Equalizer w ampli

bl4ck

Active member
Bez reklam
Nie no na moją logikę kalibracja wyłącza sama wszystkie boostery, a co to znaczy że za każdym razem inaczej ci kalibracja ustawia?
 
D

Deleted member 452525

Guest
To znaczy, że odcięcie głośników jest takie samo czyli 40 front i centralny 50 surr, ale np raz są wysokie duże raz prawie nie ma, raz płasko. Teraz ustawiłem equalizer na on i zero wszędzie i znów inaczej ustawił. Wysokie bardzo nikłe.

Dobra już wam nie marudzę. Ustawiłem korektor na zero dla wszystkich kolumn i włączony ON. Ustawił i dudnienie jest mniejsze, ale ustawiłem wszędzie na 80Hz (thx) przy czym dynamic vol musi być włączone, bo muza bez wyrazu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bl4ck

Active member
Bez reklam
A z wyłączona kalibracją? lub z włączoną bez frontów jaki jest efekt? ustawiasz zwrotnicę jak ci pasuje i fonty grają tak jak mają grać i jak ci czegoś brakuje to dodajesz.
 
D

Deleted member 452525

Guest
A tak nie robiłem, żeby wyłączać fronty czy wyłączać audyssey całkowicie itp. Po prostu podłączałem mikrofon i z automatu leciał pełna kalibrację. Chyba nie powinno to mieć znaczenia, bo sam sobie powinien ustawić tak jak pisałeś, ale...

Na pewno zmienia odcięcie, wyłącza dynamic vol, nie zmienia audyssey, bo jak ustawiłem movie to tak zostało, dynamic eq pozostawia włączony, zmienia level głośników i dystans. Innych rzeczy wizualnie nie zmienia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Mówisz że raz jest płasko raz jest bas a ustawień ci nie rusza czyli on kalibruje jakieś ukryte ustawienie których nie da się zmień już po, dlatego ja bym wyłączył kalibrację dla frontów jeśli możesz bo w tej nowej kalibracji onkyo taka opcja jest. Z drugiej strony jeśli tobie pasuje teraz wszystko to olej to i zostaw jak jest :)
 
D

Deleted member 452525

Guest
Odtatnie podejscie zrobiłem. Głosniki na none, audyssey zero, korektor zero, bas i wysokie zero. Teraz ustawił fronty 40 centr 50 i surr 60. Ustawilem wszystkie 80hz i gra jak trzeba.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 452525

Guest
A skąd. Kalibracja z mikrofonem bez ulepszaczy. Do słuchania musi być audyssey denamic eq dynamic vol heavy i to gra wtedy. Tyle, że pozostaje na 80hz a nie 120hz jak poprzednio.
 

3echo

Member
Bez reklam
U mnie to jest jakoś tak prosto
Do filmów fronty na small i odcięcie 80Hz,a do muzyki fronty na large i gra gitara.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 
D

Deleted member 452525

Guest
U mnie to jest jakoś tak prosto
Do filmów fronty na small i odcięcie 80Hz,a do muzyki fronty na large i gra gitara.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

No jak fronty zmieniasz? Przecież to jest jedno ustawienie dla wszystkich źródeł.
Tu za dużo kombinacji niepotrzebnych. Poza tym tutaj nie mam ustawienia frontów na zasadzie small czy large. Nie ma takiej opcji. Są tylko odcięcia. W denonie było można wybrać small i large. Tutaj chyba założyli, że jak jest wybór suba i odcięcia to głośniki są jako small a gdy na sub daję off to fronty przełączają się na full band i traktowane są jako large.
 

zbyniu4

New member
Witam, też się męczyłem i w końcu w Denonie mam w stereo tak:
Restorer - średnia
Audyssey:
MultEQ XT- Flat
Dynamic EQ - wył.
Dynamic Vol. - Heavey
Głośniki/odcięcie pojedyńcze
Basy:
LPF dla LFE - 250 Hz

Wg mnie to teraz gra tak jak bym chciał. Testował głównie patrząc na tony niskie ( bez suba ). W innych ustawieniach bas dudnił. Po wyłączeniu Dynamic EQ do się muzy słuchać bez nerwów.
W kinie proponuję podobnie z małymi korektami.
 

