F7000 - co mi się nie podoba :)

krrrycha

New member
panowie ja dalej nie moge wyeliminowac poszarpanych krawedzi podczas gry na xbokx360 na filmach tego nie ma nie wiem ocb gdyby tv byl zepsuty to na filmach hd tez bylyby poszarpane krawedzie? moze ktos napisze jak ma ustawiony tv pod x a zoze to na xboxie trzeba zmienic jakies ustawienie?
 

sewek1988

New member
Ja nie mogę znaleźć żadnego nowego firmware... na stronie supportu samsunga jest tylko wersja 1115 z lutego , a czytałem na zagranicznych forach że nowy soft poprawia jakość obrazu względem poprzednich.
 

sewek1988

New member
A faktycznie na stronie samsunga nic nowego nie ma a w TV znajduje 1118, testował ją już ktoś???

tak na temat 1116 wypowiadali się ludzie:
You should notice with this new firmware the blacks are deeper and the whites clearer. Picture is clearer and sharper and you can now see the film grain and detail on films now. Indicating what I thought that the last few firmwares some form of undefeatable noise reduction causing the picture to look abit hazy and not quite as clear as it is now

wypowiedź z avforums.com
 

wicia021

New member
czy ma ktoś może jakieś super ustawienia na obraz chodzi mi o kalibracje dokładnie pod nc+ z góry dzieki za odp
 

Toomp

New member
Witam,
Mam problem próbując oglądać streaming przez przeglądarkę samsunga na stronie np. wuwuwu kropka dvbsport kropka net jest obraz ale nie ma dźwięku ktoś ma pomysł czy coś się uda z tym zrobić.
 

matrixabc

Member
Na złącze AV jest wyprowadzony sygnał z tunera DVBT więc można nagrywać na np zewnętrzna nagrywarkę HDD oglądany program. Jakość sygnału oczywiście nie jest HD ale zawsze coś. Szkoda tylko ze nie jest już przepuszczany obraz na AV ze złącza USB.
 

matrixabc

Member
Czy ktoś z użytkowników próbował - czy da radę - ustawić tak listę programów aby na np kanale 1 był zaprogramowany kanał z tunera telewizji cyfrowej naziemnej a na kanale 2 był zaprogramowany kanał z tunera telewizji kablowej
 

matrixabc

Member
Ulubione testowałem ale z tego co pamiętam to ulubione też są jak gdyby przypisane do konkretnego źródła. A mi chodzi o to aby nie zmieniać źródła za pomocą: Chanlist->zródło anteny ->: naziemna , kablowa , satelitarna , tylko aby wciskając 1 na pilocie był program z naziemnej, wciskając 2 na pilocie był program z kablówki, wciskając 3 na pilocie był program z satelity.
 

TV3D

New member
Bez reklam
Proszę o wypowiedż użytkowników samsunga 46F7000 / 46F6770

Czy jest sens dopłacać 500zł do 46F7000 czy zostać przy tańszym 46F6770:?:


oraz jak jest Smart Evolution? (jest już wbudowany w TV ? czy trzeba dokupić?)
Zestaw modernizacyjny Smart Evolution zapewniający możliwość wykorzystania nowych funkcji i treści, które pojawią się w przyszłości

Co chodzi o te Ustawienia to chyba brakuje jak ustawić? w Seria 46F7000

Ostrość?
Opcje zaawansowane?
Opcje obrazu
?

Sa to ustawienia po kalibracji F7000 ale nie moje tylko z portalu fullhd.gr ale to dobra podstawa

Wysłane z mojego GT-I9100


Seria F7000 Tryb FILM a później
Podświetlenie: 8
Jasność: 44
Kontrast: 88
Kolor: 50
Odcień: 20
Gamma: -2
Tonacja czerni: Ciemna
Cinema HDMI: Niski
Balans Bieli 10p: RGB: [10IRE: 1/0/0, 20IRE: 3/0/0, 30 IRE: -2/0/-2, 40IRE: -1/0/-2, 50IRE: 0/0/-2 , 60IRE: 0/0/0. 70IRE: 0/0/0, 80IRE: 0/0-3, 90IRE: 0/0/-6, 100IRE: 0/0/-10].
Balans bieli / Wzmocnienie: RGB [RED: 100/0/0, GREEN: 15/100/0, BLUE: 0/5/50, YELLOW: 100/100/0, CYJAN: 0/51/47, MAGENTA: 45 / 045]

Motion plus ustawiasz pod siebie w przypadku c+ zostawił bym wyraźny lub popróbowałbym sam na użytkowniku
 
Ostatnia edycja:

mania137

New member
Witam, Bardzo proszę o poradę, a jestem nowa na forum i nie wiem gdzie zapytać.
Proszę o poradę, muszę szybko podjąć decyzję i potrzebuję fachowej opinii.
Chcę telewizor 60"" do korzystania z internetu i oglądania filmów ( bez gier ).
Wstępnie wybrałam Sony i Samsung i tu pytanie czy wiecie jak się ma Sony KDL-60W855B vs. samsung ue60f7000?? Samsung jest z 1500 PLN droższy, ale czy ta dopłata jest uzasadniona??
 

