ekrany adeo i wysokość TOPu

prime

New member
Wiecie może jaki jest zakres regulacji ograniczników końcowych w ekranach adeo (np linear motorized)
Bo tak naprawdę nie wiem czy muszę podawać wysokość czarnego Topu co do centymetra.
Na stronie Adeo i w cenniku są 3 zakresy wysokości takiego Topu dla ekranów 16:9 - do 20cm, od 20 do 45cm, oraz od 45cm do 60cm. Czy przy zamówieniu muszę określić tylko zakres, czy też podać dokładną wysokość topu?
 

Deimos

Banned
Przy zamówieniu możesz podać przybliżoną wartość czarnego topu. Praktycznie możesz sobie zamówić taki jaki sobie życzysz. Tak samo z wymiarem ekranu, są bardzo elastyczni w tych sprawach.
 

prime

New member
tylko jeśli to będzie przybliżona wartość to na ile będę mógł wyregulować - ile cm w dół czy górę podnieść...? zakres regulacji.... może ktoś próbował?
 

Deimos

Banned
Na tyle ile będzisz chciał, wszystko zależy jakiej wysokości top górny zamówisz. A potem jak nisko będziesz opuszczał ekran... I zależy na jakiej wysokości zamontujesz ten ekran.
Zacznij od tego jaki będziesz miał wymiar ekranu, potem na jakiej wysokości będzie dolna krawędź ekranu i będziesz mógł sobie łatwo wyliczyć jaki max. border górny ma być.
 
Ostatnia edycja:

prime

New member
ok, to już mam: potrzebuję top wysoki na 36cm. I tu mam pytanie: czy jestem w stanie w razie konieczności obniżyć ekran jeszcze o 3cm lub np podciągnąć go do góry o np 4cm. Oczywiście bez zmiany położnie całego urządzenia, a tylko dolnej jego cześci - ekranu. Wszsytkie wielkości wziąłem z http://www.projectorcentral.com/proj...ulator-pro.cfm, a wiele osób zaznacza że w rzeczywistości może być ciut inaczej niż na tej stronce
 

Deimos

Banned
Max. w dół bez przemiejscowienia kasety będziesz mógł taki ekran opuścić o wysokość topu górnego, czyli 36cm. W górę nie ma żadnego problemu. A ponadto wiele projektorów ma możliwość regulacji soczewki góra-dół w razie czego także w lewo i w prawo.
