Epson EH-TW5200

AndreS93

New member
ten film porównujący 2 projektory nie jest miarodajny - owszem będzie różnica choć by w lepszym wyświetlaniu czerni przez BenQ, ale aż nie do tego stopnia jak na filmie - film stworzony przez BenQ - wiec na pewno skupili się bardziej na swoim produkcie.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Panowie nie wież cie w testu z filmików z yotube bo to ni jak się ma do rzeczywistości. Ja przez rok czasu jeździłem i porównywałem masę projektorów i to co widziałem na żywo w trakcie projekcji nie ma nic w spólnego z wyświetlanym obrazem na filmikach. Swoje testy przeprowadzałem w idealnych warunkach kinowych w specjalnie przygotowanych salkach. Ponadto testy muszą być przeprowadzone przez was, w ustawieniach fabrycznych które wy musicie widzieć że są wprowadzone i nikt ich nie zmienił. Dopiero w tedy będziecie w miarę pewni, że dany projektor ma ustawienia fabryczne a nie był skalibrowany przez profesjonalistę i przygotowany dla was na pokaz tak aby konkurent wypadł zawsze blado...;-)
 

martinxxx.ma

New member
Sony55 może tylko przegrać z projektorami jvc i to tylko w temacie kontrastu ... ale żeby zobaczyć tą różnicę kontrastu to musimy mieć jaskinie batmana.... sony ma niesamowity kontrast patrząc na jego jasność....i nie chodzi mi tu o wartości na papierze ale o to co widzi nasze oko podczas projekcji....

Ale @robertuss masz racje na youtube wszystko jest możliwe ;) :)
 
Ostatnia edycja:

lycone

Banned
Filmiki i ZDJĘCIA można sobie porównywać do woli, ale przekłamania najpierw aparatu, następnie naszego monitora są tak duże, że nie ma to większego sensu. :) Ukazał się ciekawy artykuł na ten temat na innym portalu. U siebie bezskutecznie próbowałem uchwycić jakość obrazu z HW55, ale zdjęcia nie oddały nawet małej części tego co jest na żywo. Przy próbie nagrania filmy mój aparat cały czas łapał ostrość i balans bieli (?) ściemiając i rozjaśniając nagrany obraz.

Wysłane z Note 3
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Filmiki i ZDJĘCIA można sobie porównywać do woli, ale przekłamania najpierw aparatu, następnie naszego monitora są tak duże, że nie ma to większego sensu. :) Ukazał się ciekawy artykuł na ten temat na innym portalu. U siebie bezskutecznie próbowałem uchwycić jakość obrazu z HW55, ale zdjęcia nie oddały nawet małej części tego co jest na żywo. Przy próbie nagrania filmy mój aparat cały czas łapał ostrość i balans bieli (?) ściemiając i rozjaśniając nagrany obraz.

Wysłane z Note 3

I na zdjęciach z aparatu jakie widziałem widać że mamy do czynienia z rewelacyjnym obrazem
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To prawda, trudno uchwycić na zdjęciach jakość i do wszystkich filmów/zdjęć trzeba mieć dystans. Nie zmienia to faktu, że sporo ujęć pokrywa się +/- z rzeczywistością. Mało tego, czasami wygląda to o wiele lepiej na żywo, jak na filmach. Jednak osobiste testy to podstawa.
 

lycone

Banned
To prawda, trudno uchwycić na zdjęciach jakość i do wszystkich filmów/zdjęć trzeba mieć dystans. Nie zmienia to faktu, że sporo ujęć pokrywa się +/- z rzeczywistością. Mało tego, czasami wygląda to o wiele lepiej na żywo, jak na filmach. Jednak osobiste testy to podstawa.
Prawda jest taka, że na projektor napaliłem się widząc właśnie zdjęcia i filmy na różnych forach. Potem napisałem parę maili do salonów na Śląsku i okazało się, że mogę zobaczyć HW55 na żywo w jednym z nich. Po dobrej godzinie testowania dogadaliśmy cenę i zamówiłem swoją sztukę :) Już po pierwszej minucie wiedziałem, że go kupię.

Wysłane z Note 3
 

Leoneq

New member
Witam

Mam projektor EH-TW5200 i poszukuje do niego ekranu elektrycznego nie chowanego w sufit tylko przykręcanego


Odległość WIDZA od ekranu 3m

Wysokość 2,80 - Sufit podwieszany -


Maksymalna szerokość ściany tam gdzie projektor 2,60m


Z kalkulatorów wychodzi mi szerokość Ekranu 2,4m


Ekran elektryczny zwykły bez bajerów z TOP-em 25-40cm

Myslałem o adeo ?

Koszt 3500 tys zł.

Ktoś coś zaoferuje ?

Ile szukać cali ? 110?
 
Ostatnia edycja:
Do góry