ES6800 czy F6400

tomaszhajduk

New member
Witam,

Oba telewizory w wersji 40", seria F droższa średnio o 100-200 zł. Czy pakowac sie w nowość czy brac sprawdzony starszy model?

ES ma chyba lepsze parametry np. 400Hz CMR, a F tylko 200Hz CMR

F ma natomiast bajery typu: sterowanie głosem (poprzez pilot)
 

WuWu

New member
Mam podobny problem. Dotyczy ES8000 i F 8000
Pisałem do Samsunga i nie odpowiedzieli, ale w telefonicznej rozmowie z doradcą dowiedziałem się, że różnicę są w multimedialności, tzn. nowy podział piktogramów, ale można wywołać stary, i kilka bajerów typu sterowanie poprzez machanie dwiema rekami. Nawiązanie do dwóch palców w smartfonach.
Jednak z drugiej strony 200 zł. to niewielka różnica.
Ja zdecydowałem się na nowy mimo, że w moim przypadku różnica cenowa będzie większa.
 

siloos

New member
F6400 nie ma Micro Dimming natomiast posiada Auto Motion Plus 120Hz zastanawiam sie jaki wplyw na obrac bedzie mial brak funkcji Micro Dimming ?? W wyzszych modelach F wystepuje juz ta funkcja.
Kolejna roznica to nowszy Smart TV 2.0.
 

siloos

New member
albo poczekal do polowy kwietnia i wziasc F6800 bo tak podobno maja sie pojawic w sklepach. Ale rzeczywiscie miedzy F6400 a F6500 ten drugi wyglada duzo lepiej bardzo cienka ramka.
 

siloos

New member
Oparte na stronie Samsunga PL co moze nie byc w 100% miarodajne bo dla F6400 pare opcji sie nie zgadza:
1.F6400:
-Clear Motion Rate 200 -
-DTV Tuner DVB-T / C -
-Wzornictwo ToC -
-Typ smukłości Slim 1 -
-Typ ramki NNB -
-Podstawa obrotowa (L/P) Tak +
-Typ podstawy Czteroramienna

2.F6500:
-Clear Motion Rate 400 +
-DTV Tuner DVB - T / C / S2 +
-Wzornictwo One Design +
-Kolor Chromowany srebrny +
-Typ smukłości Smukły +
-Typ ramki Bardzo wąska +
-Typ podstawy Czteroramienna
-Klasa efektywności energetycznej A
Co do F6500 A F6800 to narazie wypatrzylem roznice tylko i wylacznie w wygladzie. Ale jak pisalem opieram sie na danych ze strony Samsung PL co czasem nie jest miarodajne:

F6800:

-Wzornictwo: Wzornictwo Branch
-Kolor Czarny
-Podstawa obrotowa (L/P) Nie -
-Typ podstawy Podstawa ze stopkami Y
-Klasa efektywności energetycznej A+
 
Ostatnia edycja:

WuWu

New member
W moim przypadku drobne różnicę parametrów są bez znaczenia.
Liczy się cieniuteńka ramka - żonie się podoba.
Funkcji smart w ogóle nie będę używał, nie mam zamiaru podłączać go do sieci.
To ma być telewizor.
Czy jakiś tańszy ma taką ramkę jak ES8000?
 

siloos

New member
Czy jakiś tańszy ma taką ramkę jak ES8000?

es6100 ale kolor czarny.

A druga polowa widziala F6500 ? Nie zebym namawial ale wedlug mnie wyglada lepiej niz es.

W sklepie ogladalem es 32 a F6500 40 ale chyba dla 32 obramowka bedzie taka sama jak w 40 to roznica jest dosc spora.

Od gory ES6800 i F6500
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    72,7 KB · Wyś: 158
Ostatnia edycja:

WuWu

New member
Witam

Dzięki bardzo za odpowiedź. Jednak coś się nie zgadza. To właśnie ES8000 ma taką cieniuteńką srebrną rameczkę i obraz bez marginesu. Te właśnie dwie cechy zadecydowały o wyborze modelu. Modelu F wtedy jeszcze nie było.
Czarny kolor niestety odpada, bo żona go nie lubi. Mocno się poprzednio naszukałem telewizora w brązowo białej ramce - Sony.
 

Mateeo1

New member
Również byłbym wdzięczny za jakieś opinie odnośnie F6400? Też mam dylemat czy es6800 czy f6400 a może jednak 6500? tylko w rozmiarze 46" różnica ceny na korzyść F6400 bo F6500 troszkę droższa od es6800. Tylko bardzo ciężko znaleźć 46es6800 w korzystnej cenie, wszędzie tylko 40 albo 55. Dzięki za odpowiedzi.
 

andrzeej

Member
Witam mam takie pytanie jak sie ma sprawa flash-a czy takie strony jak kinomaniak czy serialnet. itp bedą działać na tych tv. Bardzo dziękuje za ewentualna odp.
 

WuWu

New member
Witam

I jeszcze jedna wątpliwość.
Telewizory SMART, przynajmniej niektóre, nie potrzebowały dekodera na Cyfrę+. Ciekawe jak z nową CN+.
 

tomaszhajduk

New member
zrezygnowałem z f6400 (czarny tv odpada)

a więc es6800 czy f6500?

Oba matryca 100hz podbijana do 400hz

czy f6500 ma tez dwa rdzenie jak es6800?

jakie są różnice/podobieństwa między tymi telewizorami?

EDIT. by namieszać, dodam, że es40f6800 pojawił się w niektórych sklepach (matryca 200hz podbijana do 400hz), cena około 3100, ciekawe czy dało by sie zrobić cene u Kikiego 2999 :)
 
Ostatnia edycja:

przeeemek

New member
Jaka jest matryca w f6400? Wiem, że bajery, smart jest taki sam jak w wyższych modelach. Są wszystkie opcje.

Kilka dni temu szwagier kupił 55f6640 i jest OK. Ale cena 5700zł to masakra (saturn).

Chciałbym kupić teraz sobie tv. Obecnie mam 32d551 i chciałbym coś większego. Z dotychczasowego TV jestem mega zadowolony.

W neonet jest obecnie 46f6400 za 2999zł do kupienia - nie wiem czy są okulary w komplecie ale można za 99zł dokupić przy okazji kamerkę.

Jak jest z jego awaryjnością? W opiniach ludzie pisali, że psuł się po dwóch tygodniach.

Cena atrakcyjna. Tylko jak na tym TV będzie wyglądał obraz? No i teraz mam LCD a to jest LED. W porównaniu 6400 do 6640 największa różnica to 200hz do 600hz. f6500 ma 400hz. Oraz brak micro diming.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Jaka jest matryca w f6400? Wiem, że bajery, smart jest taki sam jak w wyższych modelach. Są wszystkie opcje.

Kilka dni temu szwagier kupił 55f6640 i jest OK. Ale cena 5700zł to masakra (saturn).

Chciałbym kupić teraz sobie tv. Obecnie mam 32d551 i chciałbym coś większego. Z dotychczasowego TV jestem mega zadowolony.

W neonet jest obecnie 46f6400 za 2999zł do kupienia - nie wiem czy są okulary w komplecie ale można za 99zł dokupić przy okazji kamerkę.

Jak jest z jego awaryjnością? W opiniach ludzie pisali, że psuł się po dwóch tygodniach.

Cena atrakcyjna. Tylko jak na tym TV będzie wyglądał obraz? No i teraz mam LCD a to jest LED. W porównaniu 6400 do 6640 największa różnica to 200hz do 600hz. f6500 ma 400hz. Oraz brak micro diming.

Idź do sklepu i zobacz jak wygląda obraz. jeśli do tej pory masz D551 do nawet F6400 będzie od niego lepszy, 2 pary okularów jest w zestawie, przez moje ręce przeszło koło 40 tv serii F6400 i nie było problemów ani po 2 ani po 3 tygodniach ba niektórzy nawet mają już ponad 2 mc i chodzi.
 

przeeemek

New member
Widziałem w sklepie obraz i wydaje się, że jest OK. Ale sklep to sklep a w domu może być inaczej. Pytałem o matryce. Czy w f6400 jest matryca 100 hz podbita do 200 hz cmr a w f6500 jest 200hz podbite do 400hz cmr?
 

tdx

New member
Bez reklam
Widziałem w sklepie obraz i wydaje się, że jest OK. Ale sklep to sklep a w domu może być inaczej. Pytałem o matryce. Czy w f6400 jest matryca 100 hz podbita do 200 hz cmr a w f6500 jest 200hz podbite do 400hz cmr?

Obie to PRAWDZIWE 100Hz matryce podbite w F6400 do 200Hz a w F6500 do 400Hz natomiast nie rożnią się tylko elektroniką to inne matryce, dla mnie lepsze wrażenie robi F6500
 
Do góry