[ES408000] ALLShare - problem z szybkością transferu mediów

Puniek

New member
Witam!
szanowne koleżeństwo, mam problem z szybkością transferu mediów. Sytuacja wygląda tak. W tym samym pokoju mam:
- router wifi Netgear ustawiony w tryb g, 130 lub 270MB z tym samym efektem)
- UE40ES8000
- laptop HP Pavilion z zainstalowanym Allshare i udostępnionymi multimediami.

Teraz jest taka sytuacja, że chcę obejrzeć film znajdujący się na tym laptopie. dajmy na to, ze jest to film nagrany z TVN HD z bitratem ok 10Mb/s, który bezproblemowo odtwarza się na tym laptopie. Niestety film co jakiś czas się rwie i następuje buforowanie i znów rusz dalej. Ten sam film odtwarzany na kompie lub tv z USB idzie prawidłowo.
Jaka może być tego przyczyna, jak temu zaradzić?

Pozdrawiam,
Piotr
 

zzabek

Member
Miałem podobny problem korzystania z DLNA tel.nokia N8 nagrania z telefonu.
Kolega doradził żebym połączył TV z routerem za pomocą kabla i problem ustał.
 

Puniek

New member
Problem rozwiązany otóż z trybu "WPA2-PSK (Wi-Fi Protected Access 2 with Pre-Shared Key" musiałem przełączyć na "Mixed WPA-PSK+WPA2-PSK" bo wyczytałem, ze ten pierwszy na niektórych urządzeniach powoduje, ze sieć chodzi w trybie b lub g a nie n. Przestawiłem i już jest ok.
Przy okazji pytanko dodatkowe: czy filmów oglądanych przy pomocy Allshare po sieci nie można przewijać?

Pozdrawiam,
Piotr
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Można, ale w trochę inny sposób, musisz trzymać strzałkę w prawo bądź lewo i będzie się przewijać

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2
 

marder

Member
A czy w tym połaczeniu komputer - ruter- telewizor korzystasz z wifi? Bo jesli tak, to problemem moze być własnie ten tryb g, czyli niska przepustowość. Sprawdz jak ten sam film bedzie odtwarzany po kablach.
 

Puniek

New member
A czy w tym połaczeniu komputer - ruter- telewizor korzystasz z wifi? Bo jesli tak, to problemem moze być własnie ten tryb g, czyli niska przepustowość. Sprawdz jak ten sam film bedzie odtwarzany po kablach.
Przecież pisałem, ze jest na wszystkich trybach czyli b, g, n(270Mb)...... Problem znika gdy przestawię z trybu WEP2 PSK na Mixed WEP/WEP2. Z tego co piszą w instrukcji to w tym teoretycznie powinno być gorzej...ale mi wychodzi w praktyce, ze tu chodzi szybciej. Teoretycznie moje połączenie może być WEP a nie WEP2 więc by zwiększyć ew bezpieczeństwo mojej sieci wprowadziłem dodatkowo filtrowanie po adresie MAC. A tak przy okazji... czy można sprawdzić z jakimi zabezpieczeniami chodzi to konkretne połączenie rouer-tv ???

Pozdrawiam
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Problem rozwiązany otóż z trybu "WPA2-PSK (Wi-Fi Protected Access 2 with Pre-Shared Key" musiałem przełączyć na "Mixed WPA-PSK+WPA2-PSK"
Teoretycznie moje połączenie może być WEP a nie WEP2 więc by zwiększyć ew bezpieczeństwo mojej sieci wprowadziłem dodatkowo filtrowanie po adresie MAC. A tak przy okazji... czy można sprawdzić z jakimi zabezpieczeniami chodzi to konkretne połączenie rouer-tv ???
To przestawiłeś na WEP czy na WPA/WPA2? Filtracja MAC nie jest zabezpieczeniem. W routerze sprawdź czy masz taką opcję sprawdzenia z jakim zabezpieczeniem jest połączenie.
 

Puniek

New member
To przestawiłeś na WEP czy na WPA/WPA2? Filtracja MAC nie jest zabezpieczeniem. W routerze sprawdź czy masz taką opcję sprawdzenia z jakim zabezpieczeniem jest połączenie.
Dokładnie nazywa się ta opcja "Mixed WPA-PSK+WPA2-PSK".
Przecież włączenie filtracji po adresach MAC jest zabezpieczeniem bo jeśli adres nie jest zaakceptowany w ustawieniach administracyjnych to nie jest możliwy ruch?
Co do konkertnego połączenia to w zakładce Attached Devices jest tabelka z kolumnami: NR, IP Addres, Device Name, MAC Addres - nie widzę opcji z informacją o szyfrowaniu konkretnego połączenia.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Przecież włączenie filtracji po adresach MAC jest zabezpieczeniem bo jeśli adres nie jest zaakceptowany w ustawieniach administracyjnych to nie jest możliwy ruch?
Łatwo to ominąć, tak samo jak wyłączony broadcast SSID. Jak masz włączone WPS, logowanie na telnet, ssh, www do routera z WANu jak i z wifi to wyłącz. WPA/WPA2 minimum 12 znakowe hasło nie słownikowe, małe i duże litery, ze znakami specjalnymi.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Adresowanie mac nie złamiesz, bo router jak nie będzie miał Mac komputera to Wgl sygnału nie puści

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry