Epson EH-TW5900 problem

mac.umatik

New member
Mam projektor Epson EH-TW5900 na liczniku jest około 400h. Od niedawnego czasu przy używaniu projektora w opcji kolorów dynamicznych, po kilkudziesieciu minutach pojawia się monit, że lapa się przegrzewa i że trzeba przeciścić filtr. Sęk w tym, że filtr jest czyściutki, no i wcześniej takich monitów nie było pomino, że projektor działał parę godzin w trybie dynamicznym.

Rozumiem że serwis się kłania .... ?
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Sprawdz w menu serwisowym ile lampa faktycznie ma godzin na liczniku, moze ma duzo wiecej niz myslisz i trzeba nowa - choc watpie by to bylo problemem. A co do filtru to nie spodziewaj sie, ze filtr bedzie czarny od kurzu, wystarczy ze dziureczki w filtrze beda troche zapchane(czego nie musi byc widac golym okiem) i juz projektor moze zglaszac problem. Ja, osobiscie, czyszcze filtr co 5-6 tygodni - tak dla swietego spokoju :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mac.umatik

New member
Projektor jest nowy, a filtr czyciłem odkurzaczem, więc jest dobrze oczyszczony, mówię o tym który można wyciągnąć z boku, chyba że jest jeszcze jakiś inny.

Pierwszy raz problem z przegrzaniem pojawił się podaczas odgladania w trybie 3D i dynamicznych kolorach (wtedy najmocniej pracuja wentylatory).
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
A sprawdziles w menu serwisowym jak z lampa jest? Nie patrz, ze nowy bo to nic nie znaczy.. sklepy chca sie pozbywac zwracanych wczesniej projektorow i robia to wciskajac je nastepnem klientom jako nowe. Sam tak reklamowalem moj tw5900 bo niby byl nowy, a w menu serwisowym bylo wykazane, ze byla zmieniana lampa, a obecna miala ok 150h na liczniku. Jesli czysciles filtr, a problemy pojawiaja sie przy najwiekszym obciazeniu wentylatora to albo system chlodzenia walniety, albo jednak lampa...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mac.umatik

New member
W informacjach w menu jest 400h i to by się zgadzało jak najbardziej. Natomiast jak mam dostać się do menu serwisowowego to nie mam pojecia...
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
O ile pamietam to, uzywajac pilota:
- przytrzymaj przycisk "menu" ok 20s,
- a nastepnie nacisnij 3 x "Esc"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry