EZY-BOX 8000 HDTV PVR Ready

kobayashi

New member
Właśnie testuję nowy nabytek: tuner EZY-BOX 8000 do odbioru HD ze złączami USB 2.0 i e-SATA umożliwiającymi nagrywanie na HDD. Jeśli ktoś jest zainteresowany tym tunerem proszę o pytania. Więcej info będę zamieszczał w miarę poznawania możliwości tunera.

Na początek od razu "wielki krzak". Moduły CI Polsatu Cyfrowego i CYFRY+ powodują w EZY-BOKSIE przycinanie się kanałów AnixeHD i AstraHD Promo. Na kanałach SD problem nie występuje. Mam nadzieję, że to efekt chwiowy ponieważ wersja Linuxa w tym tunerze jest na poziomie "raczkowania"... Poza tym tuner działa rewelacyjnie. Nagrywa obraz HD nawet na Pendriva USB :) jako pliki .TRP
 

sponn

New member
A ile to cacko kosztuje ? Bo wyglada calkiem fajnie no i jest na linuxie. Poza tym nagrywa na dysk czyli jest chybna jedynym tunerem HD z llinuxem i nagrywaniem.
 

kobayashi

New member
Tuner kosztował około 2200 pln czyli raczej sporo. Są już na rynku podobne i tańsze tunery ale ponoć mają mniejsze możliwości i nie działają ze wszystkimi dyskami zewnętrznymi. Bardzo fajnie działa funkcja Time Shift..
 

Koperfild

New member
Witam,
czy posiada to dwa tunery (oglądanie i nagrywanie na raz)?
czy posiada sieciówke i możliwość sharingu?
czy jest oparte na linuxie?
w jakim języku jest menu?
 

kobayashi

New member
EZY-BOX 8000 posiada jeden tuner. Umożliwia oglądanie jednego kanału i nagrywanie drugiego ale z tego samego transpondera. Nie posiada karty sieciowej i sharingu przez Ethernet (chyba, że przyszłościowo przez COM lub USB). Według mnie jest oparty na linuxie, podobnie jak TOPFIELD i KATHREIN. Menu jest w języku polskim i kilkunastu innych językach. Można mieć podpięte dwa dyski twarde, jeden na USB 2.0 a drugi na e-SATA. Tuner odtwarza MP3 i JPG. Software jest cały czas w developingu, nowe funkcje przybędą w przyszłości.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
kobayashi napisał:
EZY-BOX 8000 posiada jeden tuner. Umożliwia oglądanie jednego kanału i nagrywanie drugiego ale z tego samego transpondera. Nie posiada karty sieciowej i sharingu przez Ethernet (chyba, że przyszłościowo przez COM lub USB). Według mnie jest oparty na linuxie, podobnie jak TOPFIELD i KATHREIN. Menu jest w języku polskim i kilkunastu innych językach. Można mieć podpięte dwa dyski twarde, jeden na USB 2.0 a drugi na e-SATA. Tuner odtwarza MP3 i JPG. Software jest cały czas w developingu, nowe funkcje przybędą w przyszłości.

jak nie posiada sieciowki to moze byc nawet ze zlota a i tak nie bedzie wiele wart, a jak jeszcze brak linuxa to w ogole u mnie by sluzyl jako podstawka pod piwo ;)
 

kobayashi

New member
Co do systemu operacyjnego EZY-BOXa to jest to OS21 dla platformy ST40 firmy STMicroelectronics. Procesor główny to STi7100. System jest "linuxopodobny", tuner bootuje się około 20 sekund. Plik z firmwarem łatwo jest wyodrębnić i można w nim trochę pogrzebać. Póki co dokopałem się do bitmap i fontów. W firmwarze są też zawarte dekodery DivX i XviD, mimo iż na razie producent nie wspomina o możliwości oglądania tych plików. Potencjał tunera jest spory tylko obecne wersje systemu to chyba wczesna Beta... W przyszłym tygodniu będę testował współpracę EZY-BOXa z dyskiem zewnętrznym eSATA WD MyBook Premium ES 500GB.
 
Do góry