Epson TW3500

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Mam pytanko...
Kilka dni temu odebralem epsona Tw3500 ze sklepu. Podlaczylem go do laptopa. I... WOW!! :) Zrobil na mnie niesamowite wrazenie. Obrak krystaliczne czysty! Miodzio :)
Jednak podczas testowych projekcji zauwazylem dwie sprawy ktore mnie niepokoja. Pierwsza to nieprostokatny ksztalt obrau na ekranie. Obraz jest odwroconym trapezem. Czy dzieje sie tak dlatego ze projektor podparlem na ksiazce? tzn. w osi pionowej nie jest on skierowany prostopadle do sciany? Kiedy podniose projektor na wieksza wysokosc i ustawie go prostopadle do scieny to jest wszystko ok. Czy tak powinno byc? I czy nie powinna byc jakas mozliwosc korekcji tego efektu? Wiem ze niektore projektory do prezentacji biurowych maja taka mozliwosc.
Dodatkowo, pokretla do przesuwania obrazu w pionie i poziome dzialaja troche dziwnie... Tzn. krecac nimi obraz przesuwa sie prawidlowo, np w lewo w poziomie.. az do mometu takiego lekkiego przeskoku wyczuwalnego na prokretle, po ktorym obraz przesuwa sie po skosie. Dzieje sie tak dla obu pokretel.
Nastepna rzecza jaka zauwazylem jest bardzo delikatne zacinanie sie(klatkowanie), filmu przy duzych rozdzielczosciach(720p, 1080p). Domyslam sie ze chodzi tu barzdziej o "parametry" laptopa(moc procesora, karta graficzna itd.), niz o sam projektor. Mam racje?

Poza tym, jestem bardzo zadowolony z tego projektora. Obraz jest lepszej jakosci niz przypuszczalem. Odwarze sie nawet napisac, ze nie widzialem zadnego telewizora LCD ktory dawal by tak niesamowita jakosc obazu. Polecam!
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Z Twojego opisu wygląda na to, że nie masz się czym martwić. Wszystkie projektory, z którymi się zetknąłem i miały korekcję trapezu robiły to poprzez interpolację obrazu - efekt nie był za ciekawy (takie skalowanie, tylko nieregularne), więc lepiej od razu umieścić projektor soczewkę projektora równolegle do płaszczyzny wyświetlania.
Co do pokręteł: nie są one w pełni niezależne i jeśli jedno ustawisz w skrajnej pozycji, to drugim nie będziesz mógł manipulować, dlatego mogą się zachowywać nieco dziwnie w niektórych położeniach...
Cięcie obrazu to nie jest raczej wina projektora (w tym przypadku byłoby to rozmazywanie, albo czarne/zniekształcone klatki, przy wadliwym przewodzie).
 

zz11x

New member
FunkyKoval możesz napisać jak według Ciebie wygląda obraz z TW3500 vs TV pod względem:
- jasności, tzn. czy obraz jest dużo ciemniejszy niż z TV LCD czy plaźmy;
- kolorów, czy są mniej "nasycone";
- ostrości obrazu.

Oglądasz na tym proju tylko filmy, czy też grasz? Ciekawi mnie jak wygląda jakość obrazu w grach. Thx.
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
FunkyKoval możesz napisać jak według Ciebie wygląda obraz z TW3500 vs TV pod względem:
- jasności, tzn. czy obraz jest dużo ciemniejszy niż z TV LCD czy plaźmy;
- kolorów, czy są mniej "nasycone";
- ostrości obrazu.

Oglądasz na tym proju tylko filmy, czy też grasz? Ciekawi mnie jak wygląda jakość obrazu w grach. Thx.

Jasnosc obrazu zalezy od trybu w jakim wyswietlasz. Np. tryb do dziennej projekcji jest o wiele jasniejszy niz do nocnej. Dodatkowo mozna samemu ustawiac sobie jasnosc, kontrast, nasycenie barw, itd.. w menu. W trybie "dziennej" projekcji obraz jest bardzo dobrej jakosc... i na pewno nie jest ciemniejszy od TV LCD. Smialo mozna ogladac filmy, czy grac przy odslonietym oknie. Wprawdzie to moj pierwszy projektor, ale jestem pewien ze nigdy nie widzilem tak dobrego obrazu w TV. Co do kolorow i ostrosci obrazu to tak jak napisalem... bylem na prawde zaskoczony jakoscia obrazu. Jest on krystalicznie czysty.
Teraz niestety pracuje kilka dni po 12to godzinne zmiany, wiec nie mam czasu sie nacieszyc tym projektorem, ale we wtorek postaram sie umiescic w tym watku zdjecia z projekcji za dnia, jak i w nocy.
 

bednar75

New member
Również planuję zakup tego projektora i mam pytanie w jakich warunkach go użytkujesz ( kolor ścian, rozmiary pokoju, odległość od ekranu) oraz na czym wyświetlasz ( jaki ekran ) ?
Pozdrawiam.
 

absolus12

New member
Witam
Posiadam ten model i początkowo kolory były jakieś takie nijakie (wyblakłe?), ale po ok 100h projekcji nastąpiła diametralna zmiana, lampa trochę się "wygrzała" i dopiero teraz kolorki są bez zastrzeżeń - początkowo byłem nieco rozczarowany. Jeszcze jedna ważna sprawa - najlepiej wygląda obraz 1080p 24p (24Hz) (projektor spokojnie przyjmuje taki sygnał) - kolosalna różnica w porównani do np 60Hz.

pozdr
 
Do góry