EPSON EH-TW5200 czy Optome HD25 LV do 3.5 tys. - granie

henry40

New member
Witam,
Chciałbym zakupić swój pierwszy w życiu projektor Full HD ukierunkowany w głównej mierze na granie – PS4, PC. Oczywiście na dalszym planie też filmy i seriale.
Nie ukrywam, że zainteresowałem się temat przez model EPSONa EH-TW5200. Celuje w kwotę projektora do 3500 zł. Również natrafiłem na Optome HD25 LV.
Do podanej kwoty, który jest wart zakupu bądź też może inny produkt. Proszę mieć na względzie, że nie chciałbym mieć smużenia, oraz input lagu z uwagi na wspomniane zamiłowanie do gier.
Odległość projektora od ściany: 4.5m

Druga kwestia. Mam ścianę pomalowaną na fiolet, oczywiście mogę to bez problemu przemalować.
W związku z powyższym warto przemalować farbą (specjalną bądź nie specjalną) czy kupić manualną roletę? Jeżeli tak to którą farbę Państwo polecają?
Będę wdzięczny za wszelkie rady.
Pozdrawiam

edycja: ukierunkowuje się na Epsona. Natomiast roletę matt white http://allegro.pl/280x158-ekran-projekcyjny-manualny-format-16-9-hd-i4466156245.html lub matt grey: http://www.ekrany.pl/pl/p/Ekran-Suprema-Feniks-234x132cm/577
Podobno do domu lepiej szarą. Proszę o rady.
 
Ostatnia edycja:

isaak

New member
Hej u mnie ten projektor smiga glownie z PS4, sprawuje sie bardzo dobrze porównania do Optomy nie mam. Epson jest dedykowany konsolom, posiada specjalny tryb do szybkich gier zeby nie bylo opoznień. Przedstawiłeś dwa zupełnie różne projektory, jeden DLP a drugi 3LCD, poza tym Optoma jest bardzo jasna nawet zeby nie powiedziec za jasna, najlepiej gdybys u jakiegos sprzedawcy zobaczył jeden i drugi w akcji. Generalnie DLP ma lepsze czernie a 3LCD lepsze kolory. Jezeli planujesz ogladac w 3D to tansze okulary masz w przypadku Epsona, nie mowie o oryginalnych ale te z Samsunga pasuja a kosztuja na allegro od 45zl w zwyz. U mnie wisi ekran choc gdybym mial mozliwosc to wolalbym pomalowac sciane, fiolet sie absolutnie nie nadaje co do farb to jest odpowiedni temat w ktorym masz wszystko wytlumaczone, tylko nie zapomnij o czarnej obramowce, a z tej odleglosci powinienes mieć troche ponad 100"
 

henry40

New member
Dziękuje pięknie za odpowiedź. Głównie właśnie patrzę w kierunku Epsona. Możesz mi jeszcze zdradzić jakiego ekranu używasz konkretnie, albo chociaż czy jest to matowy szary czy biały.

Co do okularów, to mam już w domu właśnie Samsunga.
Dziękuje, poszukam tematu o farbach. Dlaczego obowiązkowo czarna ramka?
 

isaak

New member
Ekran mam biały mat nie pamietam marki ale jrst to nizsza półka ok 500zl za 100" recznie zwijany, czarne paski zwiekszaja kontrast roznica jest ogromna.
 

henry40

New member
Zakupiłem tego Epsona. Bardzo mile zaskoczenie nawet na fioletowej ścianie. Jutro przyjedzie ekran. Dziękuję za pomoc i informacje. Pozdrawiam
 

lll

New member
Cześć Henry, jeśli pozwolisz miałbym zatem kilka pytań.
Swojego Epsona oceniasz po grach czy filmach?
Używasz w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu?
Jak z odwzorowaniem czerni, ponieważ słyszałem, że to jedna ze słabszych stron tego projektora?
Jak z hałasem podczas pracy projektora? Czy szum trybu normalnego i eco różnią się zauważalnie?
Ekran o jakieś szerokości (lub przekątnej) wybrałeś dla odległości od projektora 4,5 m? Czy uważasz (odpowiedz po jego zainstalowaniu), że to optymalny wybór, czy mógłby być większy/mniejszy?
Pozdrawiam!
 

isaak

New member
Cześć Henry, jeśli pozwolisz miałbym zatem kilka pytań.
Swojego Epsona oceniasz po grach czy filmach?
Używasz w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu?
Jak z odwzorowaniem czerni, ponieważ słyszałem, że to jedna ze słabszych stron tego projektora?
Jak z hałasem podczas pracy projektora? Czy szum trybu normalnego i eco różnią się zauważalnie?
Ekran o jakieś szerokości (lub przekątnej) wybrałeś dla odległości od projektora 4,5 m? Czy uważasz (odpowiedz po jego zainstalowaniu), że to optymalny wybór, czy mógłby być większy/mniejszy?
Pozdrawiam!

Hej ja swojego Epsona uzywam 50/50 filmy/gry obraz w porownaniu z Acerem H5360 ktorego miałem wczesniej jest zdecydowanie lepszy, czerń jest taka sama jaką miałem w przypadku tego acera. U mnie pokój filmowy jest prawie całkowicie zaciemiony, jedyna wada jest aktualnie biały sufit. Hałas podczas normalnej pracy jest wyraźnie słyszalny i na poczatku moze przeszkadzać, zupełnie inaczej sprawa wygląda w trybie eco gdzie hałasu praktyczne nie słychać a PS4 jest juz głośniejsza od tego projektora. U mnie z 3,3m mam onraz o przekątnej 100" i zoom jest ustawiony w skrajnej ppzycjij (-) z tej odległosci jestem w stanie uzyskać do ~120" ja siedze 3,5m od ekranu i o ile przy projektorze 720p nawet nie myślałem o większym ekranie bo juz piksele były za duze to przy FHD chetnie zmienię na 120".
 

wjpl

New member
A co z korekcją keystone w tym projektorze? Chciałbym na początku używać go zamontowanego na półce nieco z boku ekranu. Ten suwak na górze obudowy koryguje zniekształcenie obrazu optycznie, czy i tak jest to robione cyfrowo? Czy widoczna jest degradacja jakości zarówno przy korekcji pionowej jak i poziomej? Czy po korekcji obrazu w miejscu trapezu zostaje ślad światła z projektora?
 
Do góry