Ekrany projekcyjne,wady, zalety,cena.

Conq

New member
W moim przypadku projektor Optoma H27 bedzie oddalony od ekranu 3,70 m. Najbardziej optymalnym obrazem bedzie szerokość 1.75-1.9m. Co polecacie (rozwijany ręcznie) w kwocie do 500 zł. Ekran Optoma 92'' jest za duży wiec pomyślałem o AVtek Cinema 200. Czy ktoś ma może ten ekran ? Chciałbym znać opinię bo niechce wywalić kasy w błoto. Dziękuję i dosiego roku !!!!:D
 

Conq

New member
Tak kupilem uzywaną Optome. Jak narazie jestem zadowolony ale wyświetlanie na pomarańczowej ścianie doprowadza mnie do kur....icy :/. Ponawiam moje pytanie " AVtek Cinema 200. Czy ktoś ma może ekran AVtek Cinema 200? Chciałbym znać opinię bo niechce wywalić kasy w błoto"
 
Ostatnia edycja:

slavol33

New member
Mam, tylko rozmiar większy. Z niczym nie porównywałem, ale - mechanizm zwijania nigdy mi nie zadziałał, lekko faluje na brzegach, po moich przeróbkach "hand made" jest już ok i jestem w miarę zadowolony. Dziś kupiłbym ramowy.
W jasnych scenach troszkę widać fakturę ekranu.
 

erni111

New member
ekran

witam. oto zaje....y ekran KRAFTMANNA. projeltor EPSON TW 680 i XBOX 360. aparat tylko za 200 zl. wiec jakosc slaba na fotach. pozdrawiam
 

Attachments

  • S6300610.JPG
    S6300610.JPG
    23,4 KB · Wyś: 1389
  • S6300611.JPG
    S6300611.JPG
    35,8 KB · Wyś: 1419
  • S6300614.JPG
    S6300614.JPG
    43,7 KB · Wyś: 1399
  • S6300618.JPG
    S6300618.JPG
    37,7 KB · Wyś: 1391
  • S6300620.JPG
    S6300620.JPG
    52 KB · Wyś: 1382
  • S6300624.JPG
    S6300624.JPG
    59,4 KB · Wyś: 1368

Conq

New member
ehh. Jakbym miał kasę to bym sobie kupił takiego ramowego Kraftmana. Nawiązując do porzedniego posta mam pytanie czy ktoś próbował zmniejszać rozmiar ekranu, Bo wziołbym ekran OPTOMA DS-9092PM (203x114 cm) i ''rozszeżył" czarne pasy żeby zawęzić pole projekcji. Ma ktoś jakieś doświadczenia jak to zrobić ??
 

tom134

New member
witam

jaki ekran 16:9 polecacie do projektora Benq W500 w cenie do 500 zł ?

Kraftmann 205x115 16:9
Kraftmann 235x130 16:9
Optoma 213x124 16:9


Matt white, matt gray, glass beaded ??

Projektor jest 3,5 metra od ekranu, zamontowalem juz go na scianie i po pierwszych probach najwiekszy rozmiar jaki mozna uzyskac to ok 255x145, bede ogladal z odleglosci ok 3 metrow.
 

Conq

New member
Na allegro pojawił się taki oto ekran www. allegro. pl/item904289890_ekran_podlogowy_cinema_plus_screen_177x99mw_wawa.html

Dzwoniłem dziś do rzutniki. com i powiedzieli mi że ktoś robi dla Benq te ekrany. Po kodzie producenta wynika że te ekrany robi firma "Elite Screens"
Cena 299 zł. wydaje się bardzo atrakcyjna (cena na stronie to 329$ !). Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym producentem i wogóle czy można przerobić mechanizm na wiszący ?!?.

Test tego ekranu: www. audioholics. com/reviews/projectors/projector-screens/elite-screens-f80nwh/elite-f80nwh-pull-up-projection-screen. html
 
B

burz

Guest
jaki ekran polecacie do 1800 zl brutto, elektryczny, 90-100", pow. projekcyjna dobrej jakości nie marszcząca się:)???

(waham się między matt white a grey)
 

Jcob

New member
ekran elektyczny kraftmann

Witam! Posiada ktos elektryczny ekran kraftmanna "royalscreen" ? Zastanawiam sie jak zrobic zeby ekran zatrzymywal sie w pozycji ktora mnie interesuje...?
 

