Epson EH-TW3200

sviru

New member
Czesc. Widze, ze temat poszedl do przodu.

Ja kupowalem w sklepie SPACEONE we Wroclawiu. Sprzet odbieralem na miejscu itp.

Generalnie wiekszosc sprzedawcow pozwala na miejscu przetestowac. Wiec lepiej zawsze poprosic.

Jak sie okazalo do PL nie wjechalo oficjalnie nic.

Jedyna sztuka, ktora wjechala do PL znalazla juz nabywce z postu powyzej :).

Miałem ją kupić ale jakoś chciałem na miejscu. Trzeba było brać bo teraz na weekend nie mam projektora :(.

Choina pisz jak tam wrazenia, czy jest purpura, jak z halasem itp :) Czekamy.
 

choina

New member
Tak na szybko.
W porównaniu do DLP to niezła kobyła. Żona jak zobaczyła to pierwsze co powiedziała "ciekawe gdzie to postawisz?"
Na razie chwilę się nim bawiłem przy świetle dziennym z zasłoniętymi żaluzjami. Dlatego odnośnie obrazu nic nie będę pisał oprócz tego, że jest ciemniejszy od BenQ w600 i w takich warunkach filmu lepiej nie oglądać na tym projektorze(na benqu mogłem spokojnie film zaliczyć) Tu potrzebne będą jakieś ciemne rolety.
Projektor jak dla mnie jest cichy. W trybie normal jest o wiele cichszy niż np. Benek W600, w trybie eco też jest cichszy niż benQ ale tu już różnica jest mniejsza. Dodam że projektor stał na szawcę w odległości ok. 05m ode mnie. Pod tym względem jest naprawdę OK.
 

migrena

New member
@choina
Na stronie Prono dla TW3200 jest podane:
"Gwarancja (projektor/lampa) 36 miesięcy, 12 miesięcy lub 1750 godzin".
www_prono_com_pl/produkt-epson-projektor-epson-eh-tw3200-49610_html
To znaczy, ze maja blad na stronie? Wlasnie tam chcialem kupic, ale ten rok gwarancji na lampe wyglada malo atrakcyjnie (sa jeszcze dwa lata odpowiedzialnosci sprzedawcy, ale trzeba sie wtedy uzerac ze sklepem).

Czy v/h-shift jest calkowicie symetryczny i czy mozna go ustawic jednoczesnie maksymalnie n..p: w prawo i na dol?
 

sviru

New member
Jeśli chcecie mieć poprawne dane co do Gw to najlepiej zadzownic do epsona PL. Sklep sobie moze dawać gw nawet na 5 lat ale tego nie uda się wyegzekwować.

Ja nadal jestem przekonany, ze jest to 3/2 lata. Chcialbym sie mylic.

Choina napisz cos o wrazeniach i purpurach ;).

PS. Nie wiesz moze czy mieli wiecej sztuk niz jedna?
 

Majico

New member
Majico to pochwal się jak ekran zrobiłeś z czego itd.


Ekran zrobilem z desek,obilem je czarnym materialem,doczepilem bialy material,dolozylem uchwyty i na sciane. 2 godzinki zeszlo. Material ktory kupilem na ekran nie przepuszcza swiatla.
Wrzucilem pare fotek szkoda ze z telefonu jakosc nienajlepsza.

ImageShack: Host and Share your Photos and Videos - img0125wi.jpg
ImageShack: Host and Share your Photos and Videos - img0124ii.jpg
ImageShack: Host and Share your Photos and Videos - img0122ef.jpg
ImageShack: Host and Share your Photos and Videos - img0121y.jpg
ImageShack: Host and Share your Photos and Videos - img0119kz.jpg
 

sviru

New member
Majico > gratki za checi. Ja chcialem cos zrobic sam ale zrezygnowalem. Jak przeliczylem koszty przy uzyciu materialu od ekrany-projekcyjne pl to wyszlo, ze to sie praktycznie nie oplaca.

