Epos + onkyo 708

lysy25

New member
Witam
po dlugich poszukiwaniach wybralem epos 22i plus 2 tylne i central.
Sub prawdopodobnie nie bedzie potrzebny.
Do tego onkyo 708 Dzis odbieram onkyo i centralny
zastanawiam sie nad kabelkami mianowicie jakie i czy warto zastosowac polaczenie na 3 zworki ?
I tu prosze o rade
szukam tez wlascicieli podobnego zestawu i ich opinni.
Jezeli masz zwlaszcza takie kolumn skrobnij dwa zdania.
Po podlaczeniu napisze pare zdan opinii.
Dzieki wszystkim za dotychczasowe rady
zycze powodzenia wszystkim szukajacym
lysy:mrgreen:
 

killpit

New member
Dzisiaj odbierasz to zakup twój jest od szmuglerów bez gw. Polskiego dystrybutora jakim jest EiC który daje 3lata.
Ja bym nie ryzykował i poczekał kilka dni na zakup od autoryzowanego dealera.
 

lysy25

New member
Twoj komentarz kolego specjalisto jest przepelniony jedynie zazdroscia a nie wiedza specjalistyczna.
Sugeruje zmiane nicka. Np na zazdrosnik av
dla twojej informacjii z gwarancja i ze sklepu.
Ta twoja smieszna firma eic nie jest jedynym dealerem onkyo.
Jeszcze raz twierdze ze marny z ciebie specjalista
pozdrawiam lysy
 

lysy25

New member
Czyzbys Ty tez przyjacielu zaliczal sie do grona specjalistow ?
Moze mi wyjasnisz na czym polega ta certyfikowalnosc ?
Nie jestem specjalista i nie bardzo kumam co masz na mysli.
Onkyo musi mi naprawic sprzet w razie czego bo mam na to dowod zakupu i kropka panowie.
A po drugie to jest to najlepszy sprzet zupelnie bezawaryjny wiec o co ta cala sprawa z gwarancja ?
Pozdro lysy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tomalo

New member
nie Onkyo musi Ci naprawić sprzęt, tylko może Ci go naprawi sklep gdzie kupiłeś... bo z tego co wiem to jedyny autoryzowany serwis onkyo ma E.I.C. i gwarancyjne naprawy są robione tylko dla sprzętu z oficjalnej polskiej dystrybucji. Oczywiście resztę możesz sobie robić odpłatnie...
a jeśli nie pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji to pewnie naprawy "gwarancyjne" robi jakiś kowal :)

Onkyo (jak i każdy inny sprzęt) nie jest zupełnie bezawaryjny bo niestety czasem nawet najlepsze sprzęty mogą odmówić współpracy...

p.s. nie jestem specjalistą i Ci nie zazdroszczę :)
 

lysy25

New member
Wyobraz sobie ze jestes wlasciciel takiego sklepu i przychodzi typ ktory ma zepsute onkyo i co naprawiasz mu ? Jako sklep ? No dobra znasz sie na onkyo ale jutro masz typa z zepsutym denonem lub marantzem i co tez sie znasz ?
Nie umieszczaj postow ktore innych wprowadzaja w blad
pozdro
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tomalo

New member
wyobraź sobie, że nikogo nie wprowadzam w błąd...

naprawia sklep = sklep wysyła np. do Niemiec do
serwisu (jeśli np. kupił w Niemczech), może też wysłać na własny koszt do serwisu E.I.C., albo do zaprzyjaźnionego elektronika majsterkowicza :)

owszem sklep ma obowiązek Ci naprawić gwarancyjnie sprzęt (a gdzie i jak to już ich problem - dlatego pisałem o tym "kowalu") , ale jeśli sprzęt nie jest z polskiej dystrybucji to Onkyo polska czyli serwis E.I.C. już takiego obowiązku nie ma i tego nie zrobi...

więc kupując sprzęt spoza polskiej dystrybucji istnieje ryzyko, że zamiast w autoryzowanym serwisie będzie naprawiany u jakiegoś "kowala"
 

lysy25

New member
Dobry jestes ha ha
kowal kolego nie ma racji bytu przy dzisiejszym sprzecie moze ci jedynie naprawic starego radmora lub unitre. To po pierwsze.
Po drugie i najwazniejsze to chyba nie wiesz ze przynalezymy do unii europejskiej w ktorej oboeiazuje podstawowa zasada o wolnym przeplywie dobr materialnych i kapitalu.
Nie bede sie rozwodzil nad szczegolami bo nie mam czasu ale jeszcze raz powtazam nie umieszczaj postow jezeli nie masz o czyms pojecia Bo wprowadzasz forumowiczow w blad
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tomalo

New member
wiem do czego przynależymy :) wiem też jak wygląda "gwarancja europejska" w Polsce... i wiem, że nikogo w błąd nie wprowadziłem :)

więc kończąc... nie zamierzam ciągnąc dalej tej dyskusji, życzę C zadowolenia z fajnego sprzętu i żebyś (o ile faktycznie masz to onkyo spoza polskiej dystrybucji) nie musiał oddawać go do serwisu :)

pozdro
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
Unia europejska sobie, zasada o wolnym przepływie dóbr materialnych i kapitału sobie, a gwarancja i rękojmia sobie. Kupując u nieautoryzowanego sprzedawcy będziesz mógł liczyć tylko na rękojmię - a nie 3 letnia gwarancje producenta.
 

killpit

New member
Kolego proponuję tobie zadzwonić do takich firm jak HORN,AUDIOKLAN,EIC,BAŁYS i zapytać jak wygląda naprawa produktu w jaki sposób to się odbywa.
A w taki nie do wiarku że wszystkie modele na rynek polski mają ewidencję numerów fabrycznych i również po to jest rejestracja tychże produktów aby szmuglerzy którzy sprzedają sprzęt spoza granic Polski sami się męczyli z naprawami tego sprzętu (jeżeli coś mu się stanie) bo te firmy tego nie zrobią więc obudz się kolego i luknij sobie na liste nie autoryzowanych sprzedawców ONKYO na stronie EiC.
Co do mojej osoby nie znasz mnie więc się nie wypowiadaj ale widząc twój nick zgolili ci coś z włosami :)
 

arczik

New member
to ja moze odpowiem na temat :p
eposy odsluchalem wszystkie,dwa modele mialem osobiscie(m5 i m12) reszte w sklepach poniewaz mam zamilowanie do szkoly dzwieku wedlug ww. co do onkyo to mojhe monitorki z rodziny epos lazily z onkyo 805-bylo malo basu i musialem sie ratowac subem i tobie tez to przewiduje no chyba ze sluchasz klasyki,jazzu i jakis spokojniejszych klimatow. m22 graja z srednica na wierzchu,wokale na froncie i zdecydowanie zaliczaja sie do muzykalnych jak zreszta kazdy model tej firmy natomiast jesli lubisz uslyszec beat w muzyce jak ja przykladowo d&b,goa,minimal,electro itp to radze pojsc raczej w strone focali ewentualnie b&w...aha...i jeszcze jedno..tym onkyo to nie napedzisz prawidlowo frontow,predzej czy pozniej czeka cie inwestycja w koncowke mocy lub wzmak stereo.
pozdro.
 

lysy25

New member
Dzięki ci za rozsądna odpowiedz
większość forumowiczow posługuje się lakonicznymi postami
podlaczylem wczoraj narazie 2 fronty i .... zaczlo grać
cóż mogę powiedzieć w tej chwili mianowicie kopara mi opadla
sąsiedzi z pod dwójki odrazu mnie nawiedzili ( jeden jest djem )
aż się boje co to będzie jak sprzęt się wygrzeje
i pojawi się nowe bd. Narazie do mojej muzy używam starego ( bardzo starego ) napędu cd
wstyd mi podać typ i model bo pospadacie z krzesel ze śmiechu
co do onkyo 708 to trochę dziwi mnie jedna sprawa , otóż sprzęt jest absolutna nowością , sam czekałem jakiś czas po złożeniu zamówienia na pierwsza dostawę a ty już stawiasz opinie ze 708 będzie za słaba. Pytanie brzmi skąd wiesz ? A zwłaszcza ze jeszcze praktycznie 708 nie ma na rynku.
Doskonale zdaje sobie sprawę ze do eposow zalecane jest zupełnie co innego zreszta pochodzące z tej samej firmy. Oczywiście rozumiem ze wiesz co mam na myśli.

Dodam jeszcze tylko ze zaczalem na nowo odkrywać moje płyty cd

polecam zdecydowanie wszystkim tego typu zestaw , jednym słowem absolutna rewelka
pozdro
lysy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

arczik

New member
dobrze by bylo napedzic je czyms od creeka oczywiscie a wiem ze m22 sa baaardzo wymagajace wiec luknalem z ciekawosci na specs tego onkyo zanim napisalem posta i wyciagnalem wnioski, moze mylne ,daj boze aby gralo dobrze ale apetyt rosnie w miare jedzenia ;)
 

lysy25

New member
ha ha czytasz w moich myślach creek przejął Epos i wyszedł z tego doskonały koktajl
oczywiste ze myślałem o tym ale nie jestem zwariowanym melomanem a potrzebowalem czgos trochę bardziej uniwersalnego. Eposy kupiłem tylko dlatego ze wziolem zestaw 5.0 za pól ceny
no a onkyo ? No cóż świetne opinie i dlatego ze najnowszy model , wcześniej zakladalem ze wydam mniej na av no ale raz się żyje. Narazie jestem b zadowolony choć grają tylko fronty. Poczkamy aż się wygrzeja, podlacze resztę , no i nowy napęd do płyt wkrótce będzie do odbioru.
Oczywiście postaram się skrobnac dwa zdania.
Gdybyś potrzebował czegoś z UK to poprostu zapytaj
pozdr
lysol
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

arczik

New member
moge zapytac gdzie takie fajne promo na eposy dorwales? tez mieszkam w uk i zawsze szukam jakis okazyjnych cen ale jedyne rabaty na eposy znajduje tylko w kolorze wisni i mapple w superfi ktory zapewne nie jest ci obcy....m22 obecnie za 599.95! szok.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lysy25

New member
Superfi a red cherry akurat mi pasuje do livingu i w naturze jest super w porownaniu do zdjecia
moje drugie pol jest zadowolone z koloru ale niestety onkyo jej sie nie podoba wygladem - wiadomo kobiety. Pierwotnie chcialem wydac na fronty do 600 no I trafily sie eposy.
Potrzebuje dobra cene na pionka lx53
lysy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lysy25

New member
A i jeszcze jedno pytanko czy i jaka masz telewizje bo konczy mi sie umowa z cyfra I zastanawiam sie co dalej
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

arczik

New member
nie mam zadnej,jakos nie potrafie sobie wyobrazic gdzie i kiedy mialbym wygospodarowac czas na tv i jeszcze za to placic :)
 
Do góry