F1 2010 - liga ps3

nimm2

New member
relacja video z ostatniego GP Monaco

czesc I
YouTube - GP Monaco F1 2010 Liga HDTV -1/3

czesc II
YouTube - GP Monaco F1 2010 Liga HDTV -2/3

czesc III
YouTube - GP Monaco F1 2010 Liga HDTV - 3/3

i przy okazji mala prosba... mimo wszystko nie pasuje mi kolejnosc na mecie... czy ktos moze mi wskazac na ktorym okrazeniu wyprzedzil mnie drWredman? Zwroccie uwage ze pomimo, iz ja nikogo nie wyprzedzam i nikt mnie nie wyprzedza to zmienia sie czasami lokata na torze... w pewnym momencie nawet jade przed mayerem pomimo tego, iz jego czas wyscigu jest krotszy niz moj... przesledzilem kazde wyprzedzanie i wyprzedzanie tomiego namierzylem, mayera rowniez, nie widze tylko gdzie wyprzedzil mnie wredman...
i jeszcze jedno... zwroccie uwage jaki mialem czas w kwalifikacjach, a z ktorego pola startowego ruszam do wyscigu...
to jeszcze nie jest oficjalny protest ;)
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Pawkaraku mam swoje nagranie wiec sprawdze i wrzuce filmik ale z braku czasu może to potrwać kilka dni.

Ja jestem za zostawieniem godziny 21, a nawet przesunieciem na 21.30. (mój szesciolatek ma mnóstwo pytań gdy prowadzę i skutecznie dekoncentruje ojca :))
 

DrWredman

Active member
Nie mogłem zasnąć i sprawdziłem. Na 16 okr. Zjezdzasz do pitstopu i wtedy Cie wyprzedzam. Widać ze program nie zmienił u ciebie naszych miejsc, ale moja różnica czasowa Juz jest ujemna po twoim wyjeździe z Boxu. U mnie pokazywalo dobrze. Jak wrzuce filmik to zobaczysz.
Dobrej nocki
 

mayerr

New member
relacja video z ostatniego GP Monaco

czesc I
YouTube - GP Monaco F1 2010 Liga HDTV -1/3

czesc II
YouTube - GP Monaco F1 2010 Liga HDTV -2/3

czesc III
YouTube - GP Monaco F1 2010 Liga HDTV - 3/3

i przy okazji mala prosba... mimo wszystko nie pasuje mi kolejnosc na mecie... czy ktos moze mi wskazac na ktorym okrazeniu wyprzedzil mnie drWredman? Zwroccie uwage ze pomimo, iz ja nikogo nie wyprzedzam i nikt mnie nie wyprzedza to zmienia sie czasami lokata na torze... w pewnym momencie nawet jade przed mayerem pomimo tego, iz jego czas wyscigu jest krotszy niz moj... przesledzilem kazde wyprzedzanie i wyprzedzanie tomiego namierzylem, mayera rowniez, nie widze tylko gdzie wyprzedzil mnie wredman...
i jeszcze jedno... zwroccie uwage jaki mialem czas w kwalifikacjach, a z ktorego pola startowego ruszam do wyscigu...
to jeszcze nie jest oficjalny protest ;)
no rzeczywiście dziwnie to wszystko wygląda z Twojego kokpitu :niewiem:
Co do mojego dublowania Ciebie to rzeczywiście nie można się do Ciebie przyczepić. Niebieską flagę dopiero pokazali Ci jak już byłeś na bandzie po moim strzale. Z mojego kokpitu to zupełnie inaczej wyglądało. Później wrzucę filmiki to sam to ocenisz.
 

nimm2

New member
tak sobie mysle ze w Monaco jest za duzo struktur i system ledwo daje rade... do tego gra online i stad te problemy... w singapurze pewnie bedzie podobnie...
 

mayerr

New member
Monte Carlo
Zapowiadał się niezła sieczka na torze ulicznym w Monte Carlo ale nie taki diabeł straszny jak go malują ;)

Kwalifikacje:
Chyba każdy wie jak Ważne są Q w Monte Carlo więc większych kalkulacji nie było. Zakładamy miękkie kapcie i walka o PP.
Zapowiadał się deszczyk więc szybko postanowiłem wyjechać. Okazało się, że w drugim sektorze od samego początku lekko padało.
W pozostałej części toru jeszcze było sucho. Na pierwszym kółku pomiarowym popełniłem błąd, wjechałem za mocno na tarkę i obróciłem bolid.
Kolejne okr pomiarowe było już czyste i wskoczyłem na P3. Chwilę później poprawiłem swój czas ale pozycji nie. Zjazd do boksu po nowe laczki i szybki wyjazd. Niestety już dość mocno padało i wiedziałem, że to czas z pierwszego wyjazdu będzie się liczył.
I tak też było.
Wyścig:
Start z trzeciego pola startowego. Cała czołówka równo wystartowała. Pierwszy zakręt i co? i nic :) Cała stawka wyszła z tego cało.
Jedynie Tomi i Pawkaraku mieli lekkie kontakt w walce o pozycje ale według mnie wszystko było fair play. Jechaem na trzeciej pozycji za Keyusu i Jakubusem. Nie czułem się zbyt komfortowo w bolidzie. Zwłaszcza w wolnych zakrętach. Bolid był mało zwrotny i bardzo dużo czasu traciłem na początku drugiego sektora między zakrętami 5-8.
Pierwsza dwójka szybko mi odjechała. Chwilę później dojechał jeszcze do mnie Bikson ale gdzieś popełnił błąd i dał mi spokój ;)
Keyusu w swoim debiucie pokazał jak się jeździ i po swoim pitstopie wyjechał 3 sek przede mną (ja jeszcze nie byłem w boksach).
Chwię później na wymianę opon zjechał Jakubus i znalazłem się na drugim miejscu. Pojechałem dobre okr. Zjechałem po twarde opony i wyjechałem tuż tuż przed Jakubusem (oczywiście mechanicy Force India pomogli mi w tym- znamy słynny bug Jakubusa w pitstopie ).
I tak podążaliśmy razem do 14 kółka. Chwilę wcześniej bo na 13 kółku dojechaliśmy do dublowanych. Pawkaraku niestety nie miał zamiaru mnie puścić i skutecznie ze mną walczył pod koniec 13 okr.
Nie chciał dobrowolnie oddać miejsca to musiałem użyć siły ;) Żartuje. Oczywiście nie chciałem celowo wjechać w niego i narażać się na głupią karę.
Ale stało się. Sfrustrowany całą sytuacją nie wytrzymałem i na pierwszym zakręcie zdecydowanie za późno zacząłem hamowanie i wjechałem w tyłek Ferrai. Oczywiście za takie zachowanie dostałem karę drive through. Cały czas za mną jak cień podążał Jakubus.
Po obejżeniu filmu od Pawkaraku ewidentnie widać, że ten wcale nie miał obowiązku mnie puścić. Dość że tabela dziwnie pokazywała, że ja jadę za nim to jeszcze nie miał ani razu niebieskiej flagi. Ta dopiero pokazała się u niego jak już był przyklejony do bandy.
Jeszcze raz sorki Pawkaraku za dzwona :(
Chwilę później dojeżdżam do dublowanego McLarena. Tomi wzorowo przepuszcza. Ja zjeżdżam na kare. Jakubus wskakuje na 2 pozycje.
Ja wyjeżdżam na trzeciej i znowu ląduje za dublowanym McLarenem. Tomi kolejny raz pokazuje jak należy się zachować na torze :) i ładnie mnie puszcza.
Popełniam błąd na ostatnim zakręcie przed tunelem i Tomi z powrotem ląduje przede mną :)
Potem zaczęły się przygody Jakubusa o których czytaliśmy i awansuje na 2 pozycje.
Ale bolid dalej nie prowadził się wyśmienicie i dość szybko dochodził do mnie Arek. Na 20 okr czułem już jego oddech na plecach.
Całe 20 kółku jechał tuż tuż za mną (widać było że miał lepsze tempo ale wiadomo, że w Monte Carlo miejsc do wyprzedzania jest jak na lekarstwo)
Pierwszy zakręt 21 okr za bardzo ścinam i dostaje poślizgu tylnej osi. Arek nie miał czasu na reakcję i dochodzi do kontaktu. Robię pirueta 360 stopni :)
Oczywiście żadnych pretensji do Arka nie mam za to. Na pewno był w niedziele ode mnie szybszy.
Myślę, że gdyby nie kara zdołałbym utrzymać 2 miejsce. 15 pkt do kolekcji cieszy zwłaszcza na torze, który nie za bardzo przepada za mną ;)

Jak zwykle wrzucam filmiki w których coś się dzieje koło mnie
YouTube - MOV02c
YouTube - MOV02d
YouTube - MOV02e
 

nimm2

New member
Monte Carlo
Po obejżeniu filmu od Pawkaraku ewidentnie widać, że ten wcale nie miał obowiązku mnie puścić. Dość że tabela dziwnie pokazywała, że ja jadę za nim to jeszcze nie miał ani razu niebieskiej flagi. Ta dopiero pokazała się u niego jak już był przyklejony do bandy.
Jeszcze raz sorki Pawkaraku za dzwona :(


nastepnym razem jakby takie cos mialo miejsce to zamrugaj swiatlami ;)

ogolnie to kazdego kto zamruga lub zatrabi to przepuszcze bez chwili wahania ;)
 

nimm2

New member
Nie mogłem zasnąć i sprawdziłem. Na 16 okr. Zjezdzasz do pitstopu i wtedy Cie wyprzedzam. Widać ze program nie zmienił u ciebie naszych miejsc, ale moja różnica czasowa Juz jest ujemna po twoim wyjeździe z Boxu. U mnie pokazywalo dobrze. Jak wrzuce filmik to zobaczysz.
Dobrej nocki

dzieki... teraz widze... jak wjezdzam do boksu to jestes 3 sek. za mna... w boksie mam podana informacje ze jestes 3000 metrow za mna... i to mnie zmylilo... na dodatek po wyjezdzie z boksu caly czas otrzymuje info ze jedziesz daleko z tylu... na szczescie sprawa sie wyjasnila :)
 

Keyusu

New member
Jak dla mnie debiut wymarzony :D i to w Monako dlatego i radośc większa :)
Ciekawie zapowiada się gp Turcji
Powodzonka wszystkim życze :D :D :D
 

DrWredman

Active member
jeden z zakrętów to chyba Twoim imieniem trzeba nazwać :p

oooo tego życzyłbym sobie najbardziej, gdy w przyszłym sezonie będę czytał w opsiach: "Wychodzę na prostą, maksymalnie opóźniam hamowanie przed zakrętem Wredmana i wyprzedzam po zewnętrznej..."
... a z innej beczki, wczoraj było kilka fajnych wyścigów (kompletnie nie znałem tych torów z końcówki sezonu) :)
 

bikson80

New member
Wredman po twoich filmikach widac ze masz chody u sedziow niedosc ze nie miales niebieskiej flagi to jeszcze nie wyswietlalo sie info za scinanie zakretow :D
Hamilton :niewiem:.Takie wlasnie jest f1
 

DrWredman

Active member
Wredman po twoich filmikach widac ze masz chody u sedziow niedosc ze nie miales niebieskiej flagi to jeszcze nie wyswietlalo sie info za scinanie zakretow :D
Hamilton :niewiem:.Takie wlasnie jest f1

z tymi zakrętami to jest jakaś niekonsekwencja, np w ostatnim wyścigu w filmiku Pawkaraku, chyba w ogóle nie wyświetlało się ścinanie zakrętów, a widać to ewidentnie na torze. U mnie za to jest kilka komunikatów (niektóre są w wyciętych fragmentach). Ale dziwne jest to, że nieraz tak samo pokonuję zakręt (czyt. ścinamy), a program raz odnotowuje ścięcie, a raz nie.

A, np. wczoraj byliśmy w necie z kilkoma z naszych, jechałem w czołówce (może nawet 1 bo nie pamiętam) wypadłem z toru na trawę po zewnętrznej i zostałem zdyskfalifikowany za ścinanie zakretów. :niewiem: Wygląda na to że niektóre tory są lepiej dopracowane.
Osobiście mam wrażenie, że te z końca tabeli są mniej dopieszczone. Chyba chłopcy z Codemasters nie wyrabiali się z terminem. :)

Więc lepiej zawsze trzymać się toru (o ile się go zna ;-)) bo nigdy nie wiadomo czy opłaci się ciąć zakręt.
 
Do góry