epson tw 5000 mam!!!!

michal cryer

New member
Ok koledzy jako że miałem ogromne problemy z wyborem projektora mogę odpowiedzieć na kilka pytań. Kupiłem ostatnio tw 5000 wycofany już z produkcji dzięki temu jest w miarę tani jak na swoje możliwości - cena 8200 brutto - vat 6700 . Świeci bardzo ładnie. W dzień w jasnym pomieszczeniu spokojnie można oglądać więc miedzy bajki można włożyć czarny sufit etc... Chętnie odpowiem na wasze pytania bo wiem jaki miałem problem przy wyborze projektora.
 

rjack

New member
witaj,
czy moglbys na poczatek podzielic sie wrazeniami odnosnie glosnosci pracy?
Ja takze mysle o epsonie - nie wybralem tylko czy tw3500 czy cos wyzej
 
Ostatnia edycja:

michal cryer

New member
jeśli chodzi o głośnośc to mi zupełnie nie przeszkadza na razie projektor jest na ławie ale czeka na podwieszenie pod sufitem więc jeśli będzie jeszcze wyżej to zupełnie będzie bez słyszalny no chyba że jesteś nocnym łowcą :) Jeśli zaś chodzi o czarny sufit to chodziło mi że w dzień przy trybie super jasność i w nocy nie ma aż tak bardzo zauważalnej różnicy. Szczególnie że mundial o 13 30 i o 16 00 a dopiero ostatni mecz o 20 30 Chętnie zamieszcze jakieś zdjęcia tylko powiedzcie jak ????
 

dread

New member
Bez reklam
Chyba żartujesz. U mnie jest ogromna różnica w kontraście jak lekko uchylę drzwi wejściowe za dnia, a co dopiero gdybym rolety podniósł całkowicie...
 

gatar

Active member
Bez reklam
No właśnie. To jest subiektywne postrzeganie jakości obrazu.
Co jednej osobie się podoba dla innej może być nieakceptowalne.
Osobiście mam zbliżone odczucia do dreada.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
no w dzień to obraz jak z tylnej projekcji...matowy zmulony i na to nie ma rady i nigdy nie będzie
no ale taki sprzet nie jest do takich projekcji przeznaczonym i o tym trzeba wiedzieć
 

michal cryer

New member
ok zgadzam się że obraz w totalnym zaciemnieniu to inna bajka jeśli włącze kino noc w dzień to nie da się oglądać ale jeśli w dzień włącze tryb jasność to jest ok. Oczywiście jak w nocy włączę tryb jasność to obraz też jest nie do przyjęcia. Chodziło mi tylko o to że w dzień można oglądać nawet w dosyć jasnym pomieszczeniu bez odczucia niedosytu. Wiadomo że czerń jest tylko czarna w nocy :) ale obraz sportowy w dzień oczywiście hd przy trybie jasność jest do przyjęcia i w pełni akceptowalny :)
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Nie ma czegoś takiego, jak dobry obraz z projektora przy zewnętrznym źródle światła.
Niezależnie czy jest to Epson, JVC, Sim2 czy Runco...
 

Conq

New member
No Meloman nie zgodze sie z tobą ;) Mozna uzyskać bardzo dobry obraz przy świetle, ale to kosztuje .. i to sporo. Poczytaj o Black Diamond II Projector Screen.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
No Meloman nie zgodze sie z tobą ;) Mozna uzyskać bardzo dobry obraz przy świetle, ale to kosztuje .. i to sporo. Poczytaj o Black Diamond II Projector Screen.

Ten ekran ogranicza wpływ światła zewnętrznego, z zastrzeżeniem, że nie jest ono skierowane bezpośrednio na ekran. Radzi sobie lepiej niż zwykłe ekrany, ale będzie to jedynie poziom akceptowalny (jest to podobno mocno uzależnione od kierunku, z którego dociera światło). Ma jednak znakomicie ukierunkowane odbicie i ogranicza negatywny wpływ refleksów od białych ścian. Nie widziałem na oczy więc nie wiem, ale recenzji jest sporo.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Można także zastosować ... czarny ekran, tyle że tutaj przydaje się dużo lumenów... ;)

Google Tłumacz

Google Tłumacz

Leinwand4.jpg

Beispiel2.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry