Epg

slimak

New member
Bez reklam
W końcu włączyli EPG w DVB-T.
Na Panasonicu S10 pięknie wyświetla się program i dodatkowe informacje.

9b349011cae9fd59med.jpg


8ba93cbbcab2ee24med.jpg


fc89a229fb5a35e2med.jpg


1c8a26658a38ff17med.jpg


41019005defac909med.jpg


3117851934681ecdmed.jpg


095a436e9b9a9fe9med.jpg
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Szkoda tylko, że nie każdy może to podziwiać.

Pierniczona informatyzacja wlecze się, jak koń pod górę. Ale może w tym roku już mnie zasięg obejmie. Na mapce niby od marca, ale jak znam życie to aby do końca roku, to będzie już sukces.
 

kowal801

New member
Bez reklam
Faktycznie dzisiaj Emitel oficjalnie uruchomił usługę EPG,co do funkcji Epg w Panasie, mam jedno zastrzeżenie, opis szczegółowy programu (info),można tylko uruchomić w opcji >>Teraz>> i <<Nastepnie>> ,niestety na reszte audycji w rozszerzonym EPG nie ma możliwości podglądu,a szkoda bo w moim tunerku cyfrowym (DVB-S) jest taka opcja.Ogolnie EPG jest fajne , można segregować poszczególne audycje, i tak dla przykładu, jeśli wybieramy opcje FILM, mamy podświetlone tylko Filmy, to samo ma się do informacji, rozrywki itp., bardzo fajna moim zdaniem funkcja. :D
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
mam jedno zastrzeżenie, opis szczegółowy programu (info),można tylko uruchomić w opcji >>Teraz>> i <<Nastepnie>> ,niestety na reszte audycji w rozszerzonym EPG nie ma możliwości podglądu,


Rzeczywiście tutaj coś Panasonic się nie dogaduje z polskim EPG. Wyświetla się komunikat początek aktualizacji i po chwili aktualizacja zatrzymana.

Jaki kraj masz wybrany w lokalizacji?
 

kowal801

New member
Bez reklam
Region / Szwecja.

Czyli wszystko wiadomo, Panasonic ma nie dopracowane EPG, i teraz pytanie, czy to zostanie poprawione, przecież tak nie może być, skoro opis szczegółowy jest na cały tydzień:(
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Panasonic wspiera DVB-T w Polsce, więc może zrobi uaktualnienie.

------------------------


P42S10ES Region/Niemcy


Może ktoś, kto ma wybrany region/Polska i mógłby potwierdzić brak szczegółowych opisów w EPG na kolejne dni.
 
Ostatnia edycja:

kowal801

New member
Bez reklam
Mialem ustawiony na region Polska,przycisk Epg jest nie aktywny,działa tylko przycisk Info,czyli w tym przypadku można sprawdzić informacje "Teraz" i "Następnie". Moim zdaniem to straszna lipa ,wiec dałem na inny rejon, żeby mieć rozszerzone EPG,lepsze to niż w cale ;)
 
Ostatnia edycja:

maniek_ls400

New member
Podepnę się z pytaniem pod ten wątek. Jakiej anteny używacie do DVB-T ? Mieszkam w Piasecznie z niestety 'brakiem widoczności' w stronę centrum Wawy. Czy na wewnętrznej (i jakiej) da się oglądać DVB-T czy muszę stawiać coś na dachu (co proponujecie). Mam n-kę, ale jestem ciekaw jak wygląda i działa DVB-T.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

kowal801

New member
Bez reklam
Ja mam instalacje Firmy Dipol (antena kierunkowa 19 elementów), działa wyśmienicie, obraz jest super, nie wyobrażam sobie teraz jakby nie bylo DVB-T .
 

slimak

New member
Bez reklam
Wykaz emisji naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T prowadzonych przez TP EmiTel.

Podepnę się z pytaniem pod ten wątek. Jakiej anteny używacie do DVB-T ? Mieszkam w Piasecznie z niestety 'brakiem widoczności' w stronę centrum Wawy.

Na PKiN jest malutki nadajnik (kilka KW). Z Piaseczna masz bliżej do nadajnika w Łazach koło Raszyna (100KW) . Spokojnie możesz zacząć próby na antenie pokojowej.

--------------------------------------------

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=3&t=750

Wykaz emisji naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T prowadzonych przez TP EmiTel.

woj. mazowieckie:
RTCN Warszawa / Raszyn, k.58 (770MHz), moc 100kW ERP (SFN)
RTCN Warszawa / PKIN, k.58 (770MHz), moc 2.5kW ERP (SFN)
Programy TV obecne w multipleksie (MPEG-4): TVP1, TVP2, TVP INFO, POLSAT, TVN, TV4, TV PULS

woj. wielkopolskie:
RTCN Poznań / Śrem, k.23 (490MHz), moc 100kW ERP
Programy TV obecne w multipleksie (MPEG-4): TVP1, TVP2, TVP INFO Poznań, POLSAT, TVN, TV4, TV PULS

woj. lubuskie:
RTCN Zielona Góra / Jemiołów, k.45 (666MHz), moc 100kW ERP (SFN)
RTCN Żagań / Wichów, k.45 (666MHz), moc 50kW ERP (SFN)
Programy TV obecne w multipleksie (MPEG-4): TVP1, TVP2, TVP INFO Gorzów, POLSAT, TVN, TV4, TV PULS

woj. podkarpackie:
RTCN Rzeszów / Sucha Góra, k.42 (642MHz), moc 18kW ERP
Programy TV obecne w multipleksie (MPEG-2): TVP1, TVP2, TVP INFO Rzeszów

woj. śląskie
RTON Wisła / Skrzyczne, k.38 (610MHz), moc 0.5kW ERP
TSR Rajcza / g. Hutyrów, k.38 (610MHz), moc 5W ERP (gapfiller)
Programy TV obecne w multipleksie (MPEG-2): TVP1, TVP2, TVP INFO Katowice, TVP SPORT
 
Ostatnia edycja:

drapichrust7

New member
Mialem ustawiony na region Polska,przycisk Epg jest nie aktywny,działa tylko przycisk Info,czyli w tym przypadku można sprawdzić informacje "Teraz" i "Następnie". Moim zdaniem to straszna lipa ,wiec dałem na inny rejon, żeby mieć rozszerzone EPG,lepsze to niż w cale ;)

Czy region można zmienić wyłącznie przez przywrócenie zresetowanie ustawień telewizora?
 

zalesiu

New member
Powiedz mi jeszcze proszę, bo na zdjęciach widać, że są u Ciebie polskie literki w DVB-T w EPG. To na lokalizacji Niemcy?
Walczę od jakiegoś czasu z tym bo u mnie na DVB-C nie ma w żadnej lokalizacji polskich znaków, w lokalizacji Polska nie ma natomiast DVB-C.
 

zalesiu

New member
No więc dzisiaj dowiedziałem się od technika z Panasonic Polska, że firma Panasonic NIE wspiera w Polsce ani DVB-T ani DVB-C.
Co do polskich znaków to telewizory Panasonic nie obsługują kodowania zgodnie z ISO8859-2 ("środkowo–" i "wschodnioeuropejskie") a ten standard aktualnie wykorzystuje większość nadawców w Polsce.
Panasonic obsługuje m.in. system kodowania UTF dlatego też polskie czcionki u niektórych nadawców mogą być (chyba m.in. DVB-T z Emitela).

Technik powiedział, że Panasonic ISO8859-2 w EPG nie ma i nie wiadomo kiedy będzie mieć i generalnie spuścił mnie na drzewo.
Co do tego, że w specyfikacji TV na stronie Panasonica była informacja, że TV ma tuner DVB-C (w grudniu już ją usuneli) to nie ich problem tylko sprzedawcy, od którego kupiłem TV i do niego mam się udać z żalami.
:(
 

Gie

Member
Bez reklam
Technik powiedział, że Panasonic ISO8859-2 w EPG nie ma i nie wiadomo kiedy będzie mieć i generalnie spuścił mnie na drzewo.
Ciekawe co na to UOKiK? Wydaje mi się że jeśli coś jest sprzedawane na terenie Polski powinno być dostosowane do naszych norm. A jeśli nie jest to powinno to być odpowiednio oznaczone.
 

kowal801

New member
Bez reklam
Czy jakość DVB-T jest lepsza niż z jakiejś platformy np. Cyfrowy Polsat?
kolego to jest dzień do nocy;)


Chce oficjalnie potwierdzić ,że dzisiejsze zmiany Emitela dotyczące EPG zostały naprawione , opis szczegółowy na poszczególne dni na Naszych Panasiach już działa!! :bober:
 
Ostatnia edycja:
Do góry