EURO a komponent

lefar

New member
Witam

Mam dekoder z cyfry plus i tv
[FONT=&quot]Samsung LE40R71B.
Polaczone sa miedzy soba kablem euro, chcialbym sie dowiedziec czy bedzie roznica w jakosci obrazu miedzy euro, a nowym dekoderem od cyfry HD i polaczenie dekodara z tv kablem komponent?

A drugie pytanko to czy jest taka mozliwosc aby funkcja PIP dziala na takiej zasadzie ze np. ogladam sobie jednoczesnie na cyfrze - canal plus sport i MTV?
[/FONT]
 

tuptus55

New member
Na pierwsze pytanie jesli podłaczysz dekoder HD kabelm kompopnent to będzier lepszy obraz niż z euro. Na drugie pytanie odpowiedź brzmi NIE. Musiałbyś mieć tyle dekoderów cyfry ile kanałów chciałyś miec na PIP. Każdy dekoder spięty byłby gniazami antenowymi z ustawionym modulatorem na inny kanał i do tego potrzebny byłby TV z PIP
 

lefar

New member
Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy jest różnica w jakości obrazu jeżeli przez kabel komponent pojdzie obraz:
1) z odtwarzacza dvd do amplitunera, a z amplitunera tez przez kabel komponent do lcd
2) z odtwarzacza dvd od razu do lcd
Nie wiem po co w ogole ma isc obraz do amplitunera jak to jest przeciez tylko do dzwieku? Moze sie myle dopiero co zakupiłem sprzęt, jeszcze się ucze :)

Pozdrawiam
 

Lech

New member
Bez reklam
lefar napisał:
Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy jest różnica w jakości obrazu jeżeli przez kabel komponent pojdzie obraz:
1) z odtwarzacza dvd do amplitunera, a z amplitunera tez przez kabel komponent do lcd
2) z odtwarzacza dvd od razu do lcd
Nie wiem po co w ogole ma isc obraz do amplitunera jak to jest przeciez tylko do dzwieku? Moze sie myle dopiero co zakupiłem sprzęt, jeszcze się ucze :)
Pozdrawiam

Nieznam twojego sprzętu, ale najlepszym rozwiązaniem jest połączenie odbiornika z tv przez HDMI [ przekazuje obraz i dźwięk ], oraz przewodem optycznym odbiornika z tunerem. Podobnie rzecz ma się z odtwarzaczem DVD. Jeżeli brakuje Ci w/w złącz to podepnij DVD z Tv komponentem [ trzy kable video + 2 kable dżwięk ], a do tunera 1 przewód optyczny lub coaxial.
 
Ostatnia edycja:

pablo82

New member
DVD podłącz przez component i załącz progresywne skanowanie; enkę albo cyfrę przez HDMI, a np. cyfrowy polsat przez Scart- wtedy będzie działał PIP (bo zdaje się, że w Samsungach PIP działa tylko w przypadku podłączenia jednego z urządzeń przez HDMI).

... a dźwięk wyprowadź z nboxa lub tunera HD Cyfry optykiem na amplituner
 

lefar

New member
Na dzień dzisiejszy mam [FONT=&quot]LE40R71B, dekoder ten podstawowy pionner'a, a takze odtwarzacz dvd [/FONT]DV-SP404E[FONT=&quot], i amplituner [/FONT]TX-SR304E
I tak, z odtwarzacza dvd idzie hdmi do lcd, a do amplitunera odchodzi coaxial.
Pozniej od cyfry do lcd idzie przez EURO, a dzwiek do amplitunera idzie przez takie jakby dwa czincze.
Poki co dekodera cyfry HD jeszcze niestety nie mam. :(

Zapytam sie jeszcze raz. Po co podłączać obraz do amplitunera a pozniej do tv, nie jest to strata kabli? Na co w ampli sa wejscia/wyjscia video?
 

pablo82

New member
lefar napisał:
Na dzień dzisiejszy mam [FONT=&quot]LE40R71B, dekoder ten podstawowy pionner'a, a takze odtwarzacz dvd [/FONT]DV-SP404E[FONT=&quot], i amplituner [/FONT]TX-SR304E
I tak, z odtwarzacza dvd idzie hdmi do lcd, a do amplitunera odchodzi coaxial.
Pozniej od cyfry do lcd idzie przez EURO, a dzwiek do amplitunera idzie przez takie jakby dwa czincze.
Poki co dekodera cyfry HD jeszcze niestety nie mam. :(

Zapytam sie jeszcze raz. Po co podłączać obraz do amplitunera a pozniej do tv, nie jest to strata kabli? Na co w ampli sa wejscia/wyjscia video?

Chyba na to żebyś mógł wszystko obsługiwać pilotem amplitunera...

ale unikałbym przepuszczania jakiegokolwiek sygnału przez amplituner tak jak unikam na przykład bananów przy głośnikach. Są wygodne, ale chyba zawsze to lepiej surowy kabel do zaciska bez żadnych bananów :eek:

... jaki dekoder podstawowy Pioneera??? To jest dekoder Cyfry?

Ja mam tak:

DVD do telewizora componentem (tylko wtedy można załączyć PS), a do amplitunera coaxialem;

nbox do telewizora po HDMI, a do amplitunera optykiem.

Na Twoim miejscu zrobiłbym tak:

DVD componentem do LCD i coaxialem do amplitunera- jak u mnie;
Cyfra kablem EURO do LCD i audio do amplitunera
... i nbox kablem HDMI do LCD i optykiem na amplituner

Unikałbym HDMI do łączenia DVD. HDMI to jak sama nazwa wskazuje jest do HDTV:

Patrz jakie paski skośne robi HDMI na Samsungu serii R:
http://www.hdtv.com.pl/upload/rte/artykuly/fototest/samungR71/343.jpg

po componencie tego nie ma:
http://www.hdtv.com.pl/upload/rte/artykuly/fototest/samungR71/339.jpg
 

lefar

New member
Jak to? Czyli podłączając DVD do TV przez HDMI (lub w przyszłości dekodara HD od cyfry plus przez HDMI do TV) nie będzie można ustawić PS?
Czyli wychodzi na to że component jest lepszy od HDMI.
 

pablo82

New member
lefar napisał:
Jak to? Czyli podłączając DVD do TV przez HDMI (lub w przyszłości dekodara HD od cyfry plus przez HDMI do TV) nie będzie można ustawić PS?
Czyli wychodzi na to że component jest lepszy od HDMI.

Nie, nie wychodzi na to! Wszystko to nie jest aż tak proste. Jest jeszcze coś takiego jak sygnał 720p, 1080i, 1080p itd Nie ma prostej odpowiedzi na to co jest lepsze! Dla jednego lepsze jest 720p-rogresywne dla drugiego 1080 z przeplotem itd itd
Wszystko zależy też od konkretnego sprzętu, konkretnych kabli- czasem DVD po HDMI pokaże lepszy obraz niż po componencie, ale częściej (tak mi się wydaje)- gorszy. Przepatrz wszystkie fototesty w tą i z powrotem to się przekonasz!

Ale generalnie: po prostu HDMI jest raczej do HDTV, a DVD to nie HDTV! Ale widzę, że strasznie masz ochotę podłączyć DVD po HDMI. Podłącz i spokój!!!

... a jak będziesz miał jakiś dekoder HD to se podłączysz po componencie i już. Ale np. niektórych filmów z VODa pewnie wtedy nie obejrzysz itd itd
 

adsem

New member
Z tego co wiem podłączenie odtwarzacza dvd przez kabel hdmi umożliwia korzystanie z funkcji PIP w telewizorach lcd z jednym PIP-em. Nie wiem czy dotyczy to tylko telewizorów Samsunga?
 

setunia

New member
Bez reklam
adsem napisał:
Z tego co wiem podłączenie odtwarzacza dvd przez kabel hdmi umożliwia korzystanie z funkcji PIP w telewizorach lcd z jednym PIP-em. Nie wiem czy dotyczy to tylko telewizorów Samsunga?

Nie wiem jak jest w Samsungu, ale w moim LG 42PC3RA można korzystać z PIP nawet, gdy DVD podłączone jest do TV po Eurozłączu. Natomiast oczywiście w moim przypadku próba podłączenia DVD Denona 1730 do w/w plazmy kablem HDMI zakończyła się porażką. Obraz był gorszy od tego z Euro.
 

zolty

New member
Witam
Posiadam TV Pioneer 507XA, oraz amplituner ONKYO 703 oraz dvd ONKYO 404
Teraz kupiłem Cyfre+ z dekoderem HD. I zastanawiam sie czy lepiej podłączyć wizje prosto do TV po HDMI czy moze raczej przez compenent przez aplituner. Dzwiek mam podlaczony przez coaxial. Co o tym myslicie ? Bo slyszalem opinie zeby HDMI omijac z daleka....

jakie jest wasze stanowisko ?
 

autorus

New member
Mam tak samo jak kolega tylko jeszcze x360 po rgb. I wszystko obsługuję pilotem harmony 885. Autorus
pablo82 napisał:
Chyba na to żebyś mógł wszystko obsługiwać pilotem amplitunera...

ale unikałbym przepuszczania jakiegokolwiek sygnału przez amplituner tak jak unikam na przykład bananów przy głośnikach. Są wygodne, ale chyba zawsze to lepiej surowy kabel do zaciska bez żadnych bananów :eek:

... jaki dekoder podstawowy Pioneera??? To jest dekoder Cyfry?

Ja mam tak:

DVD do telewizora componentem (tylko wtedy można załączyć PS), a do amplitunera coaxialem;

nbox do telewizora po HDMI, a do amplitunera optykiem.

Na Twoim miejscu zrobiłbym tak:

DVD componentem do LCD i coaxialem do amplitunera- jak u mnie;
Cyfra kablem EURO do LCD i audio do amplitunera
... i nbox kablem HDMI do LCD i optykiem na amplituner

Unikałbym HDMI do łączenia DVD. HDMI to jak sama nazwa wskazuje jest do HDTV:

Patrz jakie paski skośne robi HDMI na Samsungu serii R:
http://www.hdtv.com.pl/upload/rte/artykuly/fototest/samungR71/343.jpg

po componencie tego nie ma:
http://www.hdtv.com.pl/upload/rte/artykuly/fototest/samungR71/339.jpg
 
Do góry