euro zlacze a hdmi

andrusza

New member
witam ponownie kolegow mam do was pytanko odnosnie podlaczenia cyfrowego polsatu do P50G20E mam zwykly dekoder polsatu Echostar i jest podlaczony z Tv zwyklym kabelm euro i odbior mam nie zabardzo ciekawy taki rozmyty brak jest ostrosci jest poprstu nie wyrazny ( bawilem sie juz ustawieniami i nic nie daje ) a jak bym podlaczyl dekoder polstau HD przewodem HDMI to poprawil by mi sie odbior kanalow nie nadawanych w HD poprostu wszsytkich , bo w HD nadawane to napewno jest rewelacja ale chodzi mi o zwykle kanaly tylko wychodzace z dekodera HD kablem HDMi czy to wogole cos pomoze czy nie ma sensu zmieniac dekoder ?????? prosze was o porade bo nie wiem co mam juz robic robic :sad: pozdrawiam



 

mat74

Well-known member
Bez reklam
podlacz przez HDMI ! bedzie widoczna poprawa (tak po krotce-nie zaglebiajac sie w szczegoly)

wylacz caps lock- wielkie litery to "krzyk"
 

hcl4

New member
mat74 :) to nie caps tylko większa czcionka.
andrusza - jest różnica ja tak miałem podobnie tzn. mam vectrę i na kablu euro było tak sobie. Po zamianie na pvr kupiłem hdmi i w ustawieniach dekodera ustawiłem żeby sygnał "szedł" po hdmi i dodatkowo ustawiłem tryb wyświetlania na 1080 - ja widzę różnicę. Bo standardowo chyba jest rgb ?? Tak mi sie wydaje.
 

andrusza

New member
podlaczylem dekoder hd przewodem hdmi i euro ( bez euro nie chcialo isc ) i nie zobaczylem zadnej roznicy :( nie wiem co to juz jest . A jak przejsc w TV na RGB ???? czy to cos da ????? bo czytalem gdzies na forum ze niby pomaga ale nie wiem ile jest w tym prawdy. A moze da sie cos jeszcze przestawic w Tv zeby poprawic obraz ??????
 

kolakinio

New member
Ja z ciekawosci podlaczylem jeden po euro(echostar),drugi po hdmi(samsung).Platforma CP.Siedzielismy z zona godzine i nikt z nas nie zauwazyl roznicy.No chyba ze moj tv super poprawia jakosc sygnalu.Tylko kabel euro musi byc"pelny"czyli wszystkie piny polaczone i byl dobrze ekranowany.No i najlepiej jak najkrotszy.Aha,po euro nie pojda kanaly HD.
 

hcl4

New member
Już pisałem wcześniej, że ja poza podpięciem hdmi w dekoderze musialem ustawić tryb wyświetlania na 1080. Sprawdzałem np. przełączając na inne tryby wyświetlania i było gorzej - ale te ustawienia mam w PVR.
 

andrusza

New member
a mozesz kolego opisac jak wchodzisz w te ustawienia ??? gdzie one sa ???? i krok po kroku jak je ustawiasz ???? bardzo ci dziekuje
 

conrdd

New member
Chyba tylko przewód HDMI daje możliwość przesyłania sygnału w wysokiej rozdzielczości (w przypadku cyfrowego polsatu prawdopodobnie 1080i). Po euro mimo posiadania dekodera HD telewizor otrzymuje sygnał SD.

A ustawienia powinny być z poziomu tunera CP. Gdzie nie powiem bo sam mam N-kę i tam wejście do menu jest tylko z panelu na dekoderze (nie z pilota).

Miałem wcześniej dekoder CP SD po euro, zmieniłem na N-kę HD po HDMI. Wrażenia - programy HD bardzo dobre, większość programów SD również. Nie wypowiadam się czy lepiej czy gorzej od CP. Natomiast co mi się bardzo w N-ce podoba to układ programów, wygoda obsługi i brak wybitnie wkurzających kanałów VOD wrzuconych w środek listy programów.
 
Ostatnia edycja:

hcl4

New member
a mozesz kolego opisac jak wchodzisz w te ustawienia ??? gdzie one sa ???? i krok po kroku jak je ustawiasz ???? bardzo ci dziekuje
Ja wiem gdzie to włączyć w dekoderze vectry PVR ale Ty pewnie masz coś innego :) wiec nie powiem, bo nie znam innych dekoderów. Musisz poszukać w ustawieniach obrazu, sygnału itd.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
podlaczylem dekoder hd przewodem hdmi i euro ( bez euro nie chcialo isc ) i nie zobaczylem zadnej roznicy :( nie wiem co to juz jest . A jak przejsc w TV na RGB ???? czy to cos da ????? bo czytalem gdzies na forum ze niby pomaga ale nie wiem ile jest w tym prawdy. A moze da sie cos jeszcze przestawic w Tv zeby poprawic obraz ??????
z góry zaznaczam, że nie mam enki i nic nie wiem na temat ustawień samego tunera.

to co zacytowałem, sąsiad miał podobnie. podłączył tuner zarówno po euro [scart] jak i HDMI. też nie widział różnicy. dlaczego? bo cały czas włączał w TV wejście SCART, dopiero, jak przełączył na inne źródło obraz się wyostrzył.

włącz TV, włącz dekoder - oglądając obraz odłącz kabel HDMI - obraz jest nadal, czy zniknął?
jak będzie nadal, to odbierasz sygnał po kablu SCART. wtedy musisz wyszukać odpowiednie gniazdo za pomocą przycisków na pilocie [AV].

myślę, że napisałem zrozumiale.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
andrusza, ponieważ nie widzę nawet potępiającego komentarza moich wypocin, spytam, czy zapoznałeś się z moim postem [ostatni post] na pierwszej stronie?

warto cokolwiek napisać, bo na obecną chwilę odnoszę wrażenie, że zostałem zignorowany ;)

ps.
prawdziwa cnota krytyk się nie boi.
 

andrusza

New member
andrusza, ponieważ nie widzę nawet potępiającego komentarza moich wypocin, spytam, czy zapoznałeś się z moim postem [ostatni post] na pierwszej stronie?

warto cokolwiek napisać, bo na obecną chwilę odnoszę wrażenie, że zostałem zignorowany ;)

ps.
prawdziwa cnota krytyk się nie boi.


przeraszam juz wiem :) Wesolych Swiat Zycze wszystkim formulowiczom
 

conrdd

New member
ale jest roznica w odbiorze miedzy CP a n-ka ???? prosze o porade bo moge wymienic cp na n-ke

Nie wiem. Miałem prosty dekoder CP SD i z obrazu byłem zadowolony mimo że tylko był SD. Ponieważ wkurzały mnie kanały VOD, a jednocześnie pakiet z kanałami HD w N-ce wyszedł taniej niż w CP więc przeszedłem do N-ki ale w międzyczasie przez 2 miesiące korzystałem tylko z naziemnej telewizji cyfrowej stąd nie mam porównania. Natomiast powiem tylko że jakość korzystania z Nki z turbodekoderem w porównaniu ze zwykłym dekoderem SD CP to niebo a ziemia :) (nie wiem jak sprawują się bardziej zaawansowane dekodery Cyfrowego Polsatu)

Jedyny dla mnie mały minus to brak automatycznego skalowania obrazu TV do pełnego ekranu po podłaczeniu go przez HDMI. Tryb auto był wygodny.
 
Do góry