Ekrany projekcyjne,wady, zalety,cena.

wiatrak

Active member
Bez reklam
Trudne pytanie, można różnie trafić, niektóre egzemplarze falują inne nie; napinacze dają przynajmniej pewność braku zmarszczek i pofałdowań.
 
B

burz

Guest
mam bez napinaczy i jak na razie ideał. Do środka trochę zwijają się tylko boczne bordery, ale w niczym to nie przeszkadza.
 

Geezer

New member
Po ostatnich konsultacjach też się jednak przekonałem do Grey.
Dobry ekran ten Adeo, niestety marka się ceni dość wysoko i za wszystko karze sobie dopłacać poczynając od czarnego topu górnego po sterowanie pilotem. A to już wychodzi sporo ponad 2 k zł. A za tą cenę podstawowego Adeo z wszystkimi niezbędnymi funkcjami można dostać choćby AVTek'a Cinema Electric 240 MG, który może i jest produkowany w Chinach, a nie jak Adeo w Polsce, to jednak powalającej różnicy raczej w jakości nie będzie - a raczej nie będzie widać przy wyświetlaniu obrazu. Choć się mogę mylić bo widziałem te ekrany rozwinięte "na sucho" - nie było okazji do projekcji.

AVTek CINEMA Electric 200MG (Matt Grey) można mieć za 975 PLN więc i 240MG zapewne taniej niż 2000 PLN...
Nie gloryfikowałbym tej produkcji w Polsce - zapewne z Tajwańskich materiałów :)
Nawiasem mówiąc polska SUPREMA daje 12 m-cy gwar. a AVTEK 24 m-ce.
Ciut większa, ręczna Suprema Fenix Elegant kosztuje 300 więcej niż elektryczny AVTEK - paranoja.
 

efilo

New member
witam
szukam ekranu projekcyjnego ramowego o szerokości ok. 2,7m do kina domowego (sala bez odbić) wyposażonego w rzutnik pt-ae 3000. mój budżet to max 4,2 tys
myślałam o ekranach projecta ale nie robi takich dużych.
na razie mam dwa typy
1. przywoływany tu kraftmann Ekran Projekcyjny Ramowy 270 cm x 155 cm 16/9
2. i stenart hd Ekran projekcyjny STENART HD260 - format 16:9 Panorama Przekątna projekcji 110 :: KINOMANIAK-Ekrany projekcyjne na miarę czasu

czy moglibyście mi doradzić, ewentualnie zaproponować coś innego?
 

efilo

New member
:grin::grin::grin:
ależ ten świat jest mały :cool:


suprema się nie nadaje (zapomniałam dodać że rama musi być w wykończeniu velvet)

za to adeo plano velvet wygląda obiecująco, zwłaszcza że jest też grey, no i cena nie zbija z nóg jak w przypadku stewarta ;)

czy ma ktoś porównanie jakości kraftmanna i adeo?
 
Ostatnia edycja:

Lepik

New member
Witam
Sprawdź jeszcze polskie ekrany firmy Viz-Art.
www . viz-art . pl
Nie mogę dać bezpośredniego odnośnika, skasuj spacje między kropkami.
Podobno bardzo dobre ekrany, robione w Polsce a nie gdzieś w chinach.
Pozdrawiam
 

redlum

New member
Bez reklam
szukam ekranu rozwijanego elektrycznie - dźwięko-przepuszczalnego tzn takiego który mógłbym rozwinąć i zasłonić głośniki. W tej chwili znalazłem jedynie ofertę Adeo - ale te ceny... Czy jakieś inne firmy produkują takie ekrany? I co najważniejsze - czy takie ekrany się sprawdzają? Czy to może tylko pic na wodę?
 

K-mil

New member
Ekrany trudno zobaczyć w sklepach nawet w dużym mieście, ale są firmy oferujące sprzęt AV gdzie mogą pokazać Ci kilka podstawowych modeli i maja próbki pozostałych materiałów. Może jednak warto zrobić małą wycieczkę?
 

redlum

New member
Bez reklam
w moim mieście - znajdę może ze dwa sklepy - co sprzedają projektory - tyle samo sklepów w których mógłbym odsłuchać sprzęt grający. Sklepów z ekranami - niestety nie ma. A wycieczka do wawy - jakoś mi się nie uśmiecha...
 

szefmoniki

New member
Witam,
wiem, że temat umarł już trochę ale tutaj zapewne uzyskam najwięcej pomocy. Do rzeczy - zamierzam kupić projektor i ekran. Projektor już w zasadzie wybrałem, będzie to Epson tw3500, ewentualnie tw3600. Dylemat mam z ekranem. Musi być koniecznie na statywie. Poruszam się między 3 modelami - AVtek Tripod Pro200, Avers Tripod 24 i Suprema Leo Air. Wiem, że cennik jest zróżnicowany dlatego zapytam, czy warto dopłacać do Aversa czy Supremy?
Na żywo widziałem tylko Supremę. Materiał jest gruby, powleczony chyba jakimś włóknem szklanym czy czymś, wydaje się stabilny i pewny. Reszte widziałem tylko na zdjęciach czyli tak jakbym ich nie widział. Piszę o tym dlatego, że widziałem kiedyś jakiś model, który miał chyba cerate nie płótno, cienkie to było i obraz beznadziejny. Stąd prośba do Was, doradźcie mi z jakimś ekranem bo nie chciałbym się właśnie wpakować w jakąś cerate :(
Modele opisane wyżej znalazłem na stronach producentów. Wiem, że są jeszcze np Reflecta czy Projecta (o której w tym wątku tylko wydawano kompletnie sprzeczne opinie). O tych firmach nie wiem nic dlatego ich nie uwzględniam, ale jak mają modele godne polecenia to proszę, nie wstydźcie się i powiedzcie :)
Aha pułap cenowy to tak na maksa 1500zł. Chodzi o to czy warto, czy ekran za 350zł (jak avtek) jest faktycznie tyle gorszy, żeby dać np 1400zł za Supremę.
Pozdrawiam
 

redlum

New member
Bez reklam
wprawdzie nie mam dużego doświadczenia z ekranami - ale jakbyś miał brać ekran i do tego jeszcze zwijany za 350zł - to bym chyba wolał oglądać filmy na białej ścianie
 

redlum

New member
Bez reklam
ok, dzięki. A wiesz może gdzie kupić jakąś dobrą białą ściane? I po ile chodzą?

złe wnioski wyciągasz - jak cała konstrukcja kosztuje 350zł - to jak myślisz jakiej jakości jest sam ekran? Jak masz kasę i zależy ci na bezproblemowym oglądaniu (o ile można powiedzieć że na takim typie ekranu można bezproblemowo oglądać) to bierz Supremę. CCC jest najgorszym doradcą.
 
Do góry