Ekrany projekcyjne,wady, zalety,cena.

Jurasiak

New member
A co sądzicie o nowym wynalazku Stewarta, czyli ekranach Cima? Ciekawe, czy stewartowa jakość będzie zachowana w "masówkach"...

Ciekawe, jaki będzie stosunek cena/jakość, czy będzie się opłacało kupić Cimę trochę drożej niż np. Adeo... Miałem kiedyś przyjemność oglądania filmu na ekranie Stewarta i robi wrażenie, tylko kosztuje swoje :/
 

ganjor86

New member
A ile trzeba by dać za ekran o długości dolnej krawędzi 150cm tak żeby wydanie tych pieniędzy miało sens ? Przypominam że mój projektor ma coś około 800lm więc ekran musi rozświetlać obraz.
 

RatManek

New member
Witam.
Mam w planach zakup Optomy HD230x lub HD23 (nadal nie wiem czy warto doplacic do drozszego modelu) oraz potrzebuje rady na temat ekarnu do 600zl rozwijanego ręcznie o wielkości 100". Szukam i szukam i im wiecej czytam tym mniej wiem.

Co polecacie szarego o takiej wielkości i w do tej ceny? Czy lepiej brać biały-mat?
 

THX2

New member
Jak kolega wyżej czy coś dobrego do BenQ W1070 i ekranie o wymiarach do 100'' w cenie 600zł polecacie
 
Ostatnia edycja:

yogobela

New member
Witam.
Mam w planach zakup Optomy HD230x lub HD23 (nadal nie wiem czy warto doplacic do drozszego modelu) oraz potrzebuje rady na temat ekarnu do 600zl rozwijanego ręcznie o wielkości 100". Szukam i szukam i im wiecej czytam tym mniej wiem.

Co polecacie szarego o takiej wielkości i w do tej ceny? Czy lepiej brać biały-mat?

dzisiaj zauważyłem że jest dostepny nowy model Optomy HD25 i jak miałbym wybierać miedzy HD23 a tym HD25 to brałbym bez wahania HD25. Cena podobna.
 

dzinkspamp

New member
dzisiaj zauważyłem że jest dostepny nowy model Optomy HD25 i jak miałbym wybierać miedzy HD23 a tym HD25 to brałbym bez wahania HD25. Cena podobna.

Właśnie też się zastanawiam czy w cenie do 5tyś będzie to dobry wybór, czy ewentualnie trochę dołożyć i kupić coś dużo lepszego? Tylko pytanie co by było więcej jakbym dołożył jeszcze z 2tyś, czy jest sens dokładać?? Jak duży będzie skok ogólnej jakości..
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Właśnie też się zastanawiam czy w cenie do 5tyś będzie to dobry wybór, czy ewentualnie trochę dołożyć i kupić coś dużo lepszego? Tylko pytanie co by było więcej jakbym dołożył jeszcze z 2tyś, czy jest sens dokładać?? Jak duży będzie skok ogólnej jakości..

Aby odczuć różnicę trzeba (niestety) wydać więcej niż dodatkowe 2 tysiące złotych. Musiałbyś wejść w pułap projektorowych z przedzialu 10-15 tysięcy.
Bardzo ciekawą pozycją może być Sony HW20 w przedziale do 5 tysięcy (ale pewnie tylko używany).
 

rysiek_mela

New member
Ja zdecydowałem się na projektor Epson EH-TW5910. Projektor korzysta z epsonowskiej technologii 3LCD, jest Full HD oraz zdolny do wyświetlania obrazów trójwymiarowych (z okularami 3D). Cena zakupu projektora wyniosła 4600 PLN (ale jak użyjecie wyszukiwarki cenowej, to zapewne znajdziecie tańsze oferty). Cena zakupu dwóch par okularów aktywnych to 600 PLN. Żywotność lampy obliczona jest na 4000 godzin pracy. Pozostało mi jeszcze dobrać ekran do projektora. Jakieś propozycje? Zastanawiam się nad zakupem ekranu w sklepie online co by wyszło troszkę taniej... Zamawiał ktoś z Was kiedyś na ekranownia.pl?
 

yansik

New member
Ja ostatnio zamawiałem ekran w sklepie super-av (Tychy). Swoją supremę feniks matt white 92" kupiłem u nich za 560zł łącznie z przesyłką, czyli cena jakieś 100zł niższa niż gdziekolwiek indziej znalazłem. Obsługa bardzo miła i rzetelna. Co prawda było małe nieporozumienie z dostawą z winy dystrybutora, ale sklep stanął na wysokości zadania i udało się bez dodatkowych kosztów z mojej strony ustawić dostawę kurierem na sobotę :)
 

yansik

New member
Co mogę powiedzieć, to ten feniks którego mam nie marszczy się póki co :)
A obraz w zupełności mnie zadowala. W porównaniu z moim poprzednim ekranem, który był roletopodobnym produktem bez czarnych obramowań muszę stwierdzić, że mimo niskiej ceny jakość obrazu na feniksie to przepaść do poprzedniego i nie ma co porównywać nawet.
Co do udziału ceny kasety w cenie końcowej całego ekranu: specjalnie wziąłem tańszy model feniks zamiast elegant, bo ekran był ten sam (potwierdziłem bezpośrednio u producenta), a różnica była właśnie w kasecie - w elegant niby ładniejsza(kwestia gustu) i ma system bezpiecznego zwijania, ale za cenę +300zł...
 

