Ekrany projekcyjne,wady, zalety,cena.

choina

New member
Znalazłem na allegro taki ekran Ekran elektryczny Avers Focus II 200x113 KINO dom. (1281169797) - Aukcje internetowe Allegro
Wymiary mi pasują tylko nie wiem jak z jakością tej firmy.
Chcę kupić ekran 90-95 cali, rozwijany, niekoniecznie elektrycznie do 1500zł. Co możecie polecić w tej cenie? Projecta odpada wymiarami mi nie pasuję a z oferty Adeo to nie wiem czy coś znajdę w tej cenie.
Aha zapomniałem dodać, że najlepiej grey.
Znalazłem jeszcze taki http://www.prono.com.pl/produkt-ekr...eniks-elegant-203x114-cm-matt-gray-48594.html
 
Ostatnia edycja:

skaba

New member
witam
czy ktoś słyszał o ekranach Optika?
Są np. w prono.
Ich niewątpliwa zaleta to cena, ale czasem niestety CCC z tym że ostatnie C oznacza negatywny cud :)
 

MateuszLed

New member
Witajcie Panowie!
jestem nowy i chciałbym zaczerpnąć od Was porady!
Czy spotkał się ktoś kiedyś z ekranami firmy VIZ-ART?
Czytałem sporo pozytywnych komentarzy na ich temat na portalu cokupic.pl, ale może Wy powiecie mi coś więcej :)
Pozdrawiam!
 

K@myk

New member
DeLuXx Rollo LightLine odradzam zakupu tego ekranu, o ile do wyglądu jak i obrazu nie można się za bardzo przyczepić, to niestety ma fałdy nie do usunięcia :( podkreślam że próbowałem różnych ustawień ekranu i nic nadal FAŁDY ehhh
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Witam i proszę o pomoc.

Mam ekran elektrycznie rozwijany firmy/marki/typu Bueno Screen - Ekrany projekcyjne podwieszane - elektryczne
Pilot do niego jest na fale radiowe RF. Mam pilot uniwersalny Xsight Touch, który potrafi nadawać sygnały RF. Problem w tym, że w bazie ekranów nie ma marki Bueno Screen... ani "odpowiedników", które znalazłem na Amazon.
Z instrukcji wynika, że do ekranów tych istnieją też sterowniki na podczerwień więc pewnie kody są takie same i różnią się tylko sposobem ich nadawania i odbierania.
Z ekranu jestem zadowolony więc prośba o nie komentowanie wyboru a tylko podpowiedzenie z czym to jest zgodne albo co było pierwowzorem :)

Czy zna ktoś może odpowiednik dla tego ekranu albo może tylko dla sterownika? Może być odpowiednik sterowany na podczerwień - pilot pewnie sam skonwertuje do prawidłowych kodów RF.

Z góry serdecznie dziękuję.... bo miałbym wtedy kiiiino z jednego pilota - naciskam jeden przycisk i chowa mi się TV, odpala amplituner, rozwija ekran i zapala projektor... a kiedyś jeszcze dodatkowo będą się zasuwać zasłony - pełna robotyzacja :)
 

Vaderus

New member
Bez reklam
A pilot nie porafi sie uczyc na podstawie nadawanych fal przez innw piloty?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Uczy się bez problemu... ale przez IR.

Pilot do ekranu to wersja na fale radiowe RF. Z opisu wynika, że jest też wersja IR (której nie mam) więc gdybym znał odpowiednik IR, to pewnie mógłbym go uzyć do zaprogramowania mojego pilota, który dalej już sam by skonwertował sygnał na RF.

No chyba, że jest jakaś metoda uczenia kodów RF, której nie znam....
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
A układ sterowania ekranu nie ma może wejścia "Trigger 12VDC"? Bo praktycznie każdy projektor ma takowe wyjście, i połączenie obu da automatyczne opuszczenie ekranu po włączeniu projektora (i podniesienie po wyłączeniu).
 

Vaderus

New member
Bez reklam
A układ sterowania ekranu nie ma może wejścia "Trigger 12VDC"? Bo praktycznie każdy projektor ma takowe wyjście, i połączenie obu da automatyczne opuszczenie ekranu po włączeniu projektora (i podniesienie po wyłączeniu).

Sęk w tym, że sterownik tego ekranu nie ma wejścia triggera 12V.
Możliwości sterowania są tylko ręcznie (przyciskami na sterowniku) albo pilotem RF.

Rozebrałem sterownik i na płytce jest nadruk z jego typem: AC202-04XXXX-RF, ver1.4

Mówi to coś komuś?

P.S. Zdaję sobie sprawę, że ekrany Bueno Screen są pewnie "klonem" czegoś innego... pytanie tylko czego?
 

Mw+

New member
Hm a daj mi fotke sterownika... Ekran znam jest klon -albo inaczej -wielu polskich Producentow sprzedaje "to " jako swoj produkt ,conajmniej 3 znane polskie marki :)
 

alivederci

New member
Nie ma;)
ja za to od jakiegoś czasu jestem posiadaczem ekranu Kauber, model Blue Label i jestem bardzo zadowolony. Ekran z powierzchnią białą Matt White Plus (gain=1.0). 220x124, z ramką. Ekran wyroznia cicha praca oraz sterowanie z pilota, gdzie odbiornik jest wbudowany w kasete ekranu - bardzo wygodne rozwiazanie.
Oglądam go z odległości 3,70m.
Teraz troche zaluje, ze nie kupilem jednak z szara powierzchnia, ale jak kupowalem to nie znalem jeszcze tego forum, i stad moj pospiech.

