Fachowa pomoc mile widziana

chriss1971

New member
Na początku napiszę, że boli mnie głowa. Boli od wertowania tematu w kwestii wyboru TV. Brat doradził mi - kup cokolwiek bo za rok to i tak będzie staroć. Trudno nie przyznać mu racji :popcorn:- dostał za to ode mnie popcorn. Czas działa na moją korzyść z jednej strony lecz z drugiej strony oglądanie programów na 22 calach lcd jest na dłuższą metę męczące (polska jezyk trudna jezyk). Czytam, czytam i ... help mi.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2 - 2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? telewizor ma stać w ciemnym kącie
7.Jaki masz obecnie telewizor ? 22" lcd samsung
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry obraz full hd
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowy
10.Jakie urządzenia ? Xbox, BR, dekoder N
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5-6
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie ważne
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, programy informacyjne,
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Dondle załatwi sprawę
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 50 %
16.Preferencje co do marki ? nie ważne
17.Preferencje co do wielkości ? 40''-42" ... 47"?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? różnie
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2600 (góra 2700)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? opcjonalnie może być, ale nie musi

Mała dygresja:
pkt.8 - dobry obraz to podstawa (tutaj ruletka, smużenie, clouding do wyboru do koloru jak się trafi lub nie).
Są w sklepie Philipsy 40pfl5007 / 5507 z matrycami sharpa (sprawdzone po oznaczeniach)
Telewizor mający dobrą matrycą de facto ma upchane więcej bardziej lub mniej potrzebnych rzeczy (wifi, 3D), więc może philips 47pfl4007k ?
Dobre oceny zbiera Panasonic tx-l42et5e (mała różnica w stosunku do e5e) ale jest też promo na 42et50 - więcej Hz :)
Dużo czasu poświęcam na granie więc zależy mi na braku smug.
Oglądałem polecanego przez Kikiego 6007 - faktycznie obraz miodek lecz cena puki co zaporowa.
Lg42lm640 to chyba prawie to samo co panas et5e (w sumie jest w nim matryca lg) a droższy od niego. Prezentuje się owszem ładnie (lg) ale jak nie widać różnicy to po co przepłacać, lm660 ładna ale drrrrrrrrrrrroga.
Masakra jakaś, kiedyś szło się do sklepu, brało Neptuna lub Rubina (bo właśnie rzucili) i było spoko. Teraz to horror zakupowy bo co by się nie wybrało to i tak będzie źle.

Suma sumarum skłaniam się ku panasonic 42et5e lub philips 47pfl4007 - czy dobrze , czy .... doradźcie proszę :grin:
 

chriss1971

New member
Kiedyś, dawno dawno temu miałem w domu prawie całą elektronikę Philipsa (włącznie z lodówką) a były to piękne lata 80. Lata lecą i może czas wrócić do tej marki ,choć te 2 cale Panasa ... ale z 2 strony ten obraz ... ehhh
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Kiedyś, dawno dawno temu miałem w domu prawie całą elektronikę Philipsa (włącznie z lodówką) a były to piękne lata 80. Lata lecą i może czas wrócić do tej marki ,choć te 2 cale Panasa ... ale z 2 strony ten obraz ... ehhh

oba są 42" calowe.
Ja bym rozważył albo philipsa 42pfl6007, albo toshibę 42vl963 - dwa najlepsze tv z 3d pasywnym do kwoty 3tyś.
Dopłaty dużej nie masz w porównaniu do ET5, a jakość skacze przynajmniej o poziom wzwyż
 

chriss1971

New member
Karpaj, masz rację (pisząc miałem na myśli 5507 :). W sumie dopłata nieduża i te parę grosiszy można naskrobać bo w końcu tv to nie pietruszka którą kupuje się codziennie.
 

dominlesne

New member
Ja brałbym et5, chociaż ten Philips 4007 ma zerowy input lag. Gdzie w tej cenie masz 42et50, widziałem takie najtaniej za około 3 tys?
 

chriss1971

New member
dominlesne-była promocja w sklepie nie dla idiotów ale się skończyła za 2800
snipass-gram na xbox360, ciśnienia na 3d brak bo mnie nie kręci , poza tym i tak chodzę w patrzałkach a soczewki zakładać tylko po to aby przez 5 minut coś od czasu do czasu wyskoczyło (lub nie) z ekranu to nie dla mnie.
Z drugiej strony (wedle starodawnej zasady że : kij ma dwa końce z czego trzeci jest najważniejszy) : et5e i 6007 lub ostatecznie 5507 to nowsze modele (z plusem dla philipsa za DVB-S czyli mniej kabli) w EuroRTVAGD jest 5507 z matrycą sharpa. Porównywałem 6007 do et5e i ... panasonic wymięka. Obraz z Philipsa żyletka, napisy gładkie, miód malina ( to tak jak porównywałem fon GIO do SII - inna jakość ).
Z jednej strony jest dobrą sprawą mnogość wyboru bo można dopasować produkt do potrzeb dzięki pomocy kolegom z forum za co chylę czoła - bo w sumie trzeba mieć zacięcie to tego tematu - ale rozumiem to - jak coś jest pasją ...Z drugiej strony jest tego tyle , że po przeczytaniu iluśset wątków człowiek staje się "expertem" lub zaczyna się w tym wszystkim gubić :cry:
 
Ostatnia edycja:

dominlesne

New member
Skoro tv ma stać w ciemnym kącie i nie będzie służyć jako zamiennik monitora PC, to najlepiej brać plazmę g30 albo st50. Mały input lag, lepsze skalowanie SD, brak nierównomiernego podświetlenia. Nie zauważyłem wcześniej, że ma być koniecznie led jak to wielu pisze :)
 

dominlesne

New member
Na pewno nie za tą kasę. Ja bym zastanawiał się nad 5507, a st50 (lub g30 - zawsze to wyższa seria, niebudżetowa).
 

Since

New member
oba są 42" calowe.
Ja bym rozważył albo philipsa 42pfl6007, albo toshibę 42vl963 - dwa najlepsze tv z 3d pasywnym do kwoty 3tyś.
Dopłaty dużej nie masz w porównaniu do ET5, a jakość skacze przynajmniej o poziom wzwyż

Oj Karpaj..

zdecyduj się w końcu, który TV jest poprostu lepszy.. bo raz piszesz tak a raz tak ;/

u mnie juz jest philips 6007, oceniam wyżej niz LG, ale gorzej niż Toshibę VL963 i Panasonica ET5
 

Karpaj

New member
Bez reklam
To było dość dawno, kiedy miałem okazję tylko spojrzeć na skalowanie i czerń na materiałach ze sklepu, bo model dopiero wchodził na rynek. Potem dopiero miałem okazję spojrzeć na to w warunkach bardziej domowych u znajomego i Philips zdecydowanie przeskoczył Panasia - czerni w sklepie ocenić się raczej nie da. Natomiast pierwsze wrażenie w sklepie z tym telewizorem przy skalowaniu kazdy może odnieść negatywne - bo pojawia się masa szczegołów np. na twarzach, co sprawia że obraz wygląda "gorzej" (choć w pełni odzwierciedla szczegóły), niż na wygładzonych konkurentach.
 

chriss1971

New member
Telewizor zakupiony, jestem zadowolony. Panasonic TX-L42ET5E jak najbardziej przypadł mi do gustu. Opis w wątku Panasonica. Dziękuję kolegom za sugestie i podpowiedzi. A tak na marginesie , gdybym brał Philipsa pewnie też bym był zadowolony bo w końcu tylko i aż telewizor. Za miesiąc , kwartał, rok wyjdą lepsze, nowsze etc. A ja mam, stoi na stoliku i cieszę się obrazem :)
 
Do góry