EMPIK 30% taniej

jaro83elo

New member
Do końca bieżącego roku wyprzedaż w salonach Empika, na wybrane gry na PS3, sam kupiłem COD WaW za nie całe 170 zł, a szwagier Far cry 2 za 140zł
Oczywiście obie gry w wersji PL
 

Bambolo82

Banned
W EMPIK-u przecena musiałaby wynieść 50%, żeby ceny były tam konkurencyjne.

Te gry od dawna można było dostać za tyle na allegro (nowe).
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Szkoda, że Empik nie aktualizuje swojej strony www. Far Cry 2 jest na stronie za 160 zł a Brothers in Arms za 225,99 zł!!! Chociaż normalnie w sklepie za 189 zł a ja na Allegro kupiłem za 95 zł, ale to taki szczegół. :)
 

Bambolo82

Banned
W moim zakątku - Trójmieście, Far Cry 2 (nowy) chodzi po 130 zł. Przy odrobinie determinacji można go wyczesać w dobrym stanie z allegro za ok. 100 zł.

Ceny z supermarketach typu TESCO są wynikiem panującego tam bałaganu i słabo zorientowanego personelu, który nie sprząta półek, ani nie aktualizuje cen. U mnie w dzielnicowym TESCO też są takie okazje w stylu: "Nowość na Gwiazdkę! - MGS4 za jedyne 279 zł". :rolleyes: To pewnie to słynne TESCO TKZ (Tesco Korzystny Zakup). :rolleyes:

"TESCO. DLA CIEBIE. DLA RODZINY." :rolleyes:

Gdyński EMPIK ma tragicznie wysokie ceny gier i płyt ze wszystkim w ogóle. Lubię tam zajść, ale już dawno niczego tam nie kupiłem. Jak kupowałem swoją konsolę z wyprzedaży modelu PS3 40 GB za 1099 zł, to w EMPIK-u te same kosztowały lekko 1549 zł.
 
Ostatnia edycja:

Mefju

New member
Hehe , u mnie w Białymstoku Auchan kiedyś sprzedawał Motorstorma za 299 zł coś takiego , to były już czasy kiedy Motorstorm latał na allegro po max. 70 zł ;) a jak w Tesco to nie wiem bo nie byłem ^^
 

ps_user

New member
Bez reklam
Jakoś. Na tydzień po premierze można kupić np. DSpace, Mirror's E. czy nowy NFS za 160PLN. Chociaż, może to dzięki EA Polska :hmm: ??
Odnośnie tESCO, to dziwne bo gry na X360 są relatywnie tanie :confused:
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Bo gier o dziwno na Xboxa jest więcej. Wchodzę do Empiku w mojej okolicy i gry na Xsa zajmują dwie półki a na Pleja tylko jedna półka. Dziwi mnie to bo większość raczej PS3 kupuje mimo, że dwa razy droższa konsola. Tak mi się wydaje przynajmniej.
 

mietek099

New member
Tak na marginesie to w dniu premiery, w sklepie (SATURN) Mirror's Edge można było wyrwac za cenę 148,00 zł. Co do EMPIK'a to oni zawsze byli 5 lat za murzynami. Nigdy nie kupiłem tam gry i nie mam zamiaru. Właśnie przez ceny z kosmosu.
 

p.stasiak

New member
Media Markt nie lepszy. Konsolka kupiona kilka tygodni temu w zestawie z Kung Fu Pand i Indiana Jones za 800 zł. Na półkach te same gry po 220 zł sztuka. Na allegro każda z gier po 40 zł :)
 
A później zdziwienie,czemu w Polsce giery nie idą,nie dziwota,bo mało kogo stać na zakup w naszych skomercjalizowanych hipermarketach nawet starszych tytułów w kosmicznych cenach.Ich polityka marketingowa pozostanie pewnie zagadką,podobnie jak data premiery DUKE NUKEM FOREVER:p
 

blackholesun

New member
ps_user napisał:
Jakoś. Na tydzień po premierze można kupić np. DSpace, Mirror's E. czy nowy NFS za 160PLN.

Nasi dystrybutorzy/sklepy są po prostu ŻAŁOSNE. Shopto.net, Mirror's Edge cena 19,99 GBP + 3,5 GBP przesyłka polecona (może tej poczta nie ukradnie). Wychodzi jakieś 105 zł.
 

Mefju

New member
Czasem aż wydaje mi się , że Empik sobie jaja z nas robi dając te ceny , ostatnio widziałem kolesia , który zadowolony wkłada do koszyka hm chyba Dead Space w cenie 200 zł z groszami i jeszcze coś tam też w "miłej cenie" , w MM widziałem ostatnio edycję kolekcjonerską Far cry 2 za 199 zł , a na allegro lata chyba po 220-240 zł , są też starsze gierki na ps3 w takich cenach ok. 70 zł.Pozdrawiam.
 

Bambolo82

Banned
Poza paroma wyjątkami (np. PES2009), właśnie na tym polega moja taktyka zaopatrywania się w gry na PS3: odczekać cierpliwie 1-2 miesiące od premiery i kupić na allegro za 50-100 zł.

W moim Trójmieście można kupić poprzez kontakty na allegro bardzo tanio, nawet nowe, wcale nie takie wiekowe, zafoliowane gry na PS3. Dla przykładu, kupiłem pod koniec listopada nowiusieńkie LBP za 115 zł.

Wiadomo. Gdynia - miasto portowe. ;)
 
Ostatnia edycja:

ps_user

New member
Bez reklam
Zauważcie że na Allegro jest tanio ale sprzedawca ma wtefy przeważnie kilkadziesiąt kopii do sprzedania. Czytaj, dostał dobrą cenę od dystrybutora(lub import z UK).
Natomiast w przypadku wersji kolekcjonerskich prawdopodobnie ma ich do sprzedania tylko kilka, więc cena musi być odpowiednia żeby coś zarobić.

Tylko dużych sieci nie rozumiem, bo kupują w skali kraju setki kopii a sprzedają jak by musieli zarobić na tej jednej kopii :hmm:
 

Mefju

New member
Kolesie allegro , cwaniaki co kołują po kilka sztuk gier , patrzą jak tam gra załóżmy w jednym sklepie 299 , drugi 180,170 ~~ ten da za 160 zł , następny jeszcze taniej + wysyłka na jego koszt i cena ładnie schodzi , zdziwiłem się ostatnio jak Robson sprzedał z 6 sztuk nówek GH III z gitarą po 310 zł + koszty wysyłki ,a ode mnie mogli kupić za o wiele taniej w dobrym stanie :( :D

Ale pozbyłem się już GH III , dziś wysłałem klientowi :p
 

finiu

New member
A myślicie, że ile takie sieci zarabiają na tych grach - 50% czy może jeszcze więcej? Więc mówię Wam - nie tyle. Wiem, jakie są ceny zakupu gier od polskich dystrybutorów i uwierzcie mi, są one o wiele wyższe niż ceny sklepowe np. w Wielkiej Brytanii. Taka polityka, taki kraj, taki popyt na gry. Jeśli taki EA sprzedaje w Polsce np. 1/20 tego co w Anglii, to i ceny ma takie a nie inne.
A czy na Allegro jest tak tanio? Czyżby było to skupisko miłych ludzi, których misją jest propagowanie gamingu w naszym smutnym kraju i dlatego sprzedają nam gry poniżej kosztów, tak jakby charytatywnie. Przecież oni też muszą zarobić, więc z tego wniosek, że kupują jeszcze taniej. Skąd - pewnie ze zgniłego Zachodu, poza tym pewnie nie płacą cła, nie płacą podatku, nie mają takich kosztów jak empiki czy MM.
Są ludzie, co kupują w sieciach, są tacy co kupują na Allegro, a i tacy się znajdą, którzy ściągają gry z zagranicy. Ja należę do tych ostatnich, choć pozwoliłem sobie nabyć Undercovera z odtwarzaczem MP3 za 149 PLN (odtwarzacz poszedł na Allegro za 69 PLN) oraz GoW2 z padem do xboxa za 249PLN (pad poszedł za 129). Wszędzie znajdą się okazje.
 

ps_user

New member
Bez reklam
Finiu, ale jak na zachodzie kupić europejską wersję gry :rolleyes: Poza tym, jeżeli dostajemy paragon, to równoznaczne jest z to leglanym zakupem. Chociaż to drugie należało by skrupulatnie sprawdzić, na ile tych dobroczyńców wystawia paragon ;)
 
Do góry