Jesli ktos potrzebuje wiecej info prosze pytac na priv.
 

kianek

New member
witam
odebralem dzis sanyoz800
pokoj duzy 7 na 6

szukam ekranu. bede ogladal z odleglosci 5m

pokoj z cimnym popielatym sufitem i czarna podloga

ekran sufitowy w ciemnej kasecie,elektryczny

dlaczego raz sa lepsze biale a czsem ciemne? od czego zalezy?

na ekran moge wydac 2-3k

pozdrawiam
 

Geezer

New member
Panowie,

Czy jest dostępny na rynku polskim jakiś ekran o NIEWIDOCZNEJ fakturze (teksturze) ?
Potrzebuję 92-100" Light Grey.

Normalnie z 2,5-3,5m nie widzę matrcy pikseli projektora DLP (obojętnie 720p czy 1080p) ale szlag mnie trafia jak widzę fakturę ekranu (jasne sceny - np. śnieg).
Ścianę pod ekranem mam białą, bez gładzi gipsowej ale faktura tejże ściany nie rzuca się tak w oczy...
To równie wkurzające jak banding w TV LED.

Dlatego póki co oglądam na płycie Anwipor ze spienionego PCV (idealnie gładka zbyt biała)...
 

Drzymek

Member
Witam.
Właśnie kupiłem mój pierwszy projektor. Jego przeznaczeniem ma być oglądanie wszystkiego bez przejmowania się żywotnością lampy, dlatego wybór padł na Acera K330.

Z pierwszych projekcji jestem zadowolony, pomimo że odbywają się na płycie K/G starannie pomalowaną na biało Dekoralem.

No ale czas zakupić jakiś ekran projekcyjny, co by jeszcze na jakości obrazu zyskać.

Projektor: Acer K330
zastosowanie: do oglądania wszystkiego TV, PS3, filmy hd
wymiary: 200x113 (16:9) + bordery
mechanizm: ręcznie rozwijany
gain: 1,2
kontrola światła: rolety w oknach + zasłony, ale oglądam tylko wieczorami min. 19
odl. widza: 2,60m (czy nie za blisko na ekran 200x113? może lepszy ekran 180x102?)
dysponowana kwota: ok 300zł

Wiem że z kwotą nie zaszalałem, ale nie jestem typem człowieka który będzie w stanie wydać 500zł więcej żeby mieć troszkę czerniejszą czerń i takie tam. Poza tym wiem że z tego pj i tak cudów nie wyciągnę ale do kina domowego bez ograniczeń w sam raz.

Do tej pory myślałem o BUENOSCREEN i jest to nr1:

200x113 EKRAN projekcyjny manualny format 16:9 HD (2412289594) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ale jest jeszcze Optica (cana wysyłki zwala z nóg, ale kolega by mi przywiózł):

EKRAN RĘCZNY OPTIKA 200x117 MW - SKLEP WAWA (2416192501) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Bardzo proszę o poradę i nie pisanie tekstów o niskiej cenie, bo i tak więcej nie wydam na ekran.

pozdrawiam serdecznie


p.s. sugerując się zasadą spotykaną w wielu poradnikach wyboru wielkości ekranu, wynika że ekran powinien być nie większy niż 1,5x szerokości ekranu do odległości siedzącego (co w przypadku ekranu 200x113 zostało by przekroczone), i dlatego zaleca się ekran 180x102 (180 x 1,5 = 270 - czyli prawie się zgadza). Tylko zastanawiam się czy będę czuć niedosyt że nie wybrałem jednak tego większego?
Lubię duże kina i najlepszym tego dowodem jest to że zrezygnowałem z dotychczasowej 51calowej plazmy na rzecz właśnie większego ekranu pj.
 
Ostatnia edycja:

ganjor86

New member
Witam zastanawiam się ostatnio nad czymś do wyświetlania obrazu i zastanawiam się nad kupnem płutna projekcyjnego ale jakie ma to być płutno. Mam projektor epson emp-x3 z palnikiem xenonowym i daje on około 800lm i to mi wystarcza bo mam rolete którą mogę zrobić prawie całkowitą ciemność w pokoju. Wiem że było już o tym wszystkim na forum ale w przypadku projektora o małej jasności sprawa może wyglądać inaczej. Projektor daje obraz o przekątnej 70 cali i niech tak zostanie. Mam ekran reluxa kupiony za pół litra więc na początek mógł być ale teraz marzy mi się coś lepszego. Jest jeszcze jedna kwestia, za projektor zapłaciłem 200zł i raczej kupowanie do niego ekranu za tysiąc złotych to nieporozumienie. Czyli tak w skrócie to ma być tanio i dobrze. Najlepiej gdyby materiał nadawał się zastąpienia materiału jaki mam w zwijanym ekranie. A może niema co kombinować i kupić ekran buenoscreen albo avtec czy coś podobnego? Do wydania mam około 300zł.
 
Do góry