Entry-level ampli, prośba o pomoc w wyborze.

zaaap

New member
Witam,

Pierwszy mój post na forum, także serdeczne dzień dobry wszystkim użytkownikom.
Po przeprowadzce na coś swojego nadszedł czas nagłośnić pomieszczenie i myślałem, że dam sobie radę samodzielnie, ale niestety muszę zdać się na pomoc bardziej doświadczonych kolegów.
Na wstępie powiem, że audiofil ze mnie żaden, ale chciałbym mieć najlepszą wartość za daną kwotę i żeby sprzęt w miarę ładnie się ze sobą zgrywał.

Na początek kilka info:
- pomieszczenie: 5x4m z "otwartą" jedną scianą
- co będzie grane: głównie rock, trochę indie, elektronika. Na pewno żadnego techno ani HH
- z czym: na wstępie będzie to stereo od STXa - F140 lub F200 a docelowo rozbudowa do 5.1
- źródło: dekoder nc+, lap z póki co cieniutką X-Fi, ale to do czasu. W zamyśle solidna dźwiękówka i jakiś cd player

Na oku mam kilka modeli i liczę na pomoc w zakresie wyboru jednego z nich. Zasadniczo sprzęt będzie używany i w granicach 500 PLN; nie musi mieć HDMI, ale wiadomo - mógłby, jednak nie jest to poważny argument. Poniżej modele, nad którymi się zastanawiam:

- YAMAHA RX-V630RDS
- DENON AVR-1907
- MARANTZ SR5400
- SONY STR-DG910
- ONKYO TX SR506

Na początku byłem mocno nastawiony na Denona i dalej pozostaje moim faworytem, ale jestem otwarty na zmianę zdanie i proszę o rzeczową pomoc.
Dzięki!
 
Ostatnia edycja:
Do góry