es5500 vs es 6100

micmus

Member
Bez reklam
Gdyby w tych telewizorach była opcja zmniejszenia obrazu to mógłbym polecić znacznie więcej niż 55". Ale to już oczywiście kwestia portfela.
Niestety nie wiem dlaczego nie można zaimplementować takiej funkcji jak zmniejszenie obrazu w telewizorach powyżej 42". Elektronika w nich to przecież prawie komputer PC.


Pozdrawiam
Jacek

Dokładnie to samo nieraz sobie myślałem, przecież taka funkcja (wykonanie) to pryszcz. Żaden problem programowo, a brakuje tego. Tak jakby żadna firma na to nie wpadła. W plazmach może byłoby to niepokojące (utrwalanie granicy czarnych pasów), ale w LCD żaden problem.
 

micmus

Member
Bez reklam
Bardzo dobrze, że sięgnąłeś po 46 cali będziesz zadowolony z tej wielkości zdecydowanie bardziej niż 40-42 cale.

Gratuluje zakupu :)

Jak możesz napisz przy okazji trochę o jakości obrazu w ciemnych scenach przy nocnym oglądaniu - widać nierównomierność podświetlania matrycy oraz jak z czernią? Także prośba jak od kolegi poniżej.
 

Montrey88

New member
Witam
Narazie jestem nim tak zafascynowany że nie zauważyłem żadnych wad nie rzuciło mi sie napewno w oczy nie równe podświetlenie więc raczej go nie ma. Kąty boczne są bardzo dobre ... Jeżeli chodzi o oglądania w ciemności filmów rewelacja ja akurat mam non stop ciemny pokój ale w nocy to już rewelka filmy w hd na tak dużym ekranie :) Co do czerni akurat nie mam porównania bo jest to mój pierwszy taki telewizor ale sie przypatrzałem czarny to czarny a nie szary(oczywiście po kalibracji ekranu)., takie jest moje osobiste odczucie.
 

krzyspvfr

New member
Temat zjechał na boczny tor :)
Różnica między UE46ES5500 a UE46ES6100 to ~400 zł. No dobra, 450.
Pytanie: jeżeli nie zależy mi na 3D (bo mało materiałów, okulary, itp) czy oszukiwane "200 Hz" 6100 ma jakąkolwiek wartość? Bo chyba innych różnic między tymi TV nie ma. Wifi pomijam, TV podłączam kabelkiem.
 

nielot

Member
Na stronie Samsunga -->> Telewizory | SAMSUNG

A z tego wynika że:
Clear Motion Rate 200 w 6100 Vs 100 w 5500
WLAN jest w 6100 a w 5500 go niet
BD Wise (cokolwiek to jest) jest w 6100 a w 5500 niet
RUI (cokolwiek to jest) jest z kolei w 5500 a nie ma tego w 6100
6100 ma wi-fi a 5500 go nie ma
3D obecne tylko w 5500

Ja sie chyba na 5500 zdecyduje ale zakup będzie w końcu stycznia dopiero. Choc chciałbym zeby ktoś powiedział jak on sie sprawuje kiedy jest raczej jasno w pokoju. Salon mam na zachodzie i mniej wiecej od 14stej-15stej juz mam słońce. TV bedzie sobie wisiał bokiem do okien wiec owa jasnosc bedzie padac prosto na niego. Oczywiście sa rolety w oknach ale....
 

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
@nielot, moim zdaniem warto dołożyć te 450PLN za WiFi i WLAN. Ja w tej chwili oglądam niemal wszystkie filmy poprzez WiFi z komputera, który stoi w drugim pokoju. Komputer chodzi 24h i mam na nim wszystkie filmy, zdjęcia, muzykę etc. Nareszcie nie potrzebuję żadnego odtwarzacza, żadnego latania z dyskami flash itp. Wygoda niesamowita.
 

nielot

Member
Kurcze, a ja wlasnie jakos nie moge znalezc uzasadnienie dla tych dobrodziejstw :( Kompa bede mial w salonie wiec moge sobie spokojnie kablem polaczyc choc i tak zamierzam skorzystac z dysku zewnetrznego. Poza tym mam pewne obawy ze wifi tojednak za malo żeby streamowac np mkv po 30GB :)

Zdecydowanie wazniejsze jest dla mnie czy sa jakies roznice w matrycach i jakosci obrazu obu tych modeli.
 

tdx

New member
Bez reklam
Zdecydowanie wazniejsze jest dla mnie czy sa jakies roznice w matrycach i jakosci obrazu obu tych modeli.

Rożnica jeśli patrzysz tylko i wyłącznie na matryce i jakość obrazu jest w motion plus.
Płynność ruchu w es6xxx jest dużo lepsza niż w ES5xxx oczywiście nie na każdym materiale jesteśmy w stanie od razu to zobaczyć. Najlepiej to widać na wolnych scrollach całego ekranu. Wtedy widać jak 5xxx klatkują :)

Ogólnie jak tylko masz możliwość proponuje zostać przy serii 6xxx
 

nielot

Member
Czyli jedyna roznica warta uwagi z mojego punktu siedzenia jest 200 Vs 100 :).

Moze mi ktos lopatologicznie wyjasnic jak te 200 czy 100 maja. Sie do TV kineskopowego lub do zwyklego monitora PC ? Bo TV ogladalem dotad jedynie na kineskopie a filmy od kilku lat tylko na monitorze HD. Telewizora po prostu nie mam :)

Na takim np monitorze nic mi nie klatkuje i wsio jest w zupelnosci wystarczajace. A poniewaz bedziemy mieli multum wydatkow po nowym roku bede po prostu liczyl kazda zlotowke. Dlatego musze naprawde dobrze pojac co mi da te 200Hz i wtedy sam rozstrzygne czy jest to warte tych 500zl. Pewnie pojde do salonu Samsunga (mam go 5 minut od domu) i zobacze ale chcialbym prosic o wyjasnienie tych Hz.
 

tdx

New member
Bez reklam
Nielot tak żebyś wiedział cała seria 5xxx jest tak naprawdę 50Hz, seria 6xxx 100Hz a dopiero 7xxx i 8xxx 200Hz >> Parametr matrycy + Motion plus

CMR to suma wszystkich wspomagaczy i im więcej tym (teoretycznie) lepiej....
seria 5xxx jest maksymalnie cmr 100Hz
seria 6xxx jest maksymalnie cmr 400Hz
seria 7xxx ma parametr cmr 800Hz

Kineskopowy TV miał 100Hz by obraz nie drgał/smużył na zwykłym monitorze LCD obraz statyczny mimo 50/60Hz jest ok
Problem zaczyna się gdy na ekranie pojawia się ruch.
Przy dużych przekątnych przydaje się motion plus <-- najniższy model który to posiada to właśnie ES6100

Rożnica jest właśnie w wielkości sam miałem 32B650 a kupiłem monitor 27" bez motion plus. Różnica w filmach i na PS3 była tak ogromna że monitor zostawiłem sobie do pracy a do filmów i PS3 wybrałem D7000.

Oczywiście na ES5500 też da się grać i oglądać ale nie znam jeszcze osoby która przesiadła by się z TV z motion plus na TV bez tej funkcji....
 

cziki32

New member
Poszperalem w poszukiwaniu jakis testow i cen i chyba bedzie 6100. Do stycznia moze jeszcze cena ciutke spadnie :)
Nielot jeśli mam być szczery to telewior serii es6100 jest naprawdę dobrą opcją...jeśli podłączysz go (internet 2mb minimum przy jakości bodajże 480p) do internetu masz przy okzaji niezbyt szybkiego kompa (działa w nim mysz i klawiatura po podłączeniu przez usb) w lg już trzeba dokupić magic motion...ja mam podłączony do kompa i gry w full hd to po prostu czysta przyjemność wszystko chodzi płynnie obraz jest jak dla mnie bez zarzutu...wbudowane wi-fi (w lg trzeba dokupić adapter wi-fi) es6100 czyta wszystkie formaty filmowe...naprawdę polecam
 

nielot

Member
Tak sie chyba skonczy. Ale opcje juz rozne sie w glowie pojawialy. Tyle że zawsze jest cos nie tak. Zastanawiam sie też nad 6800 ale wtedy musialbym sie ograniczyc do 40 cali zamiast 46. Ehhh...niemniej jednak dzieki za opinie
 

disk19

New member
Zastanawiam się czy warto dopłacić 400zł za es6100 w porównaniu do es5500 czy naprawdę zobaczę różnicę w jakości obrazu dzięki większemu odświeżaniu. Ponieważ z 3d raczej nie będę korzystał a internet skoro telewizor musi mieć doskonałą sile sygnału i musi stać blisko routera równie dobrze mogę podłączyć kablem. Jak porównywałem oba w sklepie to niestety nie widziałem żadnej różnicy w obrazie ale akurat leciał w bdb jakości jakiś film w którym nie było żadnej szybkiej akcji. Już sam nie wiem:( Poradźcie
 
Do góry