Epson EH-TW5200

isaak

New member
Witam zmieniam sprzęt, posiadałem do tej pory Acera H5360 w którym pomimo przepracowania 400h padł chip DMD projektor poszedł na gwarancję a po powrocie wyląduje na allegro. A ja postanowiłem zmienić sprzęt na coś nowego tym razem w technologii 3LCD i wybór padł na Epsona EH-TW5200 jako że ma kilka ciekawych funkcji w tym obsługę MHL czy to że jest dedykowany konsoli, przeprowadzę mały test więc mam do was pytanie co chcielibyście o nim wiedzieć, poza tym mam pytanie dotyczące okularów 3D bo podobno pasują wszystkie tanie okulary od samsunga, czy to prawda? Do Acera mam Optpmę 3dXl i chyba te okulary z tym projektorem będą niekompatybilne ale nie wiem. nowy projektor powinienem mieć za kilka dni bo czekam na wysyłkę z amazonu.
 

dziadek266

New member
Witam zmieniam sprzęt, posiadałem do tej pory Acera H5360 w którym pomimo przepracowania 400h padł chip DMD projektor poszedł na gwarancję a po powrocie wyląduje na allegro. A ja postanowiłem zmienić sprzęt na coś nowego tym razem w technologii 3LCD i wybór padł na Epsona EH-TW5200 jako że ma kilka ciekawych funkcji w tym obsługę MHL czy to że jest dedykowany konsoli, przeprowadzę mały test więc mam do was pytanie co chcielibyście o nim wiedzieć, poza tym mam pytanie dotyczące okularów 3D bo podobno pasują wszystkie tanie okulary od samsunga, czy to prawda? Do Acera mam Optpmę 3dXl i chyba te okulary z tym projektorem będą niekompatybilne ale nie wiem. nowy projektor powinienem mieć za kilka dni bo czekam na wysyłkę z amazonu.

Potwierdzam, okulary Samsunga pasują bez problemu - ja mam modele SSG 3050GB, 4100GB i 5100GB i wszystko działa super z TW-5200.
 

Vafeles

New member
Epson 5200

Tez własnie stoję przed trudnym wyborem swojego pierwszego projektora. I padła decyzja na zakup 5200 ale zanim kupie może mi powiesz:

Czy czernie są w porządku przy filmach wieczorem i mogę liczyć na dobry obraz Full HD z czytnika BD.

Jak się zachowuje projektor podczas gdy jest jasno np. w salonie ( nie mowie gdy świeci słonce ).

I jak w rzeczywistośći ten model zachowuje sie podczas grania i czy efekt 3d jest ok/

I ostatnie :) pytanko z 3,5 - 4 metrów na jaki obraz mogę liczyć? Bo nie wiem jaki ekran wybrac wielkosciowo.

DZIEKI WIELKIE ZA POMOC!!!!!:eek:k:
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Jak się zachowuje projektor podczas gdy jest jasno np. w salonie ( nie mowie gdy świeci słonce ).

Ludzie! Uświadomcie sobie wreszcie, że projektor to nie telewizor. Jakiekolwiek dodatkowe zewnętrzne źródło światła w pomieszczeniu demoluje obraz z projektora!
Jeżeli chcesz być zadowolony z TW5200 to dostosuj pomieszczenie, żeby było ciemno, jak d.... u murzyna.
 

isaak

New member
Tez własnie stoję przed trudnym wyborem swojego pierwszego projektora. I padła decyzja na zakup 5200 ale zanim kupie może mi powiesz:

Czy czernie są w porządku przy filmach wieczorem i mogę liczyć na dobry obraz Full HD z czytnika BD.

Jak się zachowuje projektor podczas gdy jest jasno np. w salonie ( nie mowie gdy świeci słonce ).

I jak w rzeczywistośći ten model zachowuje sie podczas grania i czy efekt 3d jest ok/

I ostatnie :) pytanko z 3,5 - 4 metrów na jaki obraz mogę liczyć? Bo nie wiem jaki ekran wybrac wielkosciowo.

