Epson wchodzi w technologię LCoS!

wiatrak

Active member
Bez reklam
Nowe, wyższe modele Epsona (EH-R2000 i EH-R4000) nieśmiało "obiły" mi się o uszy, ale to że są wykonane w technologii LCoS jest (dla mnie) sporą niespodzianką. Epson oczywiście nie byłby sobą, gdyby kupował panele od Sony (SXRD) lub od JVC (D-ILA); nowe panele są "refleksyjną" wersją dotychczasowych HTPS-TFT.

Jak zwykle niezawodne Cine4Home zdaje relację z kontaktu z egzemplarzami prototypowymi:

Google Tłumacz

www.cine4home.de (Test Epson EH-R2000 R2000 Preis Epson R4000 EHR4000 Epson R2000 2000 Epson EH R 4000 Test LCD reflective LCOS FullHD Epson Projektor R4000 EMPR2000 Test Epson 4000 Preis)

Jeśli dobrze zrozumiałem tłumaczenie wujka Google'a, Epson zastosował dwie przysłony: jedną automatyczną, (lecz zrezygnował z dotychczasowej, krytykowanej przez niektórych za hałas i znaczne pompowanie jasności konstrukcji, na rzecz rozwiązania wprowadzonego przez Mitsubishi i Panasonic'a) oraz drugą, regulowaną ręcznie. Dla maksymalnego zamknięcia tej drugiej, w tor optyczny włączany jest także neutralny filtr szary; nie wiem czy któryś z producentów wcześniej stosował takie rozwiązanie.

Ciekawe, ciekawe... :)
 

pa3

New member
Bez reklam
Zdaje się że na Cine4Home, piszą że jakość obrazu jest porównywalna do JVC (D-ILA) i Sony (SXRD) więc tutaj cena będzie miała znaczenie, choć jak kogoś stać na wydanie ponad 10k zl to raczej 1-2k zł nie zrobi różnicy :D
 
Do góry