mania137

New member
Może dodam jeszcze, że:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 40m²
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? ma wisieć na ramieniu ze skrętem poziomym 90 stopni ( oglądanie z bufetu śniadaniowego )
6. Jak słońce świeci w pokoju? ciągle :eek:kna z lewej, prawej i na wprost ( wschód, południe, zachód ) więc cały dzień słońce ( od południa i zachodu są rolety )
7. Jaki masz obecnie telewizor? brak TV
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? WiFi nagrywanie na USB, tunery tv wbudowane, smart
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? tel. sat.
10 .Jakie urządzenia? nie rozumiem pytania
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale z sieci, reality
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak bardzo często
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Preferencje co do marki? SAMSUNG, Sony, ale nie upieram się ( nie lubię LG )
17. Preferencje co do wielkości? 60””
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nic
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? pół na pół
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6000 - 9000
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? aktywne
 

tdx

New member
Bez reklam
to temat o F7000, już w 2 wątkach pytasz o to samo. Zobacz oba najpierw samsunga potem sony. Jak nie zobaczysz różnicy w płynności zostań przy sony bo tańszy
 

TV3D

New member
Bez reklam
Ci chodzi o wpisanie tych parametrów:

Balans Bieli 10p: RGB: [10IRE: 1/0/0, 20IRE: 3/0/0, 30 IRE: -2/0/-2, 40IRE: -1/0/-2, 50IRE: 0/0/-2 , 60IRE: 0/0/0. 70IRE: 0/0/0, 80IRE: 0/0-3, 90IRE: 0/0/-6, 100IRE: 0/0/-10].

to odpowiednikiem do wpisania np:
10IRE jest w F7000 to 1IRE ?
100IRE to w F7000 10IRE ?



Balans bieli / Wzmocnienie: RGB [RED: 100/0/0, GREEN: 15/100/0, BLUE: 0/5/50, YELLOW: 100/100/0, CYJAN: 0/51/47, MAGENTA: 45 / 045]

tych parametrów j/w w żaden sposób nie mogę znależć:?: - opowiedników w trybie Film na F7000?
 
Ostatnia edycja:

krionix

New member
Tak wpadam tu przy okazji bo dzis siedzialem przed F7000 i nie odpalilk filmu w mp4 "nie obslugiwany format" czy cos ala to, topowy model 2013... F6320 czy F6500 lyka go jak pelikan bez problemu (testy w sklepie, pen drive nie uszkodzony oczywiscie). Starty soft moze mial czy co...? Byly problemy z tym od nowosci jak ta seria wyszla? Gosc w sklepie mowil ze nie uaktualniaja softu w tych pokazowych.
 

tdx

New member
Bez reklam
było coś z nierozpoznawaniem nagłówka pliku, odpalałeś komunikat jak u Ciebie a na podglądzie była klatka ze środka filmu... Aktualizacja tu pomogła
 

krionix

New member
OK, dzieki tak musialo byc (F7000 i mp4). Co ciekawe kino domowe (spiete hdmi-cec) samsunga i ten F7000 tak sie dogaduja ze korektora z menu telewizora nie wybierzesz (to samo soundbar po optycznym, soundshare i jack analog - albo sluchawki,). Korektor jest tylko dla wbudownaych w TV glosnikow!!!!!?

A kino domkowe nie wiem czy ma osobny korektor (na pewno jakies predefiniowane ustawienia ale ja chce SAM ustalic)?

Co to za idiotyzm :-( Przez tv jest znacznie latwiej i szybciej ustawiac.
Kino domowe samo sie wlacza i wylacza, spoko a kosztuje podobnie do lepszych modeli soundbarow. Baza stereo, jakby przestrzen i oduczcie - lepsza wg mnie (nie jestem audiofil a jak spiewam to falszuje) jest przy kinie domowym (wowczas gra 2.1), w soundbarze w sumie glosniki sa dosc blisko siebie... ale jak w tym kinie domowym odlaczymy subwoofer to gra to jak TV, te plastikowe kolu.

I tak sie bije z myslami czy soundbar czy kino (tylko troche drozsze). Nie potrzebnie dublujemy smart, blue ray na szczaw (laser padnie miesiac po gwarancji choc odtworzyl 10 plytek). Ale w sumie dodatkowe glosniki do filmu czasem sie przydadza (na codzien kino bedize 3.1 - tylnie glosniki beda raczej zdemontowane bo srednio jest miejsce na nie). Najtaniej i najszybciej ot bym dodal sam subwoofer do TV ale sie nie da ;-( Ponoc sony cos na tym polu wykombinowal w 2014 - ma osobny sub a glosniki zostaja te co sa w TV i to jest to!!!!!! Co myslisz?
 
Do góry