DZIEKI WIELKIE ZA POMOC!!!!!:eek:k:

Jako że już od kilku dni używam projektora mogę już coś o nim powiedzieć.
Ad1. Czernie są w porządku, choć są chyba takie same lub troszeczkę gorsze niż czernie z mojego starego projektora DLP. Z kolei kolory to już inna liga przeskok jest ogromny. Oobraz z płyt BD jest ostry jak żyleta, do niedawna wszystkie filmy znałem w jakości. 720p teraz odkrywam je na nowo, tak że możesz liczyć na na świetny obraz. Kolory są chyba skalibrowane pod szary szary ekran.
Ad2. Hmm prezentuje się dość dobrze, akurat ja mam pokój w pełni zaciemniony, natomiast jest tak samo jak w przypadku innych projektorow, czerń to w najlepszym wypadku ciemna szarość, natomiast kolorowe zdjęcia czy jasne filmy dają radę.
Ad3. Efekt 3d jest fantastyczny, zdecydowanie jest lepszy niż to co są w stanie osiągnąć telewizory nawet te z wyższej półki, za radą kolegów z forum kupiłem okulary samsunga 2pary za 100zl i jest rewelacja. Co do gier to zachowuje tak jak powinien nie ma opóźnień w przetwarzaniu obrazu chwalę go sobie.
U mnie projektor jest powieszony niespełna 4m od ekranu i mam obraz wielkości jakieś 120" może więcej 2,8m szerokości.
 

duss

New member
Ja obecnie jestem na etapie zakupu w/w projektora...ale brak mi w nim LAN'u... (chcialbym odtwarzac firlmy po lanie) - wiem, ze jesst przystawka wifi za 550zl , ale czy przez wifi nie bedzie przyciec?

Teraz Pan Epson ma promocje i oddaja 420 zl za ten projektor ;)
 

luksio

New member
Zdecydowałem się na ten model właśnie ze względu na tą promocje ale jak na razie mam problem z odzyskaniem tych 420 zł. Napisali że odrzucili wniosek ze względu na nieprawidłowy nr seryjny. Na razie jestem na etapie wymiany maili z supportem Epsona ale nie wiem czy będą chcieli się wywiązać z obietnicy zwrotu tych pieniędzy.
 

duss

New member
Ja jutro powinienem dostac projektor i wysle zgloszenie do epsona...sie okaze ;) - szkoda tylko, ze za karte wifi trzeba dac ~ 500 zl.
 

niedzwiedz king

New member
Witajcie.Do tej pory korzystałem z projektora TW700 miał on regulacje ostrości obrazu w obiektywie.Teraz zastanawiam sie nad wymianą tego projektora na wyżej wymieniony.I moje pytanie czy warto kupować ten projektor,oraz jesli juz to gdzie on ma ukrytą regulacje ostrości obrazu.
Pozdrawiam.
 

luksio

New member
Witajcie.Do tej pory korzystałem z projektora TW700 miał on regulacje ostrości obrazu w obiektywie.Teraz zastanawiam sie nad wymianą tego projektora na wyżej wymieniony.I moje pytanie czy warto kupować ten projektor,oraz jesli juz to gdzie on ma ukrytą regulacje ostrości obrazu.
Pozdrawiam.

Mam ten projektor od paru dni i jestem z niego bardzo zadowolony. Jednak mam porównanie tylko ze starym epsonem x-3, który w dodatku był przerobiony na lampę ksenonową. Jedyne co mi się w nim nie podoba to to, że projektor jest w moim odczuciu bardzo głośny, sytuacje ratuje tylko przełączenie go w tryb eco, wtedy wentylator chodzi ciszej. Co do regulacji ostrości to oczywiście taka jest. Ostrość reguluje się pokrętłem zaznaczonym na obrazku numerem 12.



Mam jeszcze pytanie. W instrukcji jest napisane, że po wyłączeniu projektora wentylator będzie jeszcze przez jakiś czas chłodził lampę. U mnie wentylator wyłącza się równo z projektorem. Jeśli ktoś ma ten projektor proszę o informację jak długo powinien działać wentylator po wyłączeniu projektora.
 
Ostatnia edycja:

isaak

New member
Miałem kilka projektorów i w każdym inaczej rzeczywiście w tym wentylator szybko się wyłącza, ale samo wyłączenie projektora trwa dobre pół minuty, rekordzista był asus gdzie wentylator działał 5min. Projektor jest głośny to fakt choć idzie przywyknąć, lub korzystać z trybu eko.
 

luksio

New member
Czy korekcja pionowa w tym projektorze da zauważalne pogorszenie obrazu? Chciałbym obniżyć ekran bo obecnie jest za wysoko, jednak nie dam rady obniżyć całego projektora, mogę to zrobić tylko poprzez skierowanie obiektywu w dół, ale czytałem gdzieś, że nie powinno się tego robić w tanich projektorach bo pogorszy się obraz, czy to prawda? Zanim zacznę coś kręcić w ustawieniach to wolę spytać.
 

wjpl

New member
I daj znać, bo rozważam kupno tego projektora, a będę musiał go stawiać pod kątem. Czy po wyregulowaniu pozycji obrazu nie "wycieka" światło przy krawędziach obrazu, tzn tam gdzie wcześniej był obraz zostaje ciemnoszary obraz? Ciekawi mnie zachowanie korekcji zarówno w pionie jak i poziomie.
 

luksio

New member
I daj znać, bo rozważam kupno tego projektora, a będę musiał go stawiać pod kątem. Czy po wyregulowaniu pozycji obrazu nie "wycieka" światło przy krawędziach obrazu, tzn tam gdzie wcześniej był obraz zostaje ciemnoszary obraz? Ciekawi mnie zachowanie korekcji zarówno w pionie jak i poziomie.