SeboZakret

New member
To i ja tym razem sympatycznych forumowiczów poproszę o radę :blagam:

Chciałem w tym miesiącu, w zasadzie w przeciągu kilku dni, złożyć zamówienie na TW5000 bo ceny coraz bardziej tego modelu spadają, a i nie chce czekać już dłużej.

Tylko pozostaje wybór ekranu - a raczej problem z jego wyborem.
Na pewno musi być elektryczny , myślę że w okolicach 1500 zł już nie powinien być zbyt kiepski.
Rozmiar jakieś 220-240 cm podstawy (roboczej).

Mam dylemat tylko co dobrać za materiał, znaczy się chodzi mi czy biały czy szary??
Naczytałem się forum nie raz i znam zasadę ogólną, że do jasnego szary a do ciemnego biały.
Co prawda mam pokój jasny (żółte ściany, biały sufit) ale podpowiedział mi ktoś że szary może być za ciemny pod ten projektor znaczy się będzie za ciemny obraz bo niby lampa 1600 lum ale wiadomo, że w granicach 450 lum świeci w ustawieniach kinowych czy eco.

Dodatkowo za ekranem znajduje się okno wiec musi być z tyłu z materiału nie prześwitującego (co prawda okna będą wyciemnione roletami nieprzesuszającymi światła ale i tak lepiej żeby ekran był "szczelny").
Górny TOP również jak najbardziej myślę że potrzebny.

Wiec jaki będzie lepszy waszym zdaniem: szary 0,8 czy biały 1,0 gain??


Myślałem coś z firma raczej jakoś tam obijających się o ucho a nie non-niem jak:
AVTek
Kraftmann
Avers
Viz-Art
Kauber
Projecta
Adeo
???

Dwie ostatnie firmy to już raczej sporo powyżej 2000 zł
Może są tu użytkownicy tych ekranów i wtącą swoje "trzy grosze" co do jakości wykonania, użytkowania, plusów czy minusów, no i czy warto było kupić czy raczej nie powtórzyli by wyboru danej firmy i modelu.

Z góry dzięki za pomoc jaki wybrać rodzaj materiału no i opinii co do producenta.
 
B

burz

Guest
szukam podobnego w wymiarach ekranu i jestem bardzo bliski takiego wyboru:
rzutniki.com :: Ekran elektrycznie rozwijany SUPREMA 234x132cm AN MW - Ekrany projekcyjne
Jeśli natomiast chodzi o white czy grey - zrobiłem w domu eksperyment polegający na zasłonięciu części mojego obecnego ekranu (biały) szarą roletą - i efekt przeszedł wszelkie oczekiwania. Cienie przestały świecić, czerń się pogłębiła, a jedyna strata jest na wysokich światłach (są bardziej stonowane, przygaszone).
Projektor to panas ptae700 tryb eco, świeci z odl. 4,6 m, podstawa ekranu 2 m.

Oto próbki:.
 

Attachments

  • fot3.jpg
    fot3.jpg
    146,1 KB · Wyś: 509
  • fot4.jpg
    fot4.jpg
    157,2 KB · Wyś: 1107
  • fot5.jpg
    fot5.jpg
    169,3 KB · Wyś: 846

SeboZakret

New member
Alternatywą dla Supremy jest ten (odrobinę tańszy i z wygodniejszym - jak dla mnie - mocowaniem do sufitu):

Ekran elektrycznie rozwijany Adeo Motorized Linear 220x124 cm - HARDWAX

Po ostatnich konsultacjach też się jednak przekonałem do Grey.
Dobry ekran ten Adeo, niestety marka się ceni dość wysoko i za wszystko karze sobie dopłacać poczynając od czarnego topu górnego po sterowanie pilotem. A to już wychodzi sporo ponad 2 k zł. A za tą cenę podstawowego Adeo z wszystkimi niezbędnymi funkcjami można dostać choćby AVTek'a Cinema Electric 240 MG, który może i jest produkowany w Chinach, a nie jak Adeo w Polsce, to jednak powalającej różnicy raczej w jakości nie będzie - a raczej nie będzie widać przy wyświetlaniu obrazu. Choć się mogę mylić bo widziałem te ekrany rozwinięte "na sucho" - nie było okazji do projekcji.
 

norbiATV

New member

zonzi

New member
Jakos temat umarl. Jak tam ma ktos moze szary ekran 100 " z ktorego jest zadowolony ? :))

Skusil sie ktos na elektrycznego albo zwyklego Avteka. Jak wrazenia ?
 
B

burz

Guest
mam szary, z którego jestem BARDZO zadowolony, ale to Adeo. O AVTek nie wiem nic, niestety.
 
Do góry