EPSON TW9200W a sygnał antenowy bezprzewodowo

promien1

New member
Witam


Mam nadzieję że trafiłem do odpowiedniego działu z tym postem. W razie czego gdyby na twarzy admina pojawił się grymas negacji - proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu, a nie do kosza.
dzięki !

sprawa nr. 1

Do rzeczy, za miesiąc przyjdzie do mnie mój pierwszy w życiu projektor.Wybór z pośród wielu kandydatów padł na EPSON TW9200W. Projektor będzie współpracował z zestawem stereo

2 X KEF R700
1 X KEF R400
1 X WZMACNIACZ ARCAM A 38
1 X ODTWARZACZ BR/CD ARCAM BDP100

Wy, drodzy forumowicze wiecie już na pewno że projektor ten posiada możliwość bezprzewodowego przesyłu sygnału HD. Projektor będę potrzebował do oglądania filmów, koncertów. Jednak chciałbym mieć możliwość podłączenia do niego jeszcze sygnału telewizyjnego. mieszkam na małym osiedlu w stosunkowo nie dawno wybudowanym mieszkaniu, każde mieszkanie ma gniazdo w którym jest wtyka do sygnału radiowego, tv- cyfrowe ( darmówka jak dla nas wszystkich ) oraz gniazdo z satelity na dachu ( potrzebny dekoder z opłaconą NC + czy innego dostawcy.)

Poszukuję wiedzy i urządzenia, które mógłbym podpiąć do gniazda antenowego a jego odbiornik do modułu bezprzewodowego Epsona ( wejście HDMI ) w pokoju w którym jest projektor nie będzie telewizora więc podłączenie za pomocą kabla HDMI jest bezcelowe. Z góry uprzedzam że nie mam w najbliższych planach dostawienie odbiornika TV.

może ktoś kompetentny udzielić mi fachowej porady jak to zrobić w miarę rozsądnej kwocie ?
nie chcę koniecznie podpisywać umowy na dostawę z abonamentem jakieś tam NC +, tylko po to żeby w sobotnie południe obejrzeć film przyrodniczy, w dodatku na jedynce. dlatego podstawowy abonament i kilka kanałów HD jakim jest tv cyfrowa naziemna w zupełności mi wystarczy. tylko jak to zrobić nie mając w tym akurat pokoju telewizora ani dekodera ?



Mam nadzieję że mi choć troszeczkę pomożecie - zależy mi na minimalizmie - nie chcę cały pokój który nie jest duży "zawalić" dodatkowym sprzętem.

sprawa nr. 2


projektor będzie wisiał na suficie, długość pokoju do 4,32 m jeżeli odliczymy długość urządzenia to odległość pomiędzy ekranem a soczewką projektora z dokładnością do 3 cm wynosi 3,85 metra. na ścianie będę chciał zamontować ekran( tylko ramowy !!! ) white grey. i tu jest problem. Boję się trochę kupić ekran przed zakupem projektora ( to pierwsze tego typu urządzenie w moim życiu ) nie mam pojęcia jaki powinien być jego format i jaki rozmiar !
Dla chcących więcej informacji mogę napisać że szerokość ściany na którym będzie obraz to 390 cm wysokość ściany to 285 cm. na ścianie ekranowej (tak ja nazwijmy ) nie ma na razie żadnego umeblowania, będzie komoda na zamówienie pod aranżacje Kefów i arcamów, o ekranu ramowego

jest ktoś w stanie coś poradzić ?

Pytanie extra.

..zastanawiam się jeszcze na specjalną farbą jako ekran dla projektora ( tu nie byłoby chyba problemu z rozmiarem - pomalowałbym całą ścianę ;-) ) zamiast ekranu ramowego, ale czy na tym nie straci jakość ? tym bardziej że podobno projektor jest już trochę wyższej klasy ?

czekam na odpowiedz i z góry dziękuję wszystkim za zangażowanie ( obiecuję że wstawię parę fotek jak skończę już całą instalację, jesli będzie czym się pochwalić oczywiście )
 

nowy57

Member
obecnie mam 80" LCD
wielkosc jest OK
wiec mysle ze ogladanie materialu HD na wiekszym niz 100-120cali z odleglosci 3-4m to juz bedzie przesada
optimum wlasnie DLA MNIE to 100-120"
PS.sam zastanawiam sie nad tym modelem
widziales go na zywo w dzialaniu ?
 

promien1

New member
widziałem, jest naprawdę rewelacyjny ale i cena też daje myślenia \\szkoda tylko że nikt mi nie odpisał .... ;-(
 

Alkor

New member
Bez reklam
Ad.1) Kup dowolny odbiornik DVB-T (od 100 zł) do telewizji cyfrowej. Następnie łączysz kablem HDMI z modułem bezprzewodowym Epsona (5 wejść HDMI) i sprawa obrazu załatwiona. Dźwięk musisz podłączyć analogowo (tuner powinien mieć wyjścia audio L/R) do wzmacniacza - cyfrowe połączenie SPDIF jest niemożliwe, bo twoje urządzenia nie posiadają wejść cyfrowych.

Ad.2) Pokój ma 4.32 m długości, czyli pewnie będziesz siedział jakieś 3.7 m - z tej odległości dobrym wyborem byłby ekran formatu 16:9 np. Adeo Plano 240x135 Reference Grey gain 0.9 (ok. 2000 zł), który nieco obniży jasność obrazu 3D, ale zapewni lepszą czerń i kontrast w scenach z dużą ilością jasnych motywów - zakładając, że twój pokój nie będzie cały w kolorze czarny/ciemnobrązowy mat, co oczywiście zawsze jest najlepszym rozwiązaniem (brak światła odbitego od ścian obniżającego kontrast).

Pomalowanie całej ściany farbą do ekranów ScreenGoo kosztowałoby grubo ponad 2000 zł - nie ma to dużego sensu. Namalowanie ekranu 110" to koszt rzędu 1200 zł, ale przy precyzyjnym wykonaniu można uzyskać naprawdę dobrej klasy ekran. Inne farby (budowlane) to jednak trochę amatorszczyzna - nie do projektora klasy Epsona TW9200.

Na koniec nie zapomnij o kalibracji profesjonalnej (już od 400 zł) po zamontowaniu ekranu i około 100 h pracy lampy - pozwoli to wycisnąć 100 % możliwości tej maszyny. Samodzielne ustawianie wszystkich parametrów - są ich dziesiątki - to naprawdę trudne zadanie, a efekt końcowy niepewny.

Pozdrawiam.
 

promien1

New member
Dzięki alkor

mam jeszcze parę pytań - ale napiszę jak wrócę do kraju. zawalony jestem pracą
a muszę być w domu żeby sprawdzić.

jeszcze raz dzięki
 

promien1

New member
alkor.........

Ad.1) Kup dowolny odbiornik DVB-T (od 100 zł) do telewizji cyfrowej. Następnie łączysz kablem HDMI z modułem bezprzewodowym Epsona (5 wejść HDMI) i sprawa obrazu załatwiona. Dźwięk musisz podłączyć analogowo (tuner powinien mieć wyjścia audio L/R) do wzmacniacza - cyfrowe połączenie SPDIF jest niemożliwe, bo twoje urządzenia nie posiadają wejść cyfrowych.

Ad.2) Pokój ma 4.32 m długości, czyli pewnie będziesz siedział jakieś 3.7 m - z tej odległości dobrym wyborem byłby ekran formatu 16:9 np. Adeo Plano 240x135 Reference Grey gain 0.9 (ok. 2000 zł), który nieco obniży jasność obrazu 3D, ale zapewni lepszą czerń i kontrast w scenach z dużą ilością jasnych motywów - zakładając, że twój pokój nie będzie cały w kolorze czarny/ciemnobrązowy mat, co oczywiście zawsze jest najlepszym rozwiązaniem (brak światła odbitego od ścian obniżającego kontrast).

Pomalowanie całej ściany farbą do ekranów ScreenGoo kosztowałoby grubo ponad 2000 zł - nie ma to dużego sensu. Namalowanie ekranu 110" to koszt rzędu 1200 zł, ale przy precyzyjnym wykonaniu można uzyskać naprawdę dobrej klasy ekran. Inne farby (budowlane) to jednak trochę amatorszczyzna - nie do projektora klasy Epsona TW9200.

Na koniec nie zapomnij o kalibracji profesjonalnej (już od 400 zł) po zamontowaniu ekranu i około 100 h pracy lampy - pozwoli to wycisnąć 100 % możliwości tej maszyny. Samodzielne ustawianie wszystkich parametrów - są ich dziesiątki - to naprawdę trudne zadanie, a efekt końcowy niepewny.

Pozdrawiam.

mam pytanie - można się jakoś z tobą skontaktować na priv ?
 
Do góry