EX720 vs HX820, 46 vs 55

kksk

New member
odległość od ekranu – 3 m
jak słońce świeci w pokoju - z lewej strony 2 duże okna wyposażone w rolety
jak duży jest pokój - ok 20m2, otwarty na kuchnię z prawej strony
jaki masz obecnie telewizor – Sony KDL 46-W4500
jakie programy najczęściej oglądasz – TV HD (Canal+), PS3, czasami divx i SD
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem – raczej wieczór
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez – bez, ewentualnie słabe światło
wolisz obraz ostry czy łagodny – obojętne
matryca błyszcząca czy matowa - obojętne
preferowana wielkość telewizora – 46-55?
preferowana marka – Sony
czego nie lubisz w telewizorach – mnogości niepotrzebych ustawień
jakie urządzenia będą podłączone – PS3, XBOX360, dekoder HD, laptop przez wi-fi
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń – zdecydowana większość (80%) to TV HD i konsole
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych – na wprost, bocznie sporadycznie
czy ważne jest wifi – tak
czy będziesz korzystać z widgetów – nie wiem
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora – raczej nie, chyba że ktoś mnie przekona, że warto :)
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD – raczej nie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami – tak
ma mieć 3D – tak
ma mieć slot na karty SD – może być
ma mieć tuner DVB-S – obojętne
jakimi złączami – 4 HDMI
jaki masz sygnał – dekoder HD Aster
ile programów HD – kilka, ale głównie z nich korzystam
ma stać czy wisieć – wisieć
jaka klasa cenowa – 5000 - 7000

Nadarzyła się okazja do wymiany TV, z obecnego jestem jak najbardziej zadowolony (chociaż przydałoby się więcej HDMI). Skoro jest okazja, to przede wszystkim chętnie bym sobie dodatkowo pograł na PS3 (i od czasu do czasu coś obejrzał) w 3D. Stąd ważna dla mnie jest jego jakość. Zakładam, że jaki TV bym nie wybrał, to będzie miał lepszą albo co najmniej porówywalną jakość obrazu SD i HD. Waham się pomiędzy dwoma modelami Sony (przywiązanie do marki) - EX720 i HX820. Czy warto dopłacić do tego drugiego te 2000? Druga sprawa to rozmiar - 46 lub 55. Czy 55 nie będzie do takiej odległości (3m) za duży? Czy nie odrzuci mnie pikseloza przy divxach? Z drugiej strony w perspektywie kilku lat mam zmianę mieszkania, a nie chciałbym wtedy znowu zmieniać TV. Pomożecie? :)
 

cogito1

New member
Przy dobrym materiale 55 cali będzie jak znalazł. Za to w przypadku filmów z komputera (np Divx) modele te posiadają funkcję która poprawia jakość takiego nagrania więc obaw być nie powinno. Podobny wątek jest już na forum Sony i tam tez zapraszam jeśli masz więcej pytań.

Pozdrawiam
cogito
 

kksk

New member
Wątek czytałem - dzięki za info. Na 55HX820 mnie nie stać, więc muszę wybrać pomiędzy 46HX820 a 55EX720. Czy różnica pomiędzy HX820 a EX720 jest naprawdę tak duża? Jak jest z obrazem 3D? Co byście wybrali?
 
Do góry