Epson EH-TW5200

Tasix95

New member
Projektor automatycznie dobiera wysokość do szerokości obrazu. Nie mam za bardzo doświadczenia z innymi projektorami ale wydaje mi się, że jest tak w każdym bo jak by to miało wyglądać?

Ja mam 0 doswiadczenie wiec sie wszedzie pytam :) Myslalem ze na sie troszke "dociagnac" recznie gdyby komus bylo malo w mojej sytuacji to bedzie chyba 203x115 16:9 i tak dyszke dodac do tych 125 recznie ;)

Wybralem epsona tw5200 i ekran suprema feniks 203x156(by zakryc cala sciane) i dlatego chcialem wiedziec czy moge regulowac wedlug upodoban zostalo mi tylko ustawic 203x115 i dac na dolna krawedz ekranu gorne 40cm bedzie wolne ;) i jeszcze mam jedno pytanko czy jest jakas zasada ze ekran ma sie zaczynac od ilus cm bo wyczytalem ze od 80 ale czy to prawda to nie wiem ;/;)
 
Ostatnia edycja:

Jawosz

Member
Możesz zmieniać w projektorze proporcje wyświetlanego ekrany ale pamiętaj ze właściwymi i jednocześnie jedynymi proporcjami w jakich powinieneś się poruszać to 16:9.
Powinieneś kupić taki ekran który będzie idealnie pasował do planowanej przekątnej obrazu.
Do tego ekran powinien mieć koniecznie czarne bordery żeby podnieść kontrast obrazu.
W przeciwnym wypadku róznica miedzy sciana a ekranem robi się znikoma, jedyna różnica jaką odczujesz to to ze obraz będzie jaśniejszy bo ekran jest czystszy/bielszy pewnie od sciany.
 

Tasix95

New member
Szukalem z firm ktore zostaly mi polecone a moze i marnie szukalem sprobuje sie poprawic ;) Mi bardzo zalezy zeby ekran po rozwinieciu mial 160 wysokosci ale te 40cm u gory bylo ciemne wiec nie pozostalo nic innego jak lepiej szukac ;)
 

Jawosz

Member
Proszę nie pisać zwyczajnych bredni.

jakich bredni!?!
Bardzo konstruktywna wypowiedz...

Jeżeli ekran nie ma borderów i jest z marnego płótna to lepiej obraz rzucać na ścianę bo efekt i tak będzie marny. Widziałem w akcji pofalowany ekran. Strata 500 zł.
Sprawdź serie Econo K.aubera .
Nie jest to rewelacja ale mieści się w Twoim budżecie i przynajmniej masz gwarancje na powierzchnie projekcyjna.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
jakich bredni!?!
Bardzo konstruktywna wypowiedz...
Jak można pisać, że nie ma różnicy w jakości obrazu pomiędzy ekranem i ścianą?
Mnie się nawet nie chce pisać o tych różnicach...
Szkoda tylko, że takimi kwestiami wprowadzacie ludzi w błąd.
Nie twierdzę, że należy od razu wydać na ekran >3000 zł, ale też nie kupi się solidnego za 100-300 zł.
Jakość kosztuje. Dotyczy to nie tylko branży projektorów.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Witam,

Mam ten projektor od 2 tygodni. Poczatkowo stawialem go na stole ale przyszedl uchwyt i podwiesilem go pod sufitem. Ekran do Hivilux 110" bialy z 50 centymetrowym rozbiegiem. Projektor mam centralnie, wiec nic poza 5 cm. ramke ekranu nie wycieka na sciane i jest ok. Sam projektor daje rade nawet w dzien i mozna spokojnie ogladac. Oczywiscie, gdy slonce nie wali bezposrednio na ekran. Ogladam wszystko w trybie eco. Jest znacznie ciszej, a roznicy wielkiej nie ma. Sciany mam ciemne i jest ok. Wkurza mnie jednak bialy sufit, ktory chyba zmieni kolor, na jakis ciemniejszy. Troche zle policzylem odleglosci i zamowilem w sumie za maly ekran. Pokoj ma 5 metrow dlugosci i musialem projektor jak i ekran dac dosc daleko od scian. Spokojnie moglem sie skusic na 150" Zmienial ekranu jednak nie bede. Raczej chcialbym wymyslec jakis paten na chowanie TV i rzucac obraz na specjalnie przygotowana sciane. W innym pokoju mam gladka, bezowa sciane i naprawde obraz na niej jest super.

Mam pytanie do posiadaczy. Puszczalem juz kilka filmow mkv w 3d i projektor nigdy nie potrafi rozpoznac formatu. Musze przestawiac recznie i potem dawac na automatik, zeby wszystko wrocilo do normy. Czy to normalne, ze Menu jest trybie 3d takie wielkie ? Tak jakby zmniejszyla sie rozdzielczosc ?

Pozdrawiam
Pawel

Bo zawsze trzeba puścić obraz na ścianę z projektora zmierzyć i wtedy kupować płótno;) dowiedziałem się od chłopaków z tego forum

Jako że już od kilku dni używam projektora mogę już coś o nim powiedzieć.
Ad1. Czernie są w porządku, choć są chyba takie same lub troszeczkę gorsze niż czernie z mojego starego projektora DLP. Z kolei kolory to już inna liga przeskok jest ogromny. Oobraz z płyt BD jest ostry jak żyleta, do niedawna wszystkie filmy znałem w jakości. 720p teraz odkrywam je na nowo, tak że możesz liczyć na na świetny obraz. Kolory są chyba skalibrowane pod szary szary ekran.
Ad2. Hmm prezentuje się dość dobrze, akurat ja mam pokój w pełni zaciemniony, natomiast jest tak samo jak w przypadku innych projektorow, czerń to w najlepszym wypadku ciemna szarość, natomiast kolorowe zdjęcia czy jasne filmy dają radę.
Ad3. Efekt 3d jest fantastyczny, zdecydowanie jest lepszy niż to co są w stanie osiągnąć telewizory nawet te z wyższej półki, za radą kolegów z forum kupiłem okulary samsunga 2pary za 100zl i jest rewelacja. Co do gier to zachowuje tak jak powinien nie ma opóźnień w przetwarzaniu obrazu chwalę go sobie.
U mnie projektor jest powieszony niespełna 4m od ekranu i mam obraz wielkości jakieś 120" może więcej 2,8m szerokości.

A ty w jakiej odległości siedzisz od takiego ekranu 120cali??
 

Jawosz

Member
Jak można pisać, że nie ma różnicy w jakości obrazu pomiędzy ekranem i ścianą?

Mnie się nawet nie chce pisać o tych różnicach...

Szkoda tylko, że takimi kwestiami wprowadzacie ludzi w błąd.

Nie twierdzę, że należy od razu wydać na ekran >3000 zł, ale też nie kupi się solidnego za 100-300 zł.

Jakość kosztuje. Dotyczy to nie tylko branży projektorów.



To czytaj ze zrozumieniem to co inni pisza!
Mowie o ekranach tej klasy. Lepiej pomalowac dobra farba sciane niz na takim pofalowanym badziewiu ogladac.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 

rgomez

New member
Witam. Jako że zakupiłem właśnie ten projektor to mam pytanie odnośnie ekranu. Z projection kalkulatora wywnioskowałem iż optymalny rozmiar ekranu w moim przypadku to 200 cm szerokości na 112 cm wysokości ( obraz puszczany z około 320/330 cm). Pokój niestety jest ciut jasny - ściana z ekranem oraz ściany po bokach pomalowane na czekoladowo, sufit niestety jasny, z boku okna. Pytanie moje dotyczy ekranu - szary czy biały? Jest to mój pierwszy projektor i liczę na porady posiadaczy tego modelu. Z góry dziękuję.
 

rafalopatika

New member
Pytanie moje dotyczy ekranu - szary czy biały? Jest to mój pierwszy projektor i liczę na porady posiadaczy tego modelu. Z góry dziękuję.

szary ekran = lepsza czerń, i lepiej w jasnym pokoju. Mam, polecam.

A przy okazji mam pytanie - mam TW3200 od 2012, robię mały upgrade sprzętu i mam pytanie czy coś w międzyczasie wyszło lepszego co spełniałoby to wszystko co robi ten zacny projektor. Jedyną wadę jaką dostrzegam to fakt, że jest duży (przyzwyczaiłem się). Wisi u mnie na przeciwko ekrnau, pod sufitem ok 6 m od 2kranu 110'.
 

rgomez

New member
Dzięki kolego rafalopatika za radę ale już za póżno - biały kupiony i wisi. Przy wyborze w kalkulatorze odległości pomyliłem projektory i podałem tutaj trochę nieprawdziwe odległości ekranu od projektora. Ściany trzeba jednak przemalować na ciemne, trochę za jasno jest. Ogólnie wrażenie bardzo dobre, 3D wygląda naprawdę dobrze. pozdrawiam.
 

pabloXart

New member
Witam wszystkich jestem tu nowy ale forum czasami przeglądałem, mam pytanko do was jak u was z ostrością jakoś nie za bardzo mogę ustawić tak na zicher jak podepnę kompa i ustawię na pasek np. to zakładki mam nie ostre macie coś takiego, kupiłem go niedawno i jestem w fazie testowania jeszcze jedno jak wyświetlam tą planszę do ustawiania ostrości to po prawej stronie tak jakieś pół metra jest jakaś poświata jasna mam pytanko czy mogę liczyć na waszą pomoc.
 
Do góry