Euro RTV i przedłużenie gwarancji plazma panasonic

zatoichi

New member
Witam wszystkiech forumowiczów w moim pierwszym poście na tym forum.

Jestem wieloletnim użytkownikiem leciwego i kończącego żywot crt Sony Trinitron 29", jako że w tv tym czarny już nie jest czarny tylko zielony i ma inne udogodnienia w postaci lini poziomych itp dziwnych drgań, a że uwielbiam oglądać filmy dvd oglądanie ich staje się męczące, na dniach mam zamiar kupić nowy tv.

Wybór padł na Panasonica PXT 50G30E, z racji że będę brał ten tv na raty wybór padł na sieć EuroRtv gdzie mam zamiar wziąć także rozszerzoną gwarancję na uszkodzenia mechaniczne którą to gwarancję ta sieć oferuje.

I tutaj moje podstawowe pytanie ... czy warto, czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z tą gwarancją, czy to tylko mydlenie oczu i zapłacę za nic. Panasonic i tak oferuje pięcio letnią gwarancję więc może niewarto?

Będę wdzięczny za wszelkie rady i sugestie.

Pozdrawiam
zatoichi
 

dafior01

New member
Z tym że Panasonic Polska w swej gwarancji nie bierze pod uwagę uszkodzeń mechanicznych z na przykład nieszczęśliwego upadku, zderzenia zabawki dziecka, palca teściowej ;-)

Rozszerzona, ta z Ergo Hestii tak - ale uwaga - ta najdroższa opcja - czyli około 18% wartości telewizora.

Czy warto? Nie wiem jakie masz zagrożenia w domu - hehe ja mam - 3-latka który uwielbia piłki i rzucanie wszystkim ....

Co do innych zdarzeń - np burza, wyładowania - to lepiej kupić ubezpieczenie domu z opcjią RTV. Znacznie taniej wychodzi i więcej rzeczy zabezpieczonych.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak zakładasz od razu że z okazji ME w Piłce będziesz rzucał w telewizor z powodu słabej gry reprezentacji Polski - to wart. Inaczej bym nie dopłacał.
 

dafior01

New member
No właśnie. O to mi chodziło. Jak nie ma zagrożeń typu zabawka lub ME - to raczej inne, nie powinny cię spotkać, których by nie pokryła gwarancja Panasonica.
 

batik87

New member
Daj sobie spokój z dodatkową gwarancją tym bardziej, że jest teraz promocja i Panasonic do tego modelu da Ci w pakiecie 5 lat gratis.
Chyba, że masz bardzo nerwową rodzinę i nie masz co z kasą robić to dokup tą specjalna ok. 18% wartości sprzętu. Masakra ;)
 

zatoichi

New member
Dzięki wielkie za zainteresowanie i odpowiedzi.

Właśnie z powodu małego potomka myslałem o mechanicznych uszkodzeniach, ja mam nadzieje nerwowo wytrzymac grę naszych "orłow" na euro hehe. A to że 18% wartości sprzętu to też ciekawostka bo w sklepie wyliczali mi z 30% wartości tv, muszę dopytać w takim razie (dzięki dafior).

Pytałem też z myślą że może ktoś wykorzystał już to ubezpieczenie bo miał np. "mechaniczny error" takie info by mnie ciekawiło jakich dupereli się czepiali żeby "oddalić zarzuty".

Moja upatrzona plazma jest przeceniona w EuroRtvz 4499zł na 3999zł i trzeba będzie podjąć decyzję z tym ubezpieczeniem czy też nie. A za zaoszczędzone pieniądze kupić coś co mnie kusi od miesięcy czyli Logitech Harmony One.

zatoichi
 
Ostatnia edycja:

Frog_PL

New member
@zatoichi to g... maja a nie promocje. TX-P50G30E mozna kupic za 3500zl :p Dotego chcesza ta gwarancje dodatkowa to kurde ten TV wyjdzie kupe pieniedzy... A dzieci trzeba nauczyc wychowania i sprzet nalezy szanowac i wtedy spokojnie darmowa 5letnia gwarancja Panasonica wystarczy.
 

zatoichi

New member
Wiem że zawsze można taniej gdzieś kupić, z powodu konkretnego banku i systemu rat chcę brać ten tv w eurortv akurat. W innych sklepach owszem jest tańszy ale w ratach wychodzi i tak ponad 4K.

Z tym wychowaniem to pojechłeś, naucz-wychowaj 2 latka żeby nie rzucił grzechotką albo inną zabawką w plazmę np. z radości :)

zatoichi
 

armi

New member
Bez reklam
a mnie interesuje co innego :)
bo w tej gwarancji /z tego co się orientuję/ jest mowa o zwrocie kosztów zakupu w momencie uszkodzenia mechanicznego

i teraz podejście 'cwanego' klienta:
kupuje tv za 4 koła + wykupuje ubezpiecznie
używam tv powiedzmy 3-4 lata i mi ten tv 'spada' i sie rozbija - odzyskuje 4k :) - czyli używałem tv przez 3-4 lata powiedzmy za 1.3k ubezpieczenia
za odzyskaną kasę kupuję duuuuużo nowocześniejszy tv

ciekawe jak to ma wyglądać w rzeczywistości - gdzie jest kruczek ?
bym bardziej że ta gwarancja obejmuje też np laptopy

przy obecnym spadku cen i postępie technologicznym przy sprzęcie rtv/komputerowym to nic tylko korzystać
 

Morpheush

New member
Kruczek jest zapewne w tym, że gdy "jest mowa o zwrocie kosztów zakupu w momencie uszkodzenia mechanicznego" to nie maja oni na myśli zakupu nowego TV ale takiego używanego 3-4 letniego. Efekt tego jest taki, że gdy naprawa okaże się zbyt droga to ci wypłacą w najlepszym wypadku ten tysiąc złoty, który może nawet nie pokryje wydatków na wcześniej zapłacone ubezpieczenie. Klient zostanie się więc bez super telewizora i z odrobina kasy w reku co starczy na jakiś mały tani odbiornik.
 

EndriuFaken

New member
gwarancja

Witam Sz. Kolegów i pozwolę sobie dodać swoje 2 grosze w temacie. Jestem przeciwnikiem jakichkolwiek ubezpieczeń bo to jawne dojenie kasy w biały dzień i w białych rękawiczkach. Oczywiście zgadzam się że są w życiu tematy które, obarczone dużym ryzykiem , należy zabezpieczyć. Jednak jeśli chodzi o takie sprawy jak sprzęt rtv to wystarczy odrobina wyobraźni i chęci zadbania a nic złego się nie stanie. Zaznaczam że to MOJE zdanie. I nikogo nie namawiam. Kolega zatoichi chyba już kupił tv bo jest już po świętach (a pisał na początku grudnia)to pewnie nie zdążyłem mu odradzić kupowania tam gdzie chciał. Są sklepy duuużo tańsze i z niedrogimi ratami. Przykład:kupiłem właśnie Panasonic G30 42" za 2490PLN w ratach na 24 miesiące i dopłacę miesięcznie około 14zł czyli trochę ponad 3 stówy w dwa lata. Myślę że to dobry układ (chyba) bo tam gdzie Ty chciałeś kupić ,mój tv jest właśnie 300zł droższy. A do tego odsetki ... Ja osobiście TAM nie kupię już nigdy i nic. Bo może jestem z gatunku tych bardziej upierdliwych klientów ale niestety każda moja wizyta w TYM sklepie gdy szukałem dla siebie odpowiedniego tv, kończyła się u mnie pianą na ryju i ciśnieniem w żyłach 280/230 !!!
 

zatoichi

New member
Cóż moi zacni forumowicze może zaskoczę niektórych a może kilku zrozumie mój wybór , wybór telewizora i ubezpieczenia (a w zasadzie jego braku). Jak napisał EndriuFaken "zatoichi napewno kupił juz tv" a owszem kupiłem. A jaki zaje..isty tv kupiłem już mówię.

Przeanalizowałem jeszcze raz sprawę ubezpieczenia, kosztu całościowego tego tv po spłacie rat z ubezpieczeniem (nawiasem słabo to jednak wygląda w euro - sprzedawca był wybitnie niezorientowany), czasu oglądania telewizji przez rodzinę ile godzin dziennie tv jest załączony, koszty filmów na blueray (tak wiem nie trzeba mieć oryginałów ale jakoś tak mam że lubię kolejny "stos" org dvd), przeanalizowałem czy mam na tyle czasu aby bawić się w ściąganie filmów w jakości hd, czy mam nerwy na to by pilnować czy coś się wypali czy nie, czy dziecko dotknie matrycy ręką czy grzechotką, itp itd, no i wyszło na to że więcej jest na "nie" niż "za" na wywalenie około 3,5K na nowy tv, i zakupiłem staruszka (ok 4 lat) Sony KV-32HQ150K za 300zł i powiem Wam coś....

myślę że zaoszczędziłem sobie wiele nerwów kupując tą używkę, pieniądze żadne a obraz całkowicie satysfakcjonujący żeby nie powiedzieć rewelacyjny, poczekam rok dwa i może kupię coś dużego lub projektor ale to już jak skończę remont chaty i zrobię sobie pokój typowo kinowy.

wątek można zamknąć no chyba że rozwinie się temat ubezpieczeń
podziękowania dla wypowiadających się,
endriu jakby chciał może się pochwalić na priva lub oficjalnie jaki sklep wybrał żebym miał w przyszłości więcej alternatyw ratalnych
Pozdrawiam
zatoichi
 

grzegorz1981

New member
Kruczek jest zapewne w tym, że gdy "jest mowa o zwrocie kosztów zakupu w momencie uszkodzenia mechanicznego" to nie maja oni na myśli zakupu nowego TV ale takiego używanego 3-4 letniego. Efekt tego jest taki, że gdy naprawa okaże się zbyt droga to ci wypłacą w najlepszym wypadku ten tysiąc złoty, który może nawet nie pokryje wydatków na wcześniej zapłacone ubezpieczenie. Klient zostanie się więc bez super telewizora i z odrobina kasy w reku co starczy na jakiś mały tani odbiornik.
Wszystko zależy od tego gdzie kupujesz to ubezpieczenie. W wielu jest tak, że jeśli tv Ci się popsuje, a naprawa jest nieopłacalna wymieniają na nowy tv (stary model już niedostępny więc wyjdzie się jeszcze na plus). Moim zdaniem ta dodatkowa gwarancja to coś bardzo dobrego. Jednym słowem warto!
 

DevilS

New member
Wszystko zależy od tego gdzie kupujesz to ubezpieczenie. W wielu jest tak, że jeśli tv Ci się popsuje, a naprawa jest nieopłacalna wymieniają na nowy tv (stary model już niedostępny więc wyjdzie się jeszcze na plus). Moim zdaniem ta dodatkowa gwarancja to coś bardzo dobrego. Jednym słowem warto!

O ile uznają takie zgłoszenie, że było to przypadkowe (pies skoczył na TV to będzie przypadkowe czy nie? )
 
Do góry