Epson EMP-TW680 czy Mitsubishi HC1100

tomek67

New member
Meloman69 napisał:
Trzeba przeprowadzić kalibrację :) .
Poza tym - ja bym jednak nie kupował takiego projektora.
Kalibracja projektora kosztuje bodajże ponad 1000 zł.
Chyba w tej klasie projektorów to raczej bez sensu.
Zresztą zastanawiam się na jak długo starcza taka kalibracja.
Projektory DLP to raczej nie zmieniają swych właściwości,
ale LCD to jednak podobno tak.
Może te nowe panele w mniejszym stopniu.
A Mitsubishi 11000 osobiście nie widziałem na oczy,
ale internecie miał dobre opinie.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
tomek67 napisał:
Kalibracja projektora kosztuje bodajże ponad 1000 zł.
Chyba w tej klasie projektorów to raczej bez sensu.
Zresztą zastanawiam się na jak długo starcza taka kalibracja.
Projektory DLP to raczej nie zmieniają swych właściwości,
ale LCD to jednak podobno tak.
Może te nowe panele w mniejszym stopniu.
A Mitsubishi 11000 osobiście nie widziałem na oczy,
ale internecie miał dobre opinie.

Ale bez dokonania kalibracji, trudno będzie dojść samemu czy to wada fabryczna. Oczywiście - można projektor zanieść do serwisu, ale nie w Polsce żadnego punktu godnego zaufania.
Intertype wykonuje kalibrację grubo poniżej 1000 zł, choć nie jest rzeczywiście tak precyzyjna jak to robi Cinematic.
Ale wg mnie do budżetowego sprzętu - dlaczego nie?
Ja nie wiem czy 1000 złotych na kalibrację to dużo, czy mało. To wszystko zależy od preferencji widza. Jak lubi pstrokate i ostre kolory, nie zwraca uwage na detale w obrazie - kalibracja nie będzie mu potrzebna i w lepszym projektorze.
Ktoś, kto lubi neutralność, zwraca uwagę, aby obraz nie gubił szczegółów - powinien przeprowadzić kalibrację także w budżetowym sprzęcie.
 

timonek

Member
Bez reklam
Witam wiadomo jest ze nikt nie chce kupic wadliwego urzadzenia tylko wlasnie skad ma si ewiedziec czy jets to wadliwy produkt i go nie kupowac czy to tylko wina ustawien przeciez w wiekszosci sklepow nawet nie ma warunkow do ogladania a co mowiac juz o jakiejs kalibracji obrazu zeby stwierdzic ze nie jest to wada a tylko zle ustawienia.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
timonek napisał:
Witam wiadomo jest ze nikt nie chce kupic wadliwego urzadzenia tylko wlasnie skad ma si ewiedziec czy jets to wadliwy produkt i go nie kupowac czy to tylko wina ustawien przeciez w wiekszosci sklepow nawet nie ma warunkow do ogladania a co mowiac juz o jakiejs kalibracji obrazu zeby stwierdzic ze nie jest to wada a tylko zle ustawienia.

Cinematic sprzedawałem te modele projektorów. Zapytałbym ich. Kontakt na ich stronce. Przy okazji polecam dział "Baza wiedzy". Świetna sprawa - ciekawa lektura, również dla tych co dopiero chcą rozpocząć przygodę z projektorami.
 
Do góry