Epson TW 3500 efekt trapezu

azbest84

New member
Witam,

Nie wiem jak to możliwe, ale nie mogę znaleźć w instrukcji jak zlikwidować efekt trapezu. Przeglądam też całe menu w projektorze i nic. Projektor jest zawieszony pod sufitem pod kątem, aby obiektyw był skierowany w stronę ekranu. Jak pozbyć się efektu trapezu. Bardzo proszę o pomoc, bo chciałem pokazać projektor rodzinie, a tu taka lipa.
P.S. - wiem, że to żałosne, ale jestem bardzo początkujący.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
A tam zaraz żałosne...
Skieruj projektor prostopadle do ekranu (równolegle do podłogi), i pokrętło pionowego lens shiftu ustaw tak, aby obraz trafiał w ekran.
Być może, że ze względu na posiadanie funkcji lens shift, projektor nie ma korekcji Keystone'a (redukcji trapezu)... ;)
 

azbest84

New member
No i jednak żałosne. Jak najbardziej wystarczyło ustawić prostopadle do ekranu projektor i od razu jest lepiej. Powiem szczerze, że wina była po stronie mojej głupoty ( i przyzwyczajenia, bo miałem korekcję trapezu w poprzednim projektorze), a po części w złym opisie funkcji projektora na stronach internetowych, gdzie powiedziane jest, że ma taką funkcję.
Bardzo dziękuję za pomoc. Ludzie z tego forum są niesamowici.
 

raus

New member
I dobra rada - jak wieszasz pod sufitem to lepiej robić to porządnie czyli nie wychylać projektora tylko albo używać lens shiftu (jak jest) albo zawczasu wybrać odpowiedniej długości wieszak
 
Do góry