Es6100 - es6800 - es7000 - d7000

alcon

New member
Witam
Zacznę od tego że nie wiem czy w właściwym dziale zamieszczam post jeśli nie proszę o przekierowanie :smile:.
Mam zamiar zakupić tv 55cali wstępnie, czytam na forach rożne wpisy jedni są zwolennikami drudzy walczą zaciekle przeciwko Samsungowi. A ja chciał bym wiedzieć jak sprawa wygląda w użytkowaniu ponieważ nie jestem jakimś super specem, obecnie posiadam 32C650 i jestem zadowolony z tv. Nie bardzo rozumiem pojecie clouding "chmurzenie" być może tego na swoim tv nie widzę.
Technologia 3D pasywna i aktywna? Tutaj ludzie maja różne zdania a jak jest w rzeczywistości czy samsungi są warte inwestycji w 3D czy raczej jest to mało używalna technologia na obecne czasy i u konkurencji jest znacznie lepiej.
Dodatkowo jak wygląda możliwość łączenia się ze skype?
Jak w tych modelach można się odnieść do parametrów dynamicznych obrazu?
Bylem niedawno w media expercie i na wystawie był uruchomiony ES6100 z filmem 3D - powiem fajna sprawa jak na oko laika.
Posiadam również konsole PS3 - jak tv sprawują się z grami.
W który model warto było by zainwestować kawałek gotówki - testy testami ale jak to się ma w dłuższym użytkowaniu? A może inny model lub konkurencyjnej firmy(sony,panasonic,...).
Posiadam Cyfrowy polsat - oglądam trochę filmów trochę sportu.

Dziękuje z góry za pomoc :smile:.
 
Ostatnia edycja:

alcon

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok40m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 290cm
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost i bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wstępnie stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung 32C650
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobrą jakość obrazu, odtwarzanie filmów z USB
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Cyfrowy Polsat
10.Jakie urządzenia ? dekoder, PS3
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok. 5h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? błyszczącą
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale, sport, dokumentalne
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? sporadycznie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 20%
16.Preferencje co do marki ? Samsung, Panasonic, Sony
17.Preferencje co do wielkości ? 50-55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, clouding, greenghosty, powidoki, słaba czerń
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? pół na pół
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6-7tys
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
 

nalepek

New member
Zjawisko cluodingu ciężko chyba zauważyć na LCD (bo Ty takowy posiadasz), w LED jest to bardziej notoryczne, ponieważ podświetlenie krawędziowe ma to do siebie, że nie da rady równomiernie podświetlić całej matrycy.

Co do technologii 3D - ja jestem zwolennikiem pasywnej, ale z tego względu, że mam okulary i aktywna technologia źle na mnie wpływa. Aktywna jest o niebo lepsza jeśli chodzi o jakość, ale nie każdy jest w stanie dłużej oglądać poprzez takie okulary.
Ogółem i tak nie lubię technologii 3D, wolę filmy w 2D :)

Skype - jeśli to nie będzie model es7000 to musisz dokupić sobię kamerkę, nie testowałem tego jak działa, ale ponoć hula to dobrze.

Ostatnia kwestia - porównujesz w sumie modele 6100 i 7000 które są w zupełnie innych półkach cenowych.

Ale biorąc pod uwagę już opis z tej 'formatki' proponuję Ci:

Sony 55HX850
Panasonic 55WT50

To są telewizory z technologią 3D aktywną.

Gdybyś chciał coś z pasywną too:

Panasonic 55ET5
LG 55LM760
 

Pingu

New member
Jak chcesz Samsunga to tylko ES6800 lub ES7000.
Jak rozpatrujesz co innego to Sony HX850 lub tańszego HX750.

Clouding na 32 calach ciężej dostrzec niż na 55.

Nalepek LCD to to samo co LED. LED to sposób podświetlania LCD.
 

slawex1983

New member
Nie bardzo rozumiesz pojęcie cloudingu, ponieważ w modelu LE32C650 był praktycznie zerowy. W nowszych seriach wnioskując po forach różnie to wygląda. Teraz mam 40ES6800 i lekkie białe chmurki na czarnym tle widać ale żeby je dostrzec trzeba że tak powiem mieć świadomość tej wady. Co do grania to muszę powiedzieć, że gra się lepiej niż na C650 ze względu na odczuwalnie niższy input lag. Nawet bez włączania trybu gry idzie cokolwiek popykać w niewymagające gry. W kwestii jakości obrazu pod każdym względem ES6800 wygrywa z C650. Kontrast, kolory, poziom czerni (ten nie jest idealny ale lepszy niż w starszej serii). Nie wiem jak istotny jest dla Ciebie design i czy podobają Ci się szajsungi, lecz jeśli tak, to rozważ jeszcze model 6710. Nie wnikając w szczegóły jest to ta sama konstrukcja co 6800 tyle, że z dość ciekawą elegancką obudową. A jeśli nie samsungi, to moim zdaniem sony.
PS.
Czytając fora nie wiem, czy mam szczęście, że mój tv ma mały clouding, nie ma pionowcyh pasów na ekranie oraz nie nagrzewa się, czy po prostu piszą sami niezadowoleni, a faktycznie ilość wadliwych egzemplarzy można wyrazić w promilach.
 
Ostatnia edycja:

alcon

New member
- wiec cały czas zastanawiam się nad technologia 3d pasywna,
- jeśli już sony,panasonic czy lg to jak one radzą sobie z filmami z usb? i czcionką środkowoeuropejska?
- jak wygląda sprawa z wifi i możliwościami takimi jak daje samsung przy korzystaniu z iPla, tvnplayer itd...
- i czy rzeczywiście efekt clouding tak często występuje w samsungach a jak się maja do tego inne firmy? a przy pasywnej technologi tak samo występuje ten efekt?
- i teraz już nie wiem czy LCD czy LED - a może plazma?
 
Do góry