EPSON EH-TW6000 + 2pary okularów

habbar

New member
Witam

Mam mały dylemat , nosze sie z zamiarem kupna projektora , po przeczytaniu /obejrzeniu kilku recenzji / porownaniu teoretycznym technologi 3LCd i dlp ... , wstępnie wybor padł jednak na optoma EPSON EH-TW6000 ( za epsonem przemawiają 2 x 3d glasses , wiekszy kontrast , jasnośc niz model optoma Hd300 o ktorej tez myśłałem , wiec pewnie na model epsona sie zdecyduje ) i tu pytanie do speców ...czy ekran 92 " będzie ok ? odległość projektora od ekranu około 3,5 m , pokoj ma wymiary około 15m2 . Ekran Ekran Smart-S1 205x115 16:9 Matt Gray HD no chyba , ze możecie doradzić cos bardziej odpowiedniego .Mamy jeszcze dosc nietypowe pytanie - jakiej długości jest kabel zasilający do tego epsona ? bo do najbliższego gniazdka bedzie ze 3 m .........
 

anulka77

New member
Mam podobna odleglosc przy tym projektorze. 92" ok i wiecej bym nie chcial, zwlaszcza przy transmisjach sportowych, rowniez ekran szary. Kabel mam czesciowo schowany, ale szacunkowo ok 2,5 metra, max 3m ma.
 

habbar

New member
Mam podobna odleglosc przy tym projektorze. 92" ok i wiecej bym nie chcial, zwlaszcza przy transmisjach sportowych, rowniez ekran szary. Kabel mam czesciowo schowany, ale szacunkowo ok 2,5 metra, max 3m ma.


...a jak czerń znacznia rożnica w stosunku do białych ekranów ? i jak głośność nie drażniąca ?
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Mam podobna odleglosc przy tym projektorze. 92" ok i wiecej bym nie chcial, zwlaszcza przy transmisjach sportowych, rowniez ekran szary. Kabel mam czesciowo schowany, ale szacunkowo ok 2,5 metra, max 3m ma.

I ja tez zapytam o cos... Uzywasz korekcji keystone? Ja w swoim TW5900 naszczescie nie musze, bo projektor mam centralnie na wprost ekranu. Pytam, bo z tego co widzialem to totalna kicha z tym jest. Owszem, mozna skorygowac obraz(jesli projektor nie jest na wprost ekranu), ale i tak projektor swieci "trapezowo", co skutkuje tym, ze w ciemnych scenach mamy widoczne trojkaty wystajace poza prostokatny obraz(kadr filmu) - co wynika z marnego poziomu czerni w tym projektorze. Czy w TW6000 tez tak to wyglada? Dodam, ze oczywiscie problem ten nie istnieje przy jasnych scenach, np. meczach itd. - po prostu owe wystajace trojkaty tona w blasku obrazu.

...a jak czerń znacznia rożnica w stosunku do białych ekranów ? i jak głośność nie drażniąca ?

Zrobilem wlasnorecznie ekran ramowy z materialu blackout i pomalowalem go mieszanka Black Window. Efekt bardzo dobry, znacznie poprawia czern. Kolory troszke bledna, ale wiecej jest "+" niz "-" :)
 
Ostatnia edycja:

GracX

New member
Bez reklam
W moim w700 rownież występuje ten efekt dość drażniące widać szefów ile przynocnych seansach kadr filmu i obradowanie znacznie szersze na dole
 

tomek976

Member
W TW6000 przy keystone wyswietlany jest oczywiście cały trapez.
Kolor tapezu nie jest tak czarny jak czerń w wyswietlanym obrazie wiec dosyć wyraźnie go widać. Kolor trapezu nie jest zalezny od scen, caly czas ma taki sam odcień czarno-fioletowy. Zaznaczam że czerń w scenach filmu jest znacznie ciemniejsza niz to trapezowe tło. Jest to trochę zastanawiające...
ps. genrealnie ta korekcja zdaje egzamin jezeli stosujemy to jako rozwiązane tymczasowe. Stacjonarnie zdecydowanie wypadało by projektor umiescić centralnie
Pozdrawiam
 

anulka77

New member
...a jak czerń znacznia rożnica w stosunku do białych ekranów ? i jak głośność nie drażniąca ?

Sporo czytalem przed zakupem i polegalem na opinii innych uzytkownikow, takze w praktyce tego projektora nie mialem okazji zobaczyc na jasnym... Od razu musze powiedziec, iz nawet na gray przy ECO lampy i trybie naturalny/kino wieczorem ekran jest dla mnie b. jasny. Wlaczajac tryb normalny lampy, robi sie dla mnie za glosno i za jasno.

I ja tez zapytam o cos... Uzywasz korekcji keystone? Ja w swoim TW5900 naszczescie nie musze, bo projektor mam centralnie na wprost ekranu. Pytam, bo z tego co widzialem to totalna kicha z tym jest. Owszem, mozna skorygowac obraz(jesli projektor nie jest na wprost ekranu), ale i tak projektor swieci "trapezowo", co skutkuje tym, ze w ciemnych scenach mamy widoczne trojkaty wystajace poza prostokatny obraz(kadr filmu) - co wynika z marnego poziomu czerni w tym projektorze. Czy w TW6000 tez tak to wyglada? Dodam, ze oczywiscie problem ten nie istnieje przy jasnych scenach, np. meczach itd. - po prostu owe wystajace trojkaty tona w blasku obrazu.

Funky mocno sie nagimnastykowalem, aby uniknac wszelkiej masci cyfrowych poprawek obrazu. Nie uzywalem , oprocz testow korekcji trapezowej, ale nawet jesli to nie zauwazylem takich objawow jak koledzy wyzej, tyle ze moja korekcja to byly kilkucentymetrowe przesuniecia na ekranie, moze stad nie zauwazylem pogorszenia obrazu.

PS. Z ciekawosci Funky ty chyba sie udzielales na ang AVS forum na temat 5900/6000 ? Wydaje mi , ze gdzies tam czytalem, iz tryb auto (nastawy obrazu) , ktory mam niedostepny jest zwiazany z tym ze proj. jest pod sufitem i wtedy jego wybor jest niemozliwy. Ofc w instrukcji nie ma nic na ten temat. Moze pamietasz/potwierdzisz , ze to jest przyczyna ?

PS2. Jesli ogladacie mecze na tvp1 czy tvp2 HD z Euro czy zauwazyliscie na projektorze, iz obraz przy szybszym ruchu kamery i zblizeniu rozmywa sie ? Nie zauwazylem tego na innych programach, wydaje mi sie, ze to tylko u nich. Efekt trudny do zauwazenia na tv, ale przy wiekszym obrazie bola galy.
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Sporo czytalem przed zakupem i polegalem na opinii innych uzytkownikow, takze w praktyce tego projektora nie mialem okazji zobaczyc na jasnym... Od razu musze powiedziec, iz nawet na gray przy ECO lampy i trybie naturalny/kino wieczorem ekran jest dla mnie b. jasny. Wlaczajac tryb normalny lampy, robi sie dla mnie za glosno i za jasno.



Funky mocno sie nagimnastykowalem, aby uniknac wszelkiej masci cyfrowych poprawek obrazu. Nie uzywalem , oprocz testow korekcji trapezowej, ale nawet jesli to nie zauwazylem takich objawow jak koledzy wyzej, tyle ze moja korekcja to byly kilkucentymetrowe przesuniecia na ekranie, moze stad nie zauwazylem pogorszenia obrazu.

PS. Z ciekawosci Funky ty chyba sie udzielales na ang AVS forum na temat 5900/6000 ? Wydaje mi , ze gdzies tam czytalem, iz tryb auto (nastawy obrazu) , ktory mam niedostepny jest zwiazany z tym ze proj. jest pod sufitem i wtedy jego wybor jest niemozliwy. Ofc w instrukcji nie ma nic na ten temat. Moze pamietasz/potwierdzisz , ze to jest przyczyna ?

PS2. Jesli ogladacie mecze na tvp1 czy tvp2 HD z Euro czy zauwazyliscie na projektorze, iz obraz przy szybszym ruchu kamery i zblizeniu rozmywa sie ? Nie zauwazylem tego na innych programach, wydaje mi sie, ze to tylko u nich. Efekt trudny do zauwazenia na tv, ale przy wiekszym obrazie bola galy.

Add. PS:

Owszem udzielalem sie tam, ale przestalem, bo wydaje mi sie, ze tamtejsi forumowicze troszke nie widza/nie chca widziec wad swoich projektorow(no chyba ze nie dziala wcale) - przez co ciezko o dobra opinie czy rade.
Tak, dziwne to troche, ale faktycznie jak projektor jest pod sufitem to tryb auto nie dziala. Nie wiem sam dlaczego.

Add. PS2:

Rozmywa sie czy skacze? Czy to i to? Rozmywanie przy ruchu to motion blur, a skakanie to judder. Choc jesli by to bylo to, to powinienes widziec to nie tylko przy meczach.
 

habbar

New member
Add. PS:


Tak, dziwne to troche, ale faktycznie jak projektor jest pod sufitem to tryb auto nie dziala. Nie wiem sam dlaczego.

...ja planowałem go podwiesić pod sufit (praktycznie nie wprost ekranu ) wiec pewnie nie bedzie potrzebana zadna korekta w poziomie , jezeli tryb auto nie działa czy to oznacza ustawianie /korektę manualnie za kazdym razem ????
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
...ja planowałem go podwiesić pod sufit (praktycznie nie wprost ekranu ) wiec pewnie nie bedzie potrzebana zadna korekta w poziomie , jezeli tryb auto nie działa czy to oznacza ustawianie /korektę manualnie za kazdym razem ????

Nie, tryb automatyczny to jeden z dostepnych trybow wyswietlania. Inne to np. "kino" czy "pokoj dzienny". Tryb automatyczny, z tego co widze, jest bardzo zblizony do trybu kino i jest on niedostepny gdy na projektorze ustawimy wyswietlanie "przod-sufit"(czy tak jakos) w opcjach projektora.
 

anulka77

New member
Add. PS:

[...]

Add. PS2:

Rozmywa sie czy skacze? Czy to i to? Rozmywanie przy ruchu to motion blur, a skakanie to judder. Choc jesli by to bylo to, to powinienes widziec to nie tylko przy meczach.

Nie skacze to na pewno, musze ponagrywac mecze na roznych kanalach i sprawdzic. Jednak raczej to jest to co mowiles - motion blur, ten projektor nie ma frame interpolation. Moze opcja wykrywanie ruchu (1-5) i "progresywne" ma jakis wiekszy wplyw, tez musze poeksperymentowac.
 
Do góry