Epson EMP-TW2000

dread

New member
Bez reklam
Tidus1024 napisał:
Kto przestał handlować? AVS to forum a nie sklep.

I tu sie mylisz - www.avscience.com

Meloman - sorry, za to przejezyczenie :)
Skoro piszesz, ze nie dostrzegasz niczego niepokojacego podczas projekcji to nie mam prawa ci nie wierzyc. Jesli masz u siebie odchyly rzedu 0.5-1 piksela to podejrzewam, ze przy normalnej projekcji (czyt. bez robienia stop klatki i specjalnego przygladania sie z odleglosci 1-2m ;) ) niczego dostrzec raczej nie mozna, aczkolwiek przy wiekszych odchylach mysle, ze problem juz bylby widoczny przy specyficznych scenach.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
dread napisał:
Skoro piszesz, ze nie dostrzegasz niczego niepokojacego podczas projekcji to nie mam prawa ci nie wierzyc. Jesli masz u siebie odchyly rzedu 0.5-1 piksela to podejrzewam, ze przy normalnej projekcji (czyt. bez robienia stop klatki i specjalnego przygladania sie z odleglosci 1-2m ;) ) niczego dostrzec raczej nie mozna, aczkolwiek przy wiekszych odchylach mysle, ze problem juz bylby widoczny przy specyficznych scenach.

Proszę mi wierzyć, że gdybym coś dostrzegł w obrazie, napisałbym o tym. Nie lubię kompromisów, zależy mi bardziej na jakości, niż funkcjonalności.
Może po prostu mam szczęście i trafił mi się egzemplarz bez tej wady?
Dzisiaj mam zamiar coś obejrzeć, więc tym bardziej skupię się na obrazie.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
dread napisał:

Prawda.

Meloman69 napisał:
Proszę mi wierzyć, że gdybym coś dostrzegł w obrazie, napisałbym o tym. Nie lubię kompromisów, zależy mi bardziej na jakości, niż funkcjonalności.
Może po prostu mam szczęście i trafił mi się egzemplarz bez tej wady?
Dzisiaj mam zamiar coś obejrzeć, więc tym bardziej skupię się na obrazie.

Jakiś poziom błędnej konwergencji pewnie jest, ale nie ma raczej szans byś bez lornetki ;) dostrzegł to na obrazie. Jedyna metoda to wyświetlić np. pulpit windowsa w 1080p, otworzyć jakikolwiek dokument i blisko ekranu przyjrzeć się konturom przy fontach. Najlepiej na czarne fonty na białym tle.

Cinematic napisał:
Ciekawy artykuł dotyczący problemu zgłoszonego na AVS forum. Warte przeczytania:
http://www.projectorreviews.com/blog/2008/03/09/epson-1080ub-convergence-issue-is-it-a-real-problem/

Wszystko się zgadza, żaden duży sklep internetowy nie zaprzestał sprzedaży TW2000. Zresztą ja nie widzę problemu - od czego jest gwarancja i serwis. Jeśli ktoś sprowadza z ciepłych krajów, to jego ryzyko.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
DLatego właśnie zaufałem Cinematicowi.
Sprawdzili mi zbieżność ustawienia paneli, choć sam o tym nie wiedziałem.
Na pulpicie 1980x1080 czarna czcionka na białym tle wygląda z odległości 1,0 m bez zniekształceń. :)
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Meloman69 napisał:
DLatego właśnie zaufałem Cinematicowi.
Sprawdzili mi zbieżność ustawienia paneli, choć sam o tym nie wiedziałem.
Na pulpicie 1980x1080 czarna czcionka na białym tle wygląda z odległości 1,0 m bez zniekształceń. :)

Jak chcesz sprawdzić prawidłowość konwergencji to musisz patrzeć z 5 cm od ekranu :)
 

dread

New member
Bez reklam
Cinematic - a jakie jest Twoje zdanie w tym wzgledzie ? Mieliscie do czynienia z projektorem (mniejsza juz o konkretny model), ktory mialby problem z bledna konwergencja rzedu 2-3 pikseli zarowno w pionie i poziomie ? A jesli tak to czy mialo to wplyw na jakosc obrazu podczas normalnej projekcji z odleglosci 1.5x szerokosci ekranu ? Nie wiem... mniej czytelne napisy dialogowe, slabsza ostrosc obrazu ?

Meloman - z tego co czytalem w TW2000 jest dosc zauwazalna roznica w obrazie miedzy trybem lampy econo a normalnym, ale rowniez i w glosnosci projektora miedzy tymi trybami. Jakbys ocenil glosnosc projektora ? Moglbys go do czegos przyrownac ? :)
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Obejrzeliśmy niedawno z żoną "ostatniego" Harry Portera. 1080p, kodek x264, przeszło 12GB, ale...
Najlepsza projekcja jaką do tej pory widziałem w życiu. Pomimo, że większość czasu film jest mroczny, kręcony w ciemnych scenach, to TW2000 radzi sobie fantastycznie.
Plastyczność, wielopłaszczyznowość, praktycznie cały czas efekt głębi, trójwymiarowości obrazu. Jednym słowem poezja...
Jeżeli ktoś jeszcze zastanawia się nad kupnem TW2000 niech nie traci ani chwili, tylko pędę do sklepiku.
Kolejny seansik dopiero w piątek, a ja już nie mogę się doczekać.
 

Deimos

Banned
Cinematic napisał:
Ciekawy artykuł dotyczący problemu zgłoszonego na AVS forum. Warte przeczytania:
http://www.projectorreviews.com/blog/2008/03/09/epson-1080ub-convergence-issue-is-it-a-real-problem/

Wygląda na to, że Kolega Andrzej G.(wybitny znawca projektorów) zawitał na nasze skromne forum.
To może jakieś zniżki dla kolegów z forum np. przy kalibracji chociażby Epsona TW 2000? Czasem warto zrobić klika kalibracji (powiedzmy po 500pln) niz tylko jedną za 1200pln. Zgodzi się Kolega ze mną?;)
POZDRAWIAM
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
dread napisał:
Cinematic - a jakie jest Twoje zdanie w tym wzgledzie ? Mieliscie do czynienia z projektorem (mniejsza juz o konkretny model), ktory mialby problem z bledna konwergencja rzedu 2-3 pikseli zarowno w pionie i poziomie ? A jesli tak to czy mialo to wplyw na jakosc obrazu podczas normalnej projekcji z odleglosci 1.5x szerokosci ekranu ? Nie wiem... mniej czytelne napisy dialogowe, slabsza ostrosc obrazu ?

Meloman - z tego co czytalem w TW2000 jest dosc zauwazalna roznica w obrazie miedzy trybem lampy econo a normalnym, ale rowniez i w glosnosci projektora miedzy tymi trybami. Jakbys ocenil glosnosc projektora ? Moglbys go do czegos przyrownac ? :)

Używam od początku tryby normal. Różnica w jakości jest odczuwalna, dużo bardziej niż przy TW1000. Obraz nabiera większej dynamiki, lepiej wyglądają jaśniejsze kolory, a przy tym czerń nie traci na jakości.
TW2000 jest cichszy od swego starszego brata. Nawet w trybie normal, hałas z odległości 1,5m jest do zaakceptowania. W trybie eco jest już naprawdę cicho (choć wciąż daleko do choćby HC6000).
 

scott

New member
Król jest nagi

Mało kto wie, że dynamiczna przesłona w pojektorach Epsona działa z szybkością żółwia. Pełne zamknięcie przesłony zajmuje 15 (słownie: piętnaście) sekund.
Stąd przy szybko zmieniających się scenach, ta niezrównana czerń jest osiągana wyłącznie w małej części. Dlatego też, jak piszą niektórzy, jej działanie jest "niezauważalne" :D
 

Meloman69

New member
Bez reklam
scott napisał:
Mało kto wie, że dynamiczna przesłona w pojektorach Epsona działa z szybkością żółwia. Pełne zamknięcie przesłony zajmuje 15 (słownie: piętnaście) sekund.
Stąd przy szybko zmieniających się scenach, ta niezrównana czerń jest osiągana wyłącznie w małej części. Dlatego też, jak piszą niektórzy, jej działanie jest "niezauważalne" :D

Żal dupę ściska? Bo inaczej trudno mi wytłumaczyć Twoje posty...
Można znaleźć wady w Epsonie TW2000, ale nie pisz głupot.
Epson ma świetną czerń NATYWNĄ, nieosiągalną dla większości projektorów. Lepszą może poszczycić się tylko nowy JVC HD100.
NATYWNA - tzn. osiągana bez użycia dynamicznej przesłony. O tym piszą wszyscy w internecie. Wystarczy znać angielski.
Po drugie - został wyeliminowany efekt pompowania światła, co oznacza, że dynamiczna przesłona pracuje bardzo szybko.
Widziałeś w ogóle ten projektor w akcji?
 

scott

New member
Meloman69 napisał:
efekt pompowania światła, co oznacza, że dynamiczna przesłona pracuje bardzo szybko.

Nie nie. nie ma żadnego ściskania. To tylko projektor. Cieszysz się więc jest ok. Omawiamy temat. A ponieważ potężna reklama jest wszędzie, gdzie nie wejdę, postanowiłem sprawdzić fakty.

Przesłona zamyka się w pełni w ciągu 15 sekund - fakt sprawdzony przez niezależne testy. Dla tego jej działania nie widać. Widać np. w Sanyo a zwłaszcza, jak piszą, w Sony, ponieważ działa szybciej - ale nie dość szybko.

Moim zdaniem różnice są dwie: nowy panel siódmej generacji, który przepuszcza więcej światła, i płytka polaryzująca między panelem i obiektywem, której nie było w poprzednim modelu a która podnosi kontrast i czerń. Zabiera trochę światła, ale jest z czego.

W żadnym wypadku nie można powiedzieć, że TW2000 jest projektorem niedobrym, słabym czy cokolwiek innego w tym sensie. Jednak jego cena bierze się głównie z kosztów ogromnej reklamy, niż rzeczywistych kosztów usprawnień.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
scott napisał:
Moim zdaniem różnice są dwie: nowy panel siódmej generacji, który przepuszcza więcej światła, i płytka polaryzująca między panelem i obiektywem, której nie było w poprzednim modelu a która podnosi kontrast i czerń. Zabiera trochę światła, ale jest z czego.

Dokładnie! D7 jest bardziej transparentny, przez co daje lepszą jasność! Odbija się to na zdecydowanie lepszej dynamice obrazu.
Nie rozumiem dlaczego elementy, które poprawiają kontrast i czerń należy uznać za niestosowne? Projektor ma się składać tylko z obiektywu? Myślisz, że w DLP nie stosuje się podobnych pomysłów, jak w ta z płytką polaryzującą?
O jakiej reklamie TW2000 mówisz? Chyba tylko "nieoficjalnej", przekazywanej przez zafascynowanych użytkowników.
TW2000 ma zmierzony natywny kontrast on/off na poziomie 3000:1 bez użycia dynamicznej przesłony, przeszło trzy razy lepiej niż TW1000.
Musisz wiedzieć, że np. BenQ W10000 (oparty na DC3 - więc DLP!) osiąga wartość niewiele ponad 2000:1.
TW2000 ma natywnie dziesięciokrotnie lepszą czerń od TW700 (0,03 lumena i 0,32 lumena). Oczywiście trudno porównać te modele, bo to nie ta klasa projektorów, ale uwidacznia jaką rewolucję przeszła technologia LCD od panelu D5 do D7.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
>>Scott
Dodam, że to jakby krytykować Sim2, że wytwarza projektory o większym kontraście niż konkurencja. :D
Zauważ, że jest mnóstwo modeli opartych na DC3, a przecież różnią się nie tylko kontrastem!
Epson rzeczywiście w broszurach reklamowych wspomina, że tylko z jego filtrem kinowym, panele D7 są w pełni wykorzystywane. I chwała im za to. :eek:k:
 

autorus

New member
No cóz muszę powiedzieć ze się trochę wciągnęłem w tego epsona. Ogólnie chcę kupić plasmę 58" samsunga , ale po przebrnięciu przez forum juz sam nie wiem. Odległość ok 4,5m, chciałbym uzyskać 100" , cena w miarę podobna. Wysokośc pokoju , 2,7m, projektor by wisiła przy suficie. Więc musiałby byc skierowany pod kątem do ekranu. Moje pytanie jest takie:
- czy ten kat nie będzie za duży, słyszałem ze ludzie wieszają projektory na wysokości 1,65m?
- czy ten konkretny model działa z n?
- jaki ekran tzn elektryczny, jakiej firmy w sensownej cenie?
- jaki wieszak do tego sprzetu?

Pozdrawiam

Autorus

ps. Czy jak podłącze do projektora tylko kabel zasilający i hdmi to wystarczy? Dzwięk idzie przez KD.

Autorus
 

Meloman69

New member
Bez reklam
>>Autorus

Z 4,5 m bez problemu uzyskasz obraz o przekątnej 100 cali. Nie tylko na TW2000.
Z reguły wystarczy podłączenie do projektora kabla zasilającego i wizyjnego (np. hdmi). Ja stosuję takie rozwiązanie. Czasami można podłączyć pod gniazdko trigger ekran elektrycznie rozwijany.
Projektor nie musi być ustawiony centralnie do ekranu. Rozwiązanie pod sufitem jest praktykowane (obracasz projektor do góry nogami i w menu ustawiasz odpowiednią opcję). Lens shift pozwoli Ci bezproblemowo dopasować obraz do ekranu (oczywiście w rozsądnych granicach).
TW2000 działa z n-ką.
Dlaczego ma być ekran elektrycznie rozwijany? Z tańszych np. Projecta, z high-endowych - Stewart.
Bardzo fajne uchwyty robi niemiecka firma Vogels.
 

autorus

New member
Meloman69 napisał:
>>Autorus

Z 4,5 m bez problemu uzyskasz obraz o przekątnej 100 cali. Nie tylko na TW2000.
Z reguły wystarczy podłączenie do projektora kabla zasilającego i wizyjnego (np. hdmi). Ja stosuję takie rozwiązanie. Czasami można podłączyć pod gniazdko trigger ekran elektrycznie rozwijany.
Projektor nie musi być ustawiony centralnie do ekranu. Rozwiązanie pod sufitem jest praktykowane (obracasz projektor do góry nogami i w menu ustawiasz odpowiednią opcję). Lens shift pozwoli Ci bezproblemowo dopasować obraz do ekranu (oczywiście w rozsądnych granicach).
TW2000 działa z n-ką.
Dlaczego ma być ekran elektrycznie rozwijany? Z tańszych np. Projecta, z high-endowych - Stewart.
Bardzo fajne uchwyty robi niemiecka firma Vogels.

Wyliczyłem sobie ze idealnie dla mnie byłoby gdyby ten epson był umiejscowiony 12,5 st od osi ekranu w poziomie i pewnie tyle samo w pionie.
No ale w instrukcji pisali ze tak jest nieprawidłowo. W ogóle wtedy bym go umieścił na specjalnej półeczce. :) Byłoby idealnie :) Co robicie zeby projektorki sie nie kurzyły? Sa jakies specjalne pokrowce?

Odnośnie triggera to mam pytanko, jakim przewodem sie go łaczy z ekranem? Pytam się bo to dośc daleko i zastanawiam się czy nie lepiej zainstalować włacznik nadajnik bezprzewodowy. Podchodze do projektora przyciskam przycisk, ekran się opuszcza, odpalam projektor. Szafa gra :)

Jeśli ups do projektora to poradzcie jaki konkretnie. Ale chyba w epsonach dają jakąś długą gwarancję na lampę.

Autorus
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Ja swojego Epsonka przykrywam na czas nieprojekcji, gustownym ręcznikiem. Czasami jak przychodzą goście, to żona się burzy i muszę ręczniczek schować. :D
Trigger to chyba mały jack?? Ale nie jestem pewien. Nigdy nie używałem.
To rzeczywiście dodatkowo kabel, który musisz poprowadzić od projektora do ekranu. Rozsądniejszym rozwiązaniem jest, jak pisałeś - nadajnik bezprzewodowy.
UPS - z szybkim czasem reakcji, maksimum 2ms. 500-tka wystarczy bez problemu. Ja używam Evera Duo 500.
 

autorus

New member
A co z tymi kątami? Bo to dla mnie bardzo ważne. W poziomie kąt 12,5 st będzie do zaakceptowania czy absolutnie?

Autorus
 
Do góry