Epson tw2000

Meloman69

New member
Bez reklam
Pit80 napisał:
Taka natura Polaków, jak kogoś nie stać to zazdrość zżera i żółć się wylewa na zewnątrz w postaci takich komentarzy ;)

Dodam, że rzeczywiście, w przypadku sprzętu AV (dotyczy nie tylko projektorów), przekraczając pewien pułap, aby uzyskać jakość powiedzmy lepszą o 10% należy często wydać 50% więcej...
 

bereto

New member
Meloman69 napisał:
>>bereto
Uważasz, że Optoma H57 jest lepsza od TW2000?
Wg mnie wyższy model H79 poległ już przy TW1000...
LCD zrobiło niesssamowity postęp, jeżeli chodzi o jakość obrazu w projektorach.
Jeżeli Texas Instrumenst nie zmieni polityki, to czarno widzę sprzedaż DLP w segmencie budżetowym i średnim...

nie kolego tego nie napisałem że h57 jest lepsza od tw2000.
Pisałem ze miałem prezentacje optomy h81 i sima nie pamietam modelu wrtośc tego sima około 40 000 i nie było widać tak bardzo duzej róznicy miedzy moim projektorem optoma h57
http://cinematic.pl/kino_domowe-projektory/Sim2_Domino_D80.html
właśnie znalezłem tego sima to model Sim2 Domino D80
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
bereto napisał:
nie kolego tego nie napisałem że h57 jest lepsza od tw2000.
Pisałem ze miałem prezentacje optomy h81 i sima nie pamietam modelu wrtośc tego sima około 40 000 i nie było widać tak bardzo duzej róznicy miedzy moim projektorem optoma h57

właśnie znalezłem tego sima to model Sim2 Domino D80

No właśnie... A ja uważam, że jednak ten Sim2 D80 jest wyraźnie lepszy od TW1000.
Z kolei TW1000 dużo bardziej podobał mi się od Optomy H79.
 

bereto

New member
Meloman69 napisał:
No właśnie... A ja uważam, że jednak ten Sim2 D80 jest wyraźnie lepszy od TW1000.
Z kolei TW1000 dużo bardziej podobał mi się od Optomy H79.

Kolego ale tutaj mówimy o Tw 2000 a nie o 1000
Niewiem jaka jakość jest Tw 2000 bo jeszcze nie dostałem przesyłki,ale z tego co słyszę jest naprawdę dobry i mówią mi że bedę bardzo zadowolony.
Jak dostane napewno napiszę jak się sprawuje.
 

przemowroc

New member
Tu nie chodzi o zazdrość a o wymierne korzyści i zgodzę się że przyrost"mocy" o 10% jest wart 50% ceny tylko czy to widać..... Pewnie zaraz zasypiecie mnie komentami typu " trzeba być ślepym itp...." Oglądając Panasa (dwukrotnie droższy) specjalnej różnicy nie widziałem ale cóż może ślepy jestem................
 

Pit80

New member
Przemowroc, dam Ci przykład z innej branży.
Jadąc samochodem wyczuwam gdy mam za małe ciśnienie powietrza w oponach, auto inaczej się prowadzi i odrazu zaczynam o tym myśleć.
Natomiast mój kolega ostatnio jak złapał kapcia to przejechał prawie kilometr zanim go uświadomił inny kierowca, trąbiąc i pokazując o co chodzi. Opona nadawała się do wyrzucienia.
Tak samo jest z projektorami, jedni widzą pewne rzeczy inni nie. Nie oznacza to, że ci drudzy są ślepi.
Pozostaje tylko się cieszyć, bo ja czy Ty mamy frajdę z oglądania za ''tanie pieniądze'', bezstresowo. Szanuję tych co mają jakiegoś konika, dopracowują temat do perfekcji wydając na to fortunę.
Wczoraj oglądałem ''Zagubionych'' na n-ce i w pewnym momencie zatrzymałem obraz. Zacząłem się bawić ustawieniami i oczywiście zauważyłem, że zmiana IRE z 0 na 7,5 poprawia mi czerń, zauważyłem że przy tym gubią się detale w ciemnych częściach obrazu ale mi to nie przeszkadza. Gdyby nie pauza lub naprawdę statyczna scena to bym tego nie widział.
Więc cieszę się jak napisałem wyżej i śpię spokojnie, gdy np Tomkowi67 śnią się plansze, kolory i kalibracja :p
W związku z powyższym nie nam oceniać czy ktoś robi dobrze wydając 50% i osiągając przy tym poprawę o 10%.

Pozdrawiam
Piotr
 

przemowroc

New member
Mój post to taka mała prowokacja, sam lubie pokombinować z obrazem i dzwiękiem . Pozdrawiam PS Bardzo lubię śledzić wątki, testy droższych "klocków" bo technologie w nich zawarte najczęściej po roku , dwóch dostępne sa w budżetówkach a to sfera "mojej kieszeni"
 

tomek67

New member
Pit80 napisał:
Więc cieszę się jak napisałem wyżej i śpię spokojnie, gdy np Tomkowi67 śnią się plansze, kolory i kalibracja :p
W związku z powyższym nie nam oceniać czy ktoś robi dobrze wydając 50% i osiągając przy tym poprawę o 10%.
Chwilowo mi przeszły kalibracje ;) Ale do następnego weekendu może znowu mi wróci chęć ;)
A tak poważnie miałem OLBRZYMIĄ frajdę z oglądania wszystkich filmów przez ostatnie 3 miesiące na tym nowym Epsonie.
Tylko mam drobny kłopot, już prawie wszystko obejrzałem co chciałem zobaczyć ;)
Teraz już nie będę pewnie oglądał 6-7 filmów w weekend.
 

Geezer

New member
Meloman69 napisał:
TW2000 sprzedaje się jak świeże bułeczki. Trudno w ogóle dostać gdzieś ten model...

Cooo ??
W Niemczech sprzedaje go naście sklepów w cenie od 3199 Euro :(
Podczas gdy cena Sanyo Z2000 poleciała poniżej 2000 Euro a Panas AE2000 powoli spada Epson ani myśli.
 
Do góry