500zl za poiwerzchnie +100 za bordery + 50 za przesylke = 700zl... do tego dochodzilo zrobienie ramy, uchwytow do powieszenia, naciagniecia materialu. Robilo sie spokojnie 800-900zl. Za 1200 mozna juz kupic ekran ramowy ADEO najwyzszej jakosci.

Ty jak widze, uzyles jakis tanszych materialow - w tkaim wypadku ekstra bo koszty chyba nie byly nawet w polowie tak duze jak w wypadku ekrany projekcyjne pl.
 

migrena

New member
@Majico
Nie rozwazales umieszczenia wieszakow ponizej gornej krawedzi ekranu?

Sklep sobie moze dawać gw nawet na 5 lat ale tego nie uda się wyegzekwować.
Warunki i czas gwarancji sa opisane na karcie gwarancyjnej. Co wg Ciebie stoi na przeszkodzie przy dochodzeniu swoich praw?

500zl za poiwerzchnie +100 za bordery + 50 za przesylke = 700zl... do tego dochodzilo zrobienie ramy, uchwytow do powieszenia, naciagniecia materialu. Robilo sie spokojnie 800-900zl. Za 1200 mozna juz kupic ekran ramowy ADEO najwyzszej jakosci.
Widze ze ekrany stanialy tak jak i projektory. :) Tylko nalezy dodac,ze za te 1200pln mozna kupic tylko najtansze modele ekranow.
Polecam dokladne przejrzenie forow (takze tego), bo koszta wykonania ekranu samemu sa znacznie nizsze niz podales. Na przyklad jako powierzchnia projekcyjna sprawdzaja sie doskonale plyty pcv, hdf itp malowane zwyklymi farbami z wyzszej polki. Na dodatek nie trzeba do nich stosowac wymyslnych ram. Chyba ze planujesz ekran zmaterialu przepuszczajacego dzwiek i ustawienie glosnika centralnego za nim.
 

pa3

New member
Bez reklam
Polecam dokladne przejrzenie forow (takze tego), bo koszta wykonania ekranu samemu sa znacznie nizsze niz podales. Na przyklad jako powierzchnia projekcyjna sprawdzaja sie doskonale plyty pcv, hdf itp malowane zwyklymi farbami z wyzszej polki. Na dodatek nie trzeba do nich stosowac wymyslnych ram. Chyba ze planujesz ekran zmaterialu przepuszczajacego dzwiek i ustawienie glosnika centralnego za nim.

Nom dokładnie, ja posiadam ekran z w/w płyty PCV (nie utwardzalna-biała), jest tania, lekka. Postępowałem dokładnie jak na tej stonce - Screen Goo - opis projektu, samodzielny projekt wykonany przez użytkownika Screen Goo, tylko zamiast specjalistycznej farby (b.droga) użyłem szarej farby dulux mat, ramy wykonałem z listw (choć miałem w planie tapicerkę - coś al'a matowa gąbka)
 

choina

New member
Jeśli chcecie mieć poprawne dane co do Gw to najlepiej zadzownic do epsona PL. Sklep sobie moze dawać gw nawet na 5 lat ale tego nie uda się wyegzekwować.

Ja nadal jestem przekonany, że jest to 3/2 lata. Chcialbym sie mylic.

Choina napisz cos o wrazeniach i purpurach ;).

PS. Nie wiesz moze czy mieli wiecej sztuk niz jedna?
Na gwarancji, którą dostałem jest wyszczególnione na ile dany model ma gwarancje i dla 3200 napisane jest jak byk 36, 36. W razie co to tak jak napisał wyżej kolega, że jest z czym walczyc o swoje ale mam nadzieje, że nie.

Sviru mieli jedną sztukę, którą wziołem. Była otwożona i podejrzewam, że ją odpalali chociaż zarzekali się, że nie.
Co do purpury to wczoraj w nocy odpaliłem go na chwilę i ja jej nie widzę, chyba jest ok.:D
Obraz rewelacja, mam tylko odniesienie do Benka i w porównaniu do niego to jest spora różnica na plus. Moge potwierdzic to co napisał już Majiko. Kolorki super jednak mniej nasycone niż w Benqu Nie bawiłem sie ustawieniami, dałem tylko tryb kinowy i lampe włączyłem na eco. Czarne sceny jak dla mnie super, już nie nie ma siwizny co miało miejsce w w600 a pokój mam nie przygotowany(kremowe ściany, brak ekranu).
chociaż musiałem dołozyc drugie tyle to i tak jestem mega zadowolony a bałem sie, że nie nie będzie warto.
Sviru bierz 3200. Nawet jak gwarancja jest na 24m-ce (w co wątpie bo mam na piśmie) to moim zdaniem lepiej mieć nowszy projector bez purpury i gw. 24 niż starszy z purpurą i gw. 36m-cy.
Po co masz sie męczyć przez ten czas, przeciez kupujesz go żeby sie cieszyć obrazem a nie się wku.....iać.
 
Ostatnia edycja:

Majico

New member
Dokladnie tak jak piszesz. Ja tez tak mysle. U mnie purpury tez nie moglem sie dopatrxzec. Gwarancje potwierdzili ze jest na 3 lata w UK. Gierki na xboxa wygladaja pierwsza klasa. Jest cicho. Mysle ze warto wydac te pieniadze.Choina gratuluje zakupu i mam nadzieje ze Tobie posluzy dobrze. Pytanko male do Ciebie. Niewiesz jak sie zmienia aspect ratio?? U mnie moge wyswietlac tylko w trybie normalnym. Nie moge wybrac innej opcji
 

sviru

New member
Ja juz na gw nie patrze chce projektor miec juz ;).

Czy to bedzie 2 czy 3 lata - trudno. Jesli nie widzicie tej purpury top znaczy, ze jej nie ma :).
No ja do nich dzwonilem i sie pytalem czy ta sztuka jest juz otworzona... powiedzieli, ze tak - wlasnie robilismy na niej pierwsza prezentacje.

Sciemniaja - ale nie zmienia to faktu, ze masz dzialajaca sztuke i sie tylko cieszyc.

Jako pierwszy w PL :D.

migrena > ekrany adeo ramowe sa jednymi z najdrozszych w ich ofercie. No chyba ze ty celujesz w STEWARTa bo masz JVC za 20k. To ok.
 

sviru

New member
MaidenPL > daj sobie spokoj z tym tw700. Jesli masz kase to bierz FullHD. To inna generacja sprzetu. Wolalbym 3200 z purpura niz 700 ideal.
 

choina

New member
Właśnie obejrzałem Drużynę A w 720p na 100calach i podtrzymuje to co wcześniej napisałem.
Purpury jak na razie brak a i wiatraczek nie przeszkadza:) Mam wrażenie, że na tym projektorze również filmy dvd wyglądają lepiej niż na BenQ w600.

Maiden jak jest z czego to dokładaj, sviru dobrze radzi.

Teraz myślę nad jakimś ekranem 90cali bo muszę dać obraz na drugą ścianę na której jest telewizor i trzeba go zasłonić ekranem na czas projekcji. Nie chcę na razie wywalać kasy na drogi elektryczny ekran. Przeczytałem wątek o optomie 9092 i chyba się na nią zdecyduję. Obraz będzie jeszcze lepszy od tego wyświetlanego na ścianie? Biorę też pod uwagę Projecte HC tylko nie wiem czy jest sens dokładać, czy odczuje tutaj różnicę w jakości a nie tylko w cenie.
Panowie doradźcie coś.
 
Ostatnia edycja:

sviru

New member
Sdze, ze miedzy optoma a tymi tanimi projecty roznicy wielkiej nie bedzie.
Czytalem wiele pozytywnych opinii o tej Optomie. Niestety fajna cena w PL sie skonczyla.

Z jakiej odleglosci ogladasz?

Ja juz zamowilem VISION GREY z adeo 95 cali z max 3,5m.

Mam nadzieje, ze nie bedzie za duzy :)
 
Do góry