F9 - F8 - M8 seria Samsung i roznice w nich

jos1

New member
Zasadnicze roznice w tych seriach i jak te roznice wplywaja na jakosc obrazu ?

F9 seria nie posiada 100 Hz - zdaniem Samsunga 100 Hz jest zbedne w tej serii ,ale dlaczego? Czy LED technologia nie potrzebuje szybkiego taktowania w PAL ?
M8 seria tez nie posiada 100 Hz ,ale i tez nie posiada LED technologii ,mimo to w testach jest lepsza .
F8 seria posiada juz wszystkio co mozliwe ale i tak obraz nie jest plynnie wyswietlany.

Prosze o opinie na temat roznic w jakosci obrazu i ich powodu.
 
Ostatnia edycja:

jos1

New member
Usiluje juz od dawna wyjasnic sobie nieprzyjemne zjawisko jakim jest skokowe nie plynne wyswietlanie obrazu w momencie kiedy sekwencja np.filmu jest przesowana z prawej strony w lewa i odwrotnie i takze z gory ekranu do dolu i odwrotnie.To zjawisko kazdy kto mial normalny TV analogowy zna .Wszystkie nowej generacji plasmy i LCD oprocz Philipsa serii HD Engine z tym problemem musza zyc.
Na poczatku myslalem ze to jest sprawa slabych parametrow matrycy - elektroniki – reakcji ale okazalo sie ze nie !!!!! doszly takie sprawy jak 100Hz – 3ms czas wyswietlania – 24p i nadal to samo .
 
Ostatnia edycja:

martins

New member
No I To Czyni Z Lcd Caly Czas Niedoskonale Tv

Mam le40n87bd i tez mam z tym problemy i zastanawiam sie czy to usterka czy nie jesli ten typ tak ma to sprzedaje go i odrazu kupuje panasonica bo co mi po full hd skoro 99 % kanalow jest nadawane gorzej niz na plazmie. Praktycznie wszystkie te samsungi full hd nadaja sie tylko jako monitor do PS3. W calej reszcie lepsze sa plazmy juz sam czas rekacji ktory w plazmach nie wystepuje jest tego dowodem
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
jos1 napisał:
F8 seria posiada juz wszystkio co mozliwe ale i tak obraz nie jest plynnie wyswietlany.

Prosze o opinie na temat roznic w jakosci obrazu i ich powodu.

tez badam serie F9 ale nie zgodze sie ze F8 ma wszystko... nie ma Ledow i nie ma kontrastu 500 000:1 i jest tez dlatego duzo tanszy, pozdr
 

jos1

New member
listek2000 napisał:
nie zgodze sie ze F8 ma wszystko... nie ma Ledow i nie ma kontrastu 500 000:1 i jest tez dlatego duzo tanszy, pozdr

Piszac mialem na uwadze to , ze F8 posiada juz wszystko co ma bezposredni wplyw na plynny obraz ,
technologia LED poprawia przedewszystkim znacznie jakosc kontrastu i zuzycie pradu .

pozdrawiam
 

jos1

New member
birut napisał:
Tylko kiedy on wejdzie.

Juz jest nowa seria 6 Samsunga , ja osobiscie stracilem ponad rok w oczekiwaniu na lepszy LCD zakonczylem wczoraj testy nowych plazm i LCD Samsunga i Philipsa. KICHA !!!!!!!!!!!!!!!:eek:k: Samsung zrobill milowy krok do tylu :( Philips podobnie ,te wodotryski ktore na sile wciskaja w swoje TV nie maja wplywu na polepszenie jakosci czerni i obrazu ,jedynie plynnosc wyswietlania jest lepsza.

Pisze z pelnym przekonaniem ze seria F Samsunga jest nadal moim zdaniem lepsza jezeli chodzi o jakosc obrazu niz wszystkie NOWOSCI ktore obecnie sie pojawily w sklepach.
Jestem zawiedziony ze obiecany 46 calowy LCD TV w LED technologii nie zostal wyprodukowany.

Pozdrawiam
 

bluray

Banned
W tej dziedzinie najlepsze są Toshiby serii Z i ZF.
Miałem krótko Z 46" i był to jedyny ekran na którym doprowadziłem do płynnego odtwarzanie BBC HD Planet Earth.

Zainteresujcie się technologią Pull Down 5:5. To jest klucz do tematu.
Samsungi są tragiczne w tym parametrze. Philami się nie interesuję.
Jako demo zjawiska wystarczy "skokowo - czkające" wjeżdżające logo UNIVERSALu.
 
Do góry