yansik

New member
Tak na marginesie, na tym feniksie za 500zł rzucany jest obraz z Optomy HD25e za 2700zł, a nie 5tys :)
Nie neguję faktu,że droższy ekran = lepszy, tylko pytanie ile ktoś jest w stanie dać więcej żeby móc zauważyć różnicę wartą tej ceny. Jak zwykle wszystko zależy od zasobności potfela niestety...
 

hatson

New member
Witam,

zamowilem Epsona TW5200 ale jeszcze nie zdecydowalem sie na ekran. Czy mozecie polecic jakis ekran do tego projektora ? Nie jest to jakis wygorowany sprzet i nie chce przesadzic z ekranem ale tez chcialbym aby projektor pokazal w pelni swoje mozliwosci. Interesuje mnie ekran 16:9 o szerokosci 240 cm. Najlepiej z elektrycznym rozwijaniem ale tutaj jestem w stanie zrezygnowac na rzecz lepszej jakosci za ta sama cene.

Bede ogladal i czasem gral tylko wieczorami, wiec przy pelnym zaciemnieniu.
Nie jestem jakims maniakiem i moj TV UE55ES6100 ma dla mnie wystarczajacej jakosci obraz.

Przedzialu cenowego nie podaje bo nie chce wam sugerowac. Poprostu chcialbym wiedziec, co optymalnie pasuje do tej klasy projektora.

Z gory dzieki
Pawel
 

Shamman

New member
#hatson - stoje przed takim samym wyborem ale do optomy hd25e, u mnie w grę wchodzą:


ELITE SCREEN PREMIUM 243,5x137 MW 110 cali (16:9) PM110HT-E12 -

i Suprema Andromeda, również 110 cali

Sam nie wiem, niby jestem zdecydowany na Elite Screen ale nie znam tej marki, może ktoś może się wypowiedzieć na temat tej marki.
 

hatson

New member
No i wlasnie tu przychodzi pytanie, czy warto kupowac ekran za 3/4 ceny projektora. Moj Epson kosztuje podobnie, wiec pewnie podobna klasa projektorow, chociaz inna technologia.
Czy roznica miedzy ekranem za 1000 zl., a tym za prawie 2000 zl. bedzie az tak duza, czy beda to tylko male roznice w postaci odrobine lepszej czerni itd? Ja widze roznice miedzy moim TV, a takim 3x drozszym ale uwazam, ze roznica nie jest warta tych paru tysiecy wiecej. Oczywiscie to moje odczucie bo mam znajomych, ktorzy za troche lepszy obraz, sa w stanie zadluzyc sie na pare lat :)

Pozdrawiam


#hatson - stoje przed takim samym wyborem ale do optomy hd25e, u mnie w grę wchodzą:


ELITE SCREEN PREMIUM 243,5x137 MW 110 cali (16:9) PM110HT-E12 -

i Suprema Andromeda, również 110 cali

Sam nie wiem, niby jestem zdecydowany na Elite Screen ale nie znam tej marki, może ktoś może się wypowiedzieć na temat tej marki.
 

hatson

New member
Tak samo jest z projektorem i ekranem. Biały ekran to biały ekran czy za 1000zł czy za 2000tys dalej jest biały i możesz poprawić jakość o ok 10-15%.

No i wlasnie o taka informacje mi chodzilo. Czyli przy moich wymaganiach, nie warto inwestowac 1000 PLN wiecej, zeby uzyskac o te kilkanascie procent lepszy obraz. Jasne, ze sa ekrany o duuuzo lepszej jakosci, ktore tak jak mowisz, pozwola ogladac nawet przy dziennym swietle. Piekna sprawa ale za takie pieniadze, to zdecydowanie nie dla mnie. Tak jak piszesz, wazna jest reszta. Ja ogladam glownie Seriale w 720p w mkv i czasem BD. Dzieciaki mecza do tego Minecrafta, a tam grafika na poziomie C64. Mozliwosci projektora "dusze" wiec juz troche na poczatku. Chodzi poprostu o to, zeby wieczorkiem bylo cos widac na duzym ekranie.

Najlepiej potestowal bym kilka ekranow bo kazdy ma inne wymagania i ciezko tak cos pewnie doradzic. No ale niestety nie zabardzo mam taka mozliwosc.

Bardziej martwi mnie cos, co przeczytalem na niemieckich forach, ze te tanie ekrany potrafia sie szybko znieksztalcac, a to juz jest widoczne.

Pozdrawiam
Pawel
 

hatson

New member
To może warto wybrać tańszy projektor a lepszy ekran? Zobacz to porównanie!

Moze masz racje ale projektor juz w drodze i zdecydowalem sie na niego miedzy innymi dlatego, ze pasuja okulary od mojego TV. 7tys. to spora kwota. Ja za projektor dalem 729€ ,wiec do tej kwoty jeszcze daleko. Link nie dziala.

Mam jeszcze pytanie. Pewnie to tez zalezy od jakosci ale jak jest z waszymi ekranami, jezeli chodzi o czeste zwijanie i rozwijanie ? Ja chce ekran zamontowac zaraz przed TV, tak aby rozwijajac sie, zaslanial TV. Bedzie wiec on minimum 1x dziennie rozwijany i zwijany. Czy to nie wplywa za szybko na rownosc powierzchni ekranu ?

Pawel
 
Do góry