Epson tw680

sloniuporeba

New member
Witam zakupiłem wczoraj Projektor epson tw680 mam maly problem i zapytanie kupiłem również ekran projekcyjny o rozmiarach 200x150 i podłaczyłem ps3 przez hdmi wszystko spoko na szerokosc jest cały ekran ale na długosc zamiast 150 cm jest moze z 110 czy jest mozliwosc rozciagniecia ekranu w dół z pozycji projektora dodam ze funkcje Aspect sa nieaktywne oprócz normal pomocy ???
 

Meloman69

New member
Bez reklam
A czy PS3 nie wyświetla obrazu w formacie 16:9?
Twój ekran ma przestarzały format 4:3. Skalowanie do tego formatu według mnie nie ma sensu.
Obraz z projektora jest wyświetlany poprawnie i ja bym to zostawił.
 

sloniuporeba

New member
Dzieki za odpowiedz własnie zmierzylem i faktycznie przy 200 cm szerokosci obraz na dlugosc ma 113 jak u mnie wiec podciagłem ekran do gory i jest ok tam musi zostac moze w przyszlosci zakupie szerszy jeszcze raz dzieki za pomoc
 

Meloman69

New member
Bez reklam
>>FunkyKoval
Ekran o formacie 4:3 w stosunku do ekranu o formacie 16:9 ma tą przewagę, że przy tej samej szerokości ekranu jest wyższy - ma więcej powierzchni projekcyjnej. Czasami może to okazać się bezcenne - np. kiedy zabrudzimy na stałe ekran (np. zwięnity komar krwiopijca). Jeżeli plama nie jest centralnie, to przy ekranie 4:3 zostaje zawsze jeszcze jakieś pole manewru...
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Oj tam ;) Nie oszukujmy sie, teraz wiekszosc ekranow jest niezmywalna, tzn. mozna je przecierac/myc mokra sciereczka. Sam mam ekran elektryczny za ok 300zl i nawet on moze byc przecierany wilgotna sciereczka. I jeszcze jedno... nawet jak zrobisz jak ty piszesz i bedziesz uzywal ekranu 4:3 do filmow 16:9 to nie masz gornego i dolnego borderu, no i "swieci" ta nieoswietlna powierzchnia projekcyjna nad i pod obrazem. Nie wspomne juz o ogolnej estetyce takiego rozwiazania... No, ale to kwestia gustu ;)
 
Ostatnia edycja:

sloniuporeba

New member
A mam jeszcze takie pytanie jak podlaczylem laptopa przez hdmi mam uciety kawałek pulpitu na do;e i pobokach i ugóry czemu tak jest na ps3 tego nie ma ??
 

Meloman69

New member
Bez reklam
A mam jeszcze takie pytanie jak podlaczylem laptopa przez hdmi mam uciety kawałek pulpitu na do;e i pobokach i ugóry czemu tak jest na ps3 tego nie ma ??

Spróbuj w menu projektora znaleźć pozycję Overscan i tam pozmieniać ustawienia.
Jak nie pomoże, to trzeba zmienić to w opcjach pulpitu Windows.
 

damaioshin

New member
bosz...

nie pytalem o kabel, bo wiem jakim kablem to polaczyles.
skoro potrafiles wcisnac kabel w gniazdo laptopa, to moze napiszesz w koncu co w laptopie ustawiles, bo jasnowidziem nikt nie jest. chodzi mi o tryb wyswietlania obrazu, rodzieloczosci.
 
Do góry