Elac BS 63.2 + Cambridge Audio SR10 v2

torentt

New member
Witam
Mam zamiar zakupić sobie zestaw głośników stereo do pokoju. Zestaw składałby się z kolumn podstawkowych elac bs 63.2 i amplitunera cambridge audio sr10 v2. Mam do was pytanie, czy ktoś z was miał styczność z tymi kolumnami lub tym amplitunerem? Co sądzicie o takim połączeniu kolumn i tego amplitunera? :p

Pozdrawiam
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Może ostro to niezbyt trafne porównanie .Wysokie tony będą twarde ,ogólnie dźwięk będzie szybki porównując Elac np .z Monitor Audio
 

torentt

New member
No dobrze to już wszystko rozumiem. W takim razie jakie kolumny z KEF'a lub Monitor Audio polecalibyscie do tego amplitunera w granicach 2000zł? Chciałbym aby były podobne parametrami do wyżej wymienionych elac'ów ponieważ słucham każdego rodzaju muzyki, lub ewentualnie jaki amplituner pod te elac'i byłby odpowiedni?
 

torentt

New member
KEF Q300 wygląda imponująco, bardzo ładny design który od razu wpadł mi w oko :p jednak wygląd to nie wszystko, poczytałem trochę o nim i nie jestem pewien czy rzeczywiście głośnik gra czysto a bass nie jest "kartonowy". Czy wiesz może jak gra ten głośnik?;-)

Poszperałem trochę po necie i znalazłem kolumny Dali zensor 3 które bardzo mi się spodobały, co sądzicie o tych kolumnach?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Q300 na pewno nie można zarzucić kartonowego grania czy nieczystego dźwięku, możesz śmiało zaryzykować zakup w ciemnie, a jak nie to na pewno odsłuch.
 

torentt

New member
No dobrze, a jak sprawdziły by się podczas oglądania filmów? Oczywiście film fullHD, i z jakim amplitunerem mogłyby być podłączone?
 

torentt

New member
Przeglądając sobie amplitunery natrafiłem na tego harman'a kardon'a, w przyszłości nie wykluczone, że będę chciał powiększyć sobie zestaw głośników (jeżeli bym się skusił na tego KEF'a to prawdopodobnie zakupiłbym cały zestaw Q) dlatego patrzałem na amplitunery 5.1. Czy w ogóle opłaca mi się kupić teraz amplituner 5.1 czy tylko amplituner pod stereo?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli nie zamierzasz rozbudowywać zestawu do 5.1 to nie ma sensu pchać się w amplituner kd. Amplitunery stereo zagrają dużo lepiej w stereo.
 

torentt

New member
Na tą chwilę nie zamierzam kupować zestawu 5.1, chcę tylko zestaw stereo z powodu małego pokoju, ale w przyszłości jak najbardziej zestaw 5.1 będzie mile widziany ;), w takim razie zostaje zestaw: Cambridge Audio SR10 + KEF Q300 ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najlepiej by było jakbyś wybrał się na odsłuch. Kefy jak najbardziej warte odsłuchania, Zensor 3, o których wcześniej pisałeś również. Do listy dopisałbym jeszcze Monitor Audio RX2, Focal Chorus 706.
 

torentt

New member
Dziękuję za odpowiedź. W poniedziałek jeżeli czas pozwoli to z pewnością udam się na odsłuch wszystkich wyżej wymienionych kolumn a jeżeli nie to po nowym roku i mam nadzieję, że wybiorę sobie odpowiednie kolumny dla mnie ;-) Jeszcze raz dziękuje wszystkim za odpowiedzi i życzę wesołych świąt :)
Pozdrawiam
 
Do góry