Fajne kolumny - swietna cena

mors111

Active member
Bez reklam
w tej cenie można już znaleźć sporo dobrych kolumn

sam mam na oku Tannoy Mercury 7.4 - fronty - większe basy , większa dynamika , lepsze pasmo przenoszenia ( te z Twojego linku mają od 50hz !! , kiepsko jeśli to prawdziwe dane ) od 32hz

ii pewnie też do kupienia za podobne pieniążki ( Tannoy 7.4 oczywiście )
 

abdul0412

New member
Bez reklam
w tej cenie można już znaleźć sporo dobrych kolumn

sam mam na oku Tannoy Mercury 7.4 - fronty - większe basy , większa dynamika , lepsze pasmo przenoszenia ( te z Twojego linku mają od 50hz !! , kiepsko jeśli to prawdziwe dane ) od 32hz

ii pewnie też do kupienia za podobne pieniążki ( Tannoy 7.4 oczywiście )

Tannoy super:) potwierdzam ale dobre 50 hz daje rade z Focala sam chcialem takie kupic. Przypadek sprawil ze ujrzalem ta promocje.
Chce kupic wzmak takze zobaczymy co te glosniki potrafia:)
 

mors111

Active member
Bez reklam
Jeśli będzie sub to we frontach wystarczy 50hz , jednak ja wolę jak fronty schodzą niżej , sporo nizej i takie mam od 35hz
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie nie kupujcie kolumn tylko po parametrach. Focal podaje 50Hz, ale nie podaje spadku. Tannoy 32Hz, ale -6dB.

Proszę tu test. Zespoły głośnikowe - testy

Wynika z tego, że jest 32hz -6db.

Po drugie zejście, a siła basu i potęga to inna sprawa. Nie zawsze kolumny niżej schodzące zagrają dynamiczniej potężniej.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
A ile słyszy ludzkie ucho 32? 50 Hz? Ja chyba raczej ponad 50 więc nie każdy potrzebuje wyśrubowanych parametrów....jeżeli są one prawdziwe oczywiście... ;-)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ludzkie ucho słychy do około 20Hz.

Ale tak jak pisałem wcześniej. Odsłuch to podstawa. Parametry to tylko teoria. W praktyce jest czasem inaczej.

Taki przykład z naszego rynku. Audio Academy Phoebe III (od 37Hz) vs Hyperion IV (od 40Hz). I które będą miały więcej basu i zdolności do wypełnienia basem dużego pomieszczenia?

Albo posłuchajcie Jbl Studio 280 i Monitor Audio MR4.
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Dobre wytlumaczenie.
Poza tym np Focal uzywa bardzo lekkich membran co przeklada sie na dynamike.
Żałuję , że nie posłuchałem Aria 926 jak kupowałem Tannoy - inna półka ale przynajmniej miałbym szerszy pogląd.

Generalnie , widac ze mozna kupic fajne i niedrogie kolumny tylko trzeba szukac - i raczej odpuscic sobie alledrogo:)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ludzkie ucho słychy do około 20Hz.

Ale tak jak pisałem wcześniej. Odsłuch to podstawa. Parametry to tylko teoria. W praktyce jest czasem inaczej.

Taki przykład z naszego rynku. Audio Academy Phoebe III (od 37Hz) vs Hyperion IV (od 40Hz). I które będą miały więcej basu i zdolności do wypełnienia basem dużego pomieszczenia?

Albo posłuchajcie Jbl Studio 280 i Monitor Audio MR4.
20Hz to długość fali ma 17m, nie ma takich pomieszczeń :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
wiemy o co chodzi ...:) papier wszystko przyjmie i co Producent napisze to ludzie to przeczytają kwestia czy w to się wierzy ..
 
Ostatnia edycja:
Do góry