Fajny zestaw Głośniki+ampl. w cenie 2500-3000

krzysiex

New member
Witam, proszę o poradę odnosnie zestawu kina domowego jaki planuje sobie kupic.

60% używania będzie TV/Filmy BD, DivX, DVD, 30% radio, 10% audio/mp3

Z tego co się orientowałem to polecany i bardzo dobry w swojej klasie jest zestaw 5.0 Jamo S606. Prosiłbym o potwierdzenie czy to doby wybór, oraz polecenie odpowiedniego amplitunera do tego zestawu.

Pokój 16m2 prostokątny, ale zestaw umieszony w narożniku i skierowany na sofę leżącą w narożniku naprzeciwko przy tej samej ścianie (po krótszym boku).

Zależy mi na tym aby się zmieścić ze wszystkim do 2500zl, chyba że za stosunkowo nie dużą dopłatą można mieć coś o niebo lepszego (max. 3000zl).

I jeszcze proszę mnie utwierdzić w przekonaniu, czy wybór później do tego blue raya ma mały wpływ na jakość obrazu/dźwięku a bardziej chodzi o funkcje jakie bym sobie życzył (będę szukał blue raya do 500zl z odczytem z usb plikow mkv). Chodzi mi o to czy zakupująć fajny zestaw głośniki plus ampli można go "skaleczyć" zwykłym blue rayem do 500zl nieumiejętnie dobranym.
 

schwarz

New member
Zobacz a najlepiej posłuchaj zestaw np Onkyo 308 + Jamo S606. Zmieścisz się może w 2500-2600 a do twoich potrzeb to dobry sprzęt. Blu nic nie skaleczy, wybierz jaki chcesz, nie ma potrzeby pakować 1,5 tyś zł w blu.
 

krzysiex

New member
Często polecanym ampli do tych głośników jest pionie 1611, jest on jednak nieco droższy. Czy warto dopłacać względem wspomnianego powyżej Onkyo, czy też różnica niezauważalna dla laika?
 

killpit

New member
Denon 1611 to klasa Onkyo 578 z tych dwóch to 578 dużo bardziej dynamiczny ,przestrzenny itd....
Natomiast warto jakbyś odsłuchał sobie tych głośników na tych samych modelach ampli.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
po co eksperymentować . Masz w zasięgu Onkyo 606 + Jamo 606 i przez długi czas uśmiech radości i zadowolenia jak będziesz przekręcał ON w sprzęcie , nie zniknie.
Dopytaj jedynie Blackninja o ceny.
 
Do góry