Es6900

przemo73

New member
Bez reklam
Na polskiej stronie Samsunga pokazał się nowy telewizor serii 6. Z pierwszych porównań wygląda na to, że od starszego brata ES6800 różni się tylko obudową.
Jeśli chodzi o mnie to ujął mnie ten nowy design. Szczególnie znacznie zmniejszona głębokość i logo Samsung "schowane" w linii ramki, a nie wystające jak w 6800.
Żeby tylko cena była skalkulowana rozsądnie.

Tutaj link: UE55ES6900S - PRZEGLĄD | SAMSUNG
 

kasiseb

New member
w szczecinie stoi za 4990zł za 46'', egzemplarz stojący w saturnie miał krzywo naklejone logo samsunga.. :), poza tym prezentuje się dużo lepiej niż 6800
 

przemo73

New member
Bez reklam
Przyjrzałem się dokładniej zdjęciom na stronie samsunga i znalazłem jeszcze jedną różnicę od 6800. Wygląda na to, że koreańscy inżynierowie zrezygnowali z "pudeł rezonansowych" jakie zastosowali w starszych modelach. W ich najnowszym produkcie tylna dolna część jest całkowicie płaska. Ciekawe czy zastosowali jakieś nowe głośniki, czy uznali że dokładanie tych "pudeł" nic nie daje.
Macie jakieś pomysły?

es6800vses69001.jpg
 

RafZielak

New member
Ktoś zauważył jeszcze jakieś różnice? 800 PLN za delikatną zmianę designu to jednak chyba trochę drogo. Zastanawiam się czy jednak może zmienili coś więcej.
 

wojgalic

New member
Witam,
Odgrzebuję temat, bo zastanawiam sie nad kupnem jedngo z tych dwóch: UE46ES6900S lub UE46ES6800S.
Poniżej różnice ze strony samsunga (oprócz ramki oczywiście :D)

UE46ES6900S:
MHP / MHEG (version)/ ACAP: Nie
Kieszeń CI+: CI+ 1.2
HbbTV: Tak (DE, AT, CH, ES, NL, BE, LU, FR)

UE46ES6800S:
MHP / MHEG (version)/ ACAP: MHP (1.1.3)
Kieszeń CI+: CI+
HbbTV: Nie

W związku z tym, że telewizor w przyszłości ma pełnić rolę dekodera telewizji kablowej będę wdzięczny za informacje na temat kieszeni CI+. Na czym polega różnica? Czy może nie ma żadnej?

Jako podpowiedź podaję kilka telewizorów zgodne z kartą CI+ oferowaną przez dostawcę to np.:
- Samsung UE46D6750WSXXN
- Samsung UE60D8000YSXXN
- Philips 46PFL8685H/12
- Sony KDL-46EX500
- Sharp C-46LE630E
- Panasonic TX-P46GT30E
Może wiecie jakie kieszenie CI+ są użyte w tych telewizorach, niestety nie znalazłem nic mądrego na temat wersjonowania CI/CI+.

Z góry dzięki.
 
Do góry