Epson EMP-X5 - problem z lampą

Szakal_Kg

New member
Dzisiejszego wieczory włączyłem swojego Epsona X5, chodził jakąś godzinę, gdy na chwilę wyszedłem z pokoju usłyszałem dość głośny huk. Gdy wróciłem do pokoju lampa już się nie paliła a projektor zaczął mocniej się chłodzić, paliła się czerwona diodka z napisem lampa a druga migała na ten sam kolor przy przycisku do włączania projektora. Z tego co pamiętam licznik lampy wynosił około 1000h wyświetlania w trybie normal. Wydaje mi się, że trochę za szybko padła ta lampa i zastanawia mnie dlaczego dosłownie wybuchła. Ktoś miał podobny przypadek?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Niestety, zdarzają się, nawet po 500 h.

Zakładam że regularnie czyściłeś filtry powietrza? To może mieć wpływ, choć pech pewnie bardziej tu zadziałał...
 

Szakal_Kg

New member
Czyściłem ten który znajduje się pod obiektywem bo tylko do niego był swobodny dostęp. No trudno, jutro wykonam telefon do JustLamps zobaczę ile będę musiał dać za nową lampą albo ewentualnie zamiennik.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Pomyśl jeszcze o regeneracji lampy. A w ogóle, to na ile "lampogodzin" opiewała gwarancja?
 

Szakal_Kg

New member
Jeśli chodzi o gwarancje to tu jest trochę namieszane, ten projektor dostałem od Epsona. Gwarancja jest chyba na pierwsze 3 miesiące. Na allegro widziałem oferty regeneracji za 400-500 zł jeśli się nie mylę a za tą cenę mam nadzieję, że otrzymam już nową lampę lub zamiennik "Diamond Lamps" z firmy JustLamps.
 
Do góry