco. czy warto? Można fajny zestawik skompletować do 2,5 kpln. Jeśli ktoś jest posiadaczem, proszę o opinie.
Dzięki
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zależy które modele kolumn ,w przypadku Heco odradzam najtańsza linię Victa wygląd bardzo fajny owszem tylko dźwięk lekko dudniący - chyba, że to Ci nie przeszkadza
W przypadku Magnatów w grę wchodzą kolumny serii Quantum - porządne głośniki i porządna stolarka ,dźwięk zgodnie z oczekiwaniami ,natomiast zdecydowanie odradzam serię Superior ,Motion
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No wlasnie tu bym podyskutowal ;) Czywiscie ze wszystkim nalezy zachowac zdrowy rozsadek. Do kolumn za 4000 ampli do 1500-2000, ale do ampli za 2100 wybralbym zestaw co najmnej dwa razy drozszy, tym bardziej 5.0.
No nic, moze w przyszlosci wymienisz, ale szybcej starzeje sie elektornika i to wlasnie ja latwiej wymienic. Najpierw posluchaj przed zakupem.
Pozdrawiam
 
Do góry