ELAC 67.2+Nad c356bee. czy warto?

lamerblamer

New member
Myślę kupnie kolumn ELAC fs 67.2 i nada c356bee (80W na kanał). czy ktoś słuchał tego zestawienia? czy warto kupić taką konfigurację? wiem że lepsze byłyby droższe kolumny ale mogę zapłacić tylko do 3k zł za parę. muzyki słucham na 25m2 - głownie lekkiego rocka i pop. proszę o pomoc
 

robert99

New member
Nad 356bee

Witam!
Mam Nada 356 bee gra z kolumnami Monitor Audio Br5 jak dla mnie gra to dobrze jezeli jest dobrej jakosci nagranie, ale drugi raz juz na NAda bym sie nie zdecydował.To jest już mój drugi wzmacniacz.Pierwszy się popsuł,dostałem drugi nowy w ramach reklamacji,ale on tez juz szwankuje. Kupywłem w Hi-Fi Corner w U.K. wiec z wymianą nie było problemów.W Polsce to pewnie będą Ci go naprawiać 5 razy,a później powiedza ze to i tak twoja wina.Sprzęt produkowany w Chinach i może dla tego taki awaryjny.
Pozdro
 

WiTT

New member
Bez reklam
Co za defektyzm szerzysz rober99?? Miałem NAD'a 3240PE który od nowości lat 80tych nie był naprawiany! Teraz mam 3 klocki NAD'a i też hulają cudownie. Jak żeś trafił trefne modele to nie uogólniaj na całą markę.

Co do tematu - wzmak super, a czy dźwięk z tymi kolumnami będzie Ci się podobał to już kwestia mocno indywidualna. Jak nie posłuchasz to najlepsze recenzje na nic się zdadzą.
 

robert99

New member
No tak trafiłem,pisze na własnym przykładzie,a u Ciebie WiTT jak pisze z tyłu też Made in Chiina?Znasz jakis pożądny servis Nada w Polsce?Mój gdy gra bardzo cicho prawy głosnik gra minimalnie głosniej to chyba nie jest normalne?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ojej nie kłóćcie się ,wszystkie urządzenia ulegają awarii nie tylko NAD ,często na różnych forach pechowi nabywcy wylewają swoje żale opisują że wzmacniacz X jest lipny ,szmelc itp ,osoby zaczynające swoją przygodę z hi-fi często czytając takie wypowiedzi na podstawie 2-3 opinii wyrabiają sobie zdanie .Nie sądzę aby NAD bardziej się psuł od innych urządzeń
Z serwisami jest różnie to fakt - to jest temat rzeka i długo można o tym pisać

Odnośnie kwestii różnej głośności na obu kanałach ,jest to tzw.nie zrównoważenie kanałów co jest zjawiskiem normalnym i dotyczy wszystkich urządzeń .NIE MA takiego wzmacniacza w którym by wynosiło zero ,w bardzo ,bardzo drogich rządzeniach wynosi 0,2db co można niemal uznać za cud
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No tak trafiłem,pisze na własnym przykładzie,a u Ciebie WiTT jak pisze z tyłu też Made in Chiina?Znasz jakis pożądny servis Nada w Polsce?Mój gdy gra bardzo cicho prawy głosnik gra minimalnie głosniej to chyba nie jest normalne?

Ponoć to taka przypadłość w NAD'ach. Już na kilku innych forach czytałem o tym problemie. Przy podgłaszaniu już poziom głośności się wyrównuje, ale przy cichym słuchaniu chyba prawy kanał gra wyraźnie ciszej. Nie jest to regułą w tych wzmakach, ale nawet jak pytałem gościa z salonu to potwierdził że mieli kilka reklamacji z tego powodu. Wina potencjometrów. W NAD'ach montowane były chyba potencjometry Alps. Co do Made in China, to się nie przejmuj bo większośc sprzętów teraz jest tam składana. Tak samo jak Malaysia:)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Tylko że Alps produkuje potencjometry jedne z najlepszych na świecie chodzi o jego walory brzmieniowe które nie degradują sygnału ,lista producentów którzy je używają jest bardzo długa,podobnie jak głowice tej firmy były montowane w najlepszych magnetofonach w latach 80-tych
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No właśnie, dlatego nie mam pojecia czemu to zjawisko występuje w NAD'ach. Oczywiście przy starszych i wysłużonych wzmakach też tak się zdarza, ale czytałem kilka opinii ludzi którzy doświadczyli tego w nowych wzmakach prosto z salonu. Tak jak pisałem, nawet sprzedawca się przyznał że też się z tym spotkał.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robert99

New member
Znacie moze jakis pożadny service NADa w okolicach Bydgoszczy,co by podłaczyli tego wzmaka i sprawdzili czy wszystko jest wporzadku?Moze dlatego nie moge uzyskac sceny takiej jak bym chcial.
Pzdr.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Serwisowaniem sprzętu NAD zajmuje się Polski dystrybutor - firma Trimex. Wyłączny dystrybutor sprzętu muzycznego. Osobiście wolałbym zapłacić ciut więcej i wysłać do porządnego serwisu, niż naprawiać u jakiegoś Pana Władka w garażu. Zadzwoń do nich lub napisz i przedstaw problem. Pewnie zetknęli się z takimi przypadkami i dokładnie wiedzą ile taka naprawa kosztuje.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robert99

New member
Jednym z minusów jest też podgłaszanie i ściszanie NADa 356bee za pomocą pilota,jest bardzo nieprecyzyjne ciężko jest ustawić głośność jaką by się chciało szczególnie przy niskich wartościach!
 
Do góry