Evolve Blade MediaCenter Full HD

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Dość ciekawe urządzenie NMT sygnowane jak w tytule, oznaczone symbolem HMC-80FHD. Produkują je w Chinach, to jakaś spółka chińsko-czeska, bo w Czechach mają europejskie przedstawicielstwo. Trudno powiedzieć jak ze wsparciem, ale ostatnia aktualizacja firmware jest z 2 marca, więc chyba nieźle. Jest polskie menu.
W znanym serwisie aukcyjnym pojawiło się w cenie 550 zł, bez dysku, spotkałem też w cenie 512 zł. Wersja HMC-80FHD20 sprzedawana jest dyskiem 2 TB, kosztuje u nas około 1200-1300 zł, co wydaje się dość wygórowaną ceną, choć w Czechach kosztuje podobnie - około 8 tys. koron. Model bez dysku kosztuje Czechów 3 359 koron, czyli ciutkę taniej niż u nas.

Tutaj jest wideorecenzja po czesku YouTube - Full HD přehrávač Evolve BLADE (MKV/H.264)

Tutaj czeska strona z polską wersją: www.evolve.cz

Dane techniczne:
Formaty Video: MKV/AVI/TS/TP/TRP/M2TS/MPG/MP4/MOV/M4V/VOB/ISO/IFO/DAT/WMV/ASF/RM/RMVB/FLV
Kodeki Video: MPEG-1/MPEG-2/MPEG-4 SP/ASP/AVC (H.264)/XviD/DivX/WMV9 (VC-1)/RealVideo 8/9/10
Format Audio: MP3/MP2/WMA/AAC/FLAC/WAV/OGG Vorbis/PCM/LPCM/MS-ADPCM/LC-AAC/HE-AAC/COOK/RA-Lossless
Formaty obrazów: HD JPEG/BMP/GIF/TIF/PNG
Format napisów: SRT, SMI, SSA, IDX/SUB, SUB
Obsługiwane karty pamięci: SD, SDHC, MMC, MS, MS Pro
Wyjjścia wideo: HDMI 1.3, component,
Wyjścia audio: S / PDIF Coaxial Digital Audio, SPDIF optyczne wyjście cyfrowe audio,
10/100Mbps Ethernet LAN, wliczony w cenę USB dongle WiFi (b/g/n)
USB 2.0, USB urządzenia x1, host USB x2
Można mu wmontować HDD do 2 GB, obsługuje zewnętrzne napędy DVD po USB.

Sieciowo: Bittorrent, Samba, Flicr, Picassa, radio, UPnP media server - jak w większości podobnych.
 
Ostatnia edycja:

drjones

Member
Produkują je w Chinach, to jakaś spółka chińsko-czeska, bo w Czechach mają europejskie przedstawicielstwo.

A Manta szybciutko zakupiła to samo pudełko, przebrandowała a mamy kolejnego kastrata NMT na Realteku z niedorobionym softem ;) bo jakoś w dopracowanie softu nie wierzę żadnemu "producentowi" z naszych okolic. Ale pożyjemy zobaczymy.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Zapowiedź Evolve pod marką Manta

Zapowiedź Evolve pod marką Manta
Faktycznie jest zapowiedź tego playera po marką Manta - modele Emperor ALL Player C-200 Full HD i Manta Emperor Recorder C-300 Full HD. Specyfikacja dokładnie ta sama, pudełko również, ale chyba cena będzie niższa niż Evolve. bo Tomsoft ma już zapowiedź sprzedaży obydwu wersji po 499 zł. W przypadku recordera, o ile faktycznie cena zostanie utrzymana, byłaby to interesująca oferta.
 

Teodoryk

New member
A Manta szybciutko zakupiła to samo pudełko, przebrandowała a mamy kolejnego kastrata NMT na Realteku z niedorobionym softem ;) bo jakoś w dopracowanie softu nie wierzę żadnemu "producentowi" z naszych okolic. Ale pożyjemy zobaczymy.

jest tak : Soft od AC.Ryana pasuje do Voxtera, wygląda na to że Evolve i Manta skorzystały z tego samego producenta co dwóch pierwszych dodając tylko swój znaczek firmowy.
Można więc postawić tezę że soft od AC Ryan PlayON! HD będzie pasować do całej rodziny
A o ile mi wiadomo soft ten jest stale aktualizowany.

A.C. Ryan • View forum - Playon!HD Firmware Releases

Oczywiście wszystko zweryfikują testy, a na pewno niedługo się pojawią bo ceny są dość atrakcyjne.
 
Ostatnia edycja:

drjones

Member
Można więc postawić tezę że soft od AC Ryan PlayON! HD będzie pasować do całej rodziny A o ile mi wiadomo soft ten jest stale aktualizowany.

No cóż generalnie jeżeli faktycznie recorder będzie w zapowiadanej cenie a do tego chińczyk zostawi nie tylko obudowę ale i identyczne bebechy to faktycznie z softem AC Ryana będzie ciekawie. Zwłaszcza w porównaniu do WDTV Live Asusa czy Xtreamerka.
Widzę tu tylko jeden haczyk - mimo wszystko sprzęt na Sigmie (czytaj WDTV Live) nawet przy firmowym sofcie ma chyba większe potencjalnie możliwości.

Mógłbyś mnie oświecić (bo naczytałem się ostatnio testów, forum itd. w pip i nieco mi się już pierniczy wszystko), jak się na Ryanie zachowuje content sieciowy w rozumieniu youTube, dedykowane strony/stacje radiowe i inne bajery?

Pomijając te drobiazgi to jeszcze z 3 miesiące takiego wysypu i w ogóle nie będzie można się połapać co jest co ;) i w co warto utopić kasę.
 

Teodoryk

New member
jak się na Ryanie zachowuje content sieciowy w rozumieniu youTube, dedykowane strony/stacje radiowe i inne bajery?

sądzę że naprawdę nie chciabyś używać odtwarzacza sieciowego jako do słuchania radia czy oglądania Youtube, znacznie szybciej i wygodniej zadziała to na ekranie komputera.

jeżeli już to chciałbym dostęp do iplexa czy innych witryn z filmami online ;)

Z tego co wiem ACryan ma radio, YAMJ, Sambę i klienta bittorrent , co do Youtube to pewnie nie ma , jako że brak licencji.
 

msx

New member
zakupilem tego A.C.Ryan(Playon HD nie mini) czyta wszystko co mu nie zapodasz
softy tak sa aktualizowane na bierzaco w tej chwili stabilny soft 2901,
a beta to juz 3643, tak trwaja tam prace nad YAMJ, bittorrent dziala bardzo dobrze moze to nie jest demon szybkosci ale dziala, jedyny problem to to ze nie da rady sciagac z prywatnych trackerow np bt gigs
Youtube nie dziala ale prawie z tego co czytalem na zadnym nie dziala z tej serii moze sie to poprawi ale zobaczymy
wybieralem ten odtwarzacz pomiedzy xtream a nim padlo na niego nie zaluje
moze xtream ma wiecej wodotryskow mozna skiny zmieniac tutaj menu jest takie standardowe jak w wiekszosci takich odtwarzaczy
naprawde polecam ten odtwarzacz i zastanawiam sie czy np nie podejda softy do niego od innych
bo widze ze wszystko to to samo
 
Ostatnia edycja:

redikx

New member
witam,
a ja mam pytanie odnosnie odtwarzania przez LAN, jak to sie odbywa? Czy musi byc jakis streaming na PC odpalony czy ten odtwarzac może po prostu traktowac udostępniony na PC folder jako zewnetrzny dysk i ciągnąć film na przykład prosto z niego.
Pytam bo szukam zamiennika za starego poczciwego xboxa z xbmc na pokładzie i jak na razie nic mu nie dorasta do pięt, ale powoli się sypie...
 

fnw

New member
Zastanawiałem się nad zakupem tego urządzenia ale wybrałem jednak- Patriot Box Office Multimedia Playerze względu na niższą cenę, te same parametry i "lepszą" firmę - a teraz oglądając film na youtube stwierdzam, że pilot i oprogramowanie jest identyczne ...
 

fnw

New member
witam,
a ja mam pytanie odnosnie odtwarzania przez LAN, jak to sie odbywa? Czy musi byc jakis streaming na PC odpalony czy ten odtwarzac może po prostu traktowac udostępniony na PC folder jako zewnetrzny dysk i ciągnąć film na przykład prosto z niego.
Pytam bo szukam zamiennika za starego poczciwego xboxa z xbmc na pokładzie i jak na razie nic mu nie dorasta do pięt, ale powoli się sypie...

U mnie na komputerze z Vistą wystarczyło wskazać komputer i podać login i hasło do systemu i mogłem na administratorze przeglądać i odtwarzać całą zawartość komputera.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
YouTube działa

zakupilem tego A.C.Ryan(Playon HD nie mini)
Youtube nie dziala ale prawie z tego co czytalem na zadnym nie dziala z tej serii

YouTube działa na szeregu podobnych (klonów) odtwarzaczy na Realteku 1073, do których bez problemu można włożyć najnowszy firmware Mvix Ultio MX-800HD w wersji 3.0. (Traxdata MMS1080p, Noontec V8, ICONBIT HDS5L, v[duck] B311, Sumvision Cyclone MKV Enclosure i kliku innych). Jest też CNN, BBC World, Flicr, Picasa, NTR, a Traxdata zapowiada Live TV.
 

PeTeForum

New member
Witam wszystkich, zakupiłem niedawno Evolve Blade i niestety spieszę donieść że soft od AC Ryan PlayON! HD nie chce się zainstalować na Evolve coś jest sprawdzane bo podczas instalacji pojawia się komunikat "This update will only work on A.C. Rayan itd" Szkoda bo evolve jakoś chyba zapomniało o uaktualnianiu softu, nawet starsze wersje zniknęły ze strony.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Witam wszystkich, zakupiłem niedawno Evolve Blade i niestety spieszę donieść że soft od AC Ryan PlayON! HD nie chce się zainstalować na Evolve coś jest sprawdzane bo podczas instalacji pojawia się komunikat "This update will only work on A.C. Rayan itd" Szkoda bo evolve jakoś chyba zapomniało o uaktualnianiu softu, nawet starsze wersje zniknęły ze strony.

Przynajmniej nie pozwoli uwalić playera :) Napisz taką recenzję od siebie tego Evolve Blade. Co jest extra a co nie dopracowane lub co Tobie w nim brakuje. Im więcej tym lepiej.
 
Do góry