Epson TW450 czy lepiej coś innego??

bobik007

New member
Bez reklam
Witam od kilkunastu dni czytam różnego rodzaju fora i opinie. Jestem już niemal zdecydowany na zakup projektora. Teraz używam starszego modelu Acera PD123 w technologii DLP i wiem, że chciałbym coś w LCD. Znalazłem Epsona TW450 za ok.2200pln, który ma bardzo fajne parametry i 3letnią gwarancję, czy ktoś z forumowiczów miał okazję używania tego projektora?A może jesteście w stanie polecić coś innego w podobnym przedziale cenowym?Projektor będzie używany do PS3,oglądania mkv i divixów. Z góry dzięki za odpowiedzi.
 

edi7777

Member
Coś innego. Jeżeli musi być LCD to dwie opcje - stary ale będzie względnie tanio TW700. Druga to dozbieraj kasę albo kup na raty prawdziwy sprzęt.
 

edi7777

Member
Niekoniecznie - to Ty sobie wybierasz projektor i decydujesz ile na niego wydać. Z takim budżetem nie pchałbym się w LCD tym bardziej, że generalnie obraz z DLP jest lepszej jakości. Widziałeś jakie wymiary mają projektory LCD?;) Może warto zamiast kupować tanie LCD dodać z 1k i kupić dobry projektor DLP albo nawet w tej samej cenie spróbować nowego Benq w700.
 

bobik007

New member
Bez reklam
chciałbym wydać jak najmniej wiadomo, ale nie chcę żeby to oznaczało duży spadek jakości dlatego jestem w stanie dopłacić.jeśli chodzi o dlp boję się trochę efektu tęczy, gdyż jestem wyczulony na tego typu rzeczy.o tym epsonie tw3200 czytałem sporo dobrego.w cenie do 4 tysięcy jesteście w stanie coś lepszego zaproponować?
p.s a pisząc o tanim lcd chyba nie masz na myśli tw3200 bo to chyba nie jest najtańsza półka?
 
Ostatnia edycja:

cezar1972

New member
Ja mam Epsona i jestem bardzo zadowolony. Generalnie używam go tylko do filmów, ale kiedyś podłączyłem PS3 kumpla. Graliśmy w Medal of honor, PES 2010 i Need for speed. Wrażenia super - granie na ekranie o wymiarach ok 90 cali to zupełnie co innego niż na TV - chociażby największym.
Tak więc kupno projektora to super pomysł. A ten Epson wcale nie jest taki zły. Większość kupuje budżetowe Optomy, BenQ-i lub Acery (wszystkie DLP), zapominając, że w tej kategorii cenowej istnieją jeszcze niegorsze projektory LCD. Każda technologia ma swoje wady i zalety, które trzeba rozważyć przed zakupem. Jeżeli ktoś jest uczulony na efekt tęczy to w tym przedziale cenowym pozostaje mu tylko LCD. Ja przed zakupem projektora porównywałem kilka modeli DLP i LCD (Optomy, Viviteki, Epsony, Benq-i, 3M) i w kwocie jaką miałem do wydania Epson zaoferował najwięcej. Nie chodzi mi tu tylko o jakość obrazu (która jest bardzo dobra), ale również funkcjonalność (musiałem mieć lens shift), warunki gwarancji i cenę końcową.
 

bobik007

New member
Bez reklam
No właśnie boję się technologi DLP i efektu tęczy, pamiętam jak kupiłem tv plazmę i podłączyłem pod to ps3 to pierwsze co w oczy rzucił mi się słynny wtedy efekt green ghosting (nie wiem czy to w nowych plazmach zostało wyeliminowane) i było to dla mnie nie do zniesienia.Tak jak pisałem wyżej mam stary projektor Acera technologi dlp i efekt tęczy w filmach zauważam ale nie jest jakoś uciążliwy boje się że będzie to mocno zauważalne po podłączeniu ps3.już sam nie wiem co robić. mam możliwość kupna optomy hd65 za niewiele ponad 1000pln...help:???:
 
Do góry