3echo

Member
Bez reklam
No jak fronty zmieniasz? Przecież to jest jedno ustawienie dla wszystkich źródeł.
Tu za dużo kombinacji niepotrzebnych. Poza tym tutaj nie mam ustawienia frontów na zasadzie small czy large. Nie ma takiej opcji. Są tylko odcięcia. W denonie było można wybrać small i large. Tutaj chyba założyli, że jak jest wybór suba i odcięcia to głośniki są jako small a gdy na sub daję off to fronty przełączają się na full band i traktowane są jako large.
Widocznie Audyssey jest bardziej dopracowany.
Co Ci nie pasowało w Denonie?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 
D

Deleted member 452525

Guest
Denon x2000, bo takiego miałem to był przeskok z yamahy 663. Z pewnością dźwięk bardziej krystaliczny i źle nie grał. Po prostu trafiła się okazja i zmieniłem na Onkyo 828. Kolega mnie namawiał, że taki dobry ampli. Mieliśmy te same kolumny Quadral Ferrum 7000 i się pozbyliśmy. On kupił klipscha 62 II a ja Cantony.

Sam ampli w porównaniu do onkyo mały mizerny plastikowy. Brak Wifi, BT a to jest dla mnie obecnie ważne. Największe wady to radio, które musiało mieć dobry sygnał, bo nie łapało niektórych stacji i szumiało co jest bez sensu. Brak wejść coaxial i największa wada to ciągłe rozłączanie z tv po hdmi. Miałem podłączonego bd i wieczne problemy z uzyskaniem obrazu. Wymieniłem ze 3 kable hdmi i nic. Po prostu gdzieś się zawieszał. Koszmar. Osobiście denona już nie kupię. Nie wiem jak te marantze się sprawdzają, bo to ta sama stajnia.

Jeśli chodzi o obsługę onkyo to jest bajka. Nic się nie zawiesza, wifi śmiga ze wszystkiego, zarządzanie menu też bez problemów.
 
D

Deleted member 452525

Guest
Witam, też się męczyłem i w końcu w Denonie mam w stereo tak:
Restorer - średnia
Audyssey:
MultEQ XT- Flat
Dynamic EQ - wył.
Dynamic Vol. - Heavey
Głośniki/odcięcie pojedyńcze
Basy:
LPF dla LFE - 250 Hz

Wg mnie to teraz gra tak jak bym chciał. Testował głównie patrząc na tony niskie ( bez suba ). W innych ustawieniach bas dudnił. Po wyłączeniu Dynamic EQ do się muzy słuchać bez nerwów.
W kinie proponuję podobnie z małymi korektami.

Trochę dziwne, bo dynamic vol nie działa bez dynamic eq przynajmniej w moim onkyo. Nie da się tak ustawić. LPE dla LFE to masz wyjście na suba i powinny być maks 120.

Tutaj jest:
Audyssey: Music, Movie, OFF
Dynamic EQ - ON OFF
Reference Level 0-5-10-15 dB zalecają 10 do muzyki pop tv itp 5 do poważnej 0 do bd kina.
Dynamic Vol - Light, Medium, Heavy
Music Optimizer ON OFF
 
D

Deleted member 452525

Guest
Jak ktoś chce może sobie w onkyo ustawić takie parametry. Do słuchania muzy dość dobre.
Zrobiłem całkowity reset ampli.
Odcięcie 80hz (może być 40-60, ale będzie więcej basu w zależności od kolumn)
Audyssey Music
Dynamic eq - wyłączony
Dynamic vol - wyłączony
Optimizer - włączony
Korektor - włączony na 0 wszystko
Wysokie 4
Bas 2
Intellivol- wyrównać wszystkie źródła
 

DrWredman

Active member
Jak ktoś chce może sobie w onkyo ustawić takie parametry. Do słuchania muzy dość dobre.
Zrobiłem całkowity reset ampli.
Odcięcie 80hz (może być 40-60, ale będzie więcej basu w zależności od kolumn)
Audyssey Music
Dynamic eq - wyłączony
Dynamic vol - wyłączony
Optimizer - włączony
Korektor - włączony na 0 wszystko
Wysokie 4
Bas 2
Intellivol- wyrównać wszystkie źródła

To jest bez sensu.
Nawet jeśli ktoś ma taki sam amplituner to ma zapewne inne głośniki, inną akustykę pomieszczenia, inną muzykę i inne preferencje. Jeden woli więcej basu a drugi więcej sopranu. Nawet dwie osoby ten sam sprzęt w tym samym pomieszczeniu ustawią inaczej.
 
D

Deleted member 452525

Guest
Oj przecież ja nikomu nie każe tego stosować. Jak ktoś będzie miał problem to może sobie spróbować takich ustawień. Troche luzu :)
 
Do góry