F-s 32" J32-4

mrew

New member
Witam,

w MM mamy promocje na 32" LCD F-S J32-4 - 2500 zl. Czy ktos mial z nim do czynienia i moglby cos napisac?

M.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
musisz się przemęczyć sam z tym pytaniem. Nie kupuj ceny - bo pożałujesz.
Sprawdź dobrze przed zakupem.
Dotychczas z tymi tanimi LCD było bardzo kiepsko.
pozdrawiam
 

mrew

New member
A masz jakias "procedure", ktora ulatwilaby sprawdzenie parametrow takiego TV? Np. przychodze z plyta CD lub DVD do sklepu, wkladam do odtwarzacza i jakis programik testowy mi pomaga w testowaniu parametrow (albo z notebookiem i specjalnym programem - kiedys byly jakies takie male programy do testowania monitorow komputerowych).

Moze ktos ma wyprobowany sposob?
 

mirsie

Member
Ja zabrałem ze sobą 3 płytki - jedną dvd z filmem rysunkowym (tym o rybce),drugą dvd z nagraniem koncertu JMJ w Pekinie - nagrywana w technologii HD, choć płyta to zwykłe dvd ale bardzo dobrej jakości, i trzecią z divx-ami. Zapuszczałem je na podłączonych do tv odtwarzaczy. Zwracałem uwagę na zakłócenia - jednolitość i czystość kolorowych płaszczyzn, barwne interferencje, ostrość detali. Potem jeśli była możliwość obserwcja na sygnale kablowym i porównanie z tzw. markowymi drogimi modelami. Na koniec obserwacja panelu pod ostrym kątem i bez sygnału czyli włączony ale ciemny ekran lub obraz z czarnymi pasami. Wtedy można ocenić poziom niebieskości czy też czerni ekranu. W zwykłym obrazie kontrastowe sceny uniemożliwiają właściwą ocenę. Co ciekawe niektóre tanie modele mają dobry poziom czerni ale ostrość i ilość odcieni barw pozostawiają wiele do życzenia.
Mirek
 
Do góry