Sprawdziłem to, ja nie widzę pogorszenia obrazu po zastosowaniu korekcji, jednak światło wycieka i na ścianie widać ciemnoszary obraz. U mnie korekcja jest ustawiona na -10 i trzeba by mieć spore czarne ramki wokół ekranu żeby to zamaskować całkowicie.
 

wjpl

New member
Na AVS forum widziałem jak niektórzy stawiali kartonową ramkę z wyciętym okienkiem kilkanaście centymetrów od projektora, ale nie widziałem zdjęć rzucanego obrazu po takich operacjach...

Teoretycznie pewnie uzyskałoby się nieco rozmyte krawędzie obrazu i nie można tego robić przy samym obiektywie, im dalej tym lepiej, ale w połączeniu z czarnymi ramkami wokół ekranu, przynajmniej w teorii, mogłoby to wyjść już idealnie... Próbował ktoś już rozwiązania tego typu?
 
Ostatnia edycja:

hatson

New member
Witam,

Mam ten projektor od 2 tygodni. Poczatkowo stawialem go na stole ale przyszedl uchwyt i podwiesilem go pod sufitem. Ekran do Hivilux 110" bialy z 50 centymetrowym rozbiegiem. Projektor mam centralnie, wiec nic poza 5 cm. ramke ekranu nie wycieka na sciane i jest ok. Sam projektor daje rade nawet w dzien i mozna spokojnie ogladac. Oczywiscie, gdy slonce nie wali bezposrednio na ekran. Ogladam wszystko w trybie eco. Jest znacznie ciszej, a roznicy wielkiej nie ma. Sciany mam ciemne i jest ok. Wkurza mnie jednak bialy sufit, ktory chyba zmieni kolor, na jakis ciemniejszy. Troche zle policzylem odleglosci i zamowilem w sumie za maly ekran. Pokoj ma 5 metrow dlugosci i musialem projektor jak i ekran dac dosc daleko od scian. Spokojnie moglem sie skusic na 150" Zmienial ekranu jednak nie bede. Raczej chcialbym wymyslec jakis paten na chowanie TV i rzucac obraz na specjalnie przygotowana sciane. W innym pokoju mam gladka, bezowa sciane i naprawde obraz na niej jest super.

Mam pytanie do posiadaczy. Puszczalem juz kilka filmow mkv w 3d i projektor nigdy nie potrafi rozpoznac formatu. Musze przestawiac recznie i potem dawac na automatik, zeby wszystko wrocilo do normy. Czy to normalne, ze Menu jest trybie 3d takie wielkie ? Tak jakby zmniejszyla sie rozdzielczosc ?

Pozdrawiam
Pawel
 

Tasix95

New member
Chce kupic ten projektor do gier jest to moj pierwszy projektor w zyciu i mam pytanie czy moge sobie sam ustawic szerokosc i wysokosc obrazu czy projektor automatycznie dobiera wysokosc do szerokosci?
 

luksio

New member
Mam pytanie do posiadaczy. Puszczalem juz kilka filmow mkv w 3d i projektor nigdy nie potrafi rozpoznac formatu. Musze przestawiac recznie i potem dawac na automatik, zeby wszystko wrocilo do normy. Czy to normalne, ze Menu jest trybie 3d takie wielkie ? Tak jakby zmniejszyla sie rozdzielczosc ?

Pozdrawiam
Pawel

Mam tak samo jak Ty, więc chyba to jest normalne.

Chce kupic ten projektor do gier jest to moj pierwszy projektor w zyciu i mam pytanie czy moge sobie sam ustawic szerokosc i wysokosc obrazu czy projektor automatycznie dobiera wysokosc do szerokosci?

Projektor automatycznie dobiera wysokość do szerokości obrazu. Nie mam za bardzo doświadczenia z innymi projektorami ale wydaje mi się, że jest tak w każdym bo jak by to miało wyglądać?

Jak porównujesz obraz na ścianie w porównaniu z ekranem? Jest dużo gorzej czy porównywalnie?

Też mnie interesuje odpowiedź na to pytanie bo mam tani ekran jeszcze w proporcji 4:3 i nie wiem czy nie lepiej by było przemalować ścianę np na szaro.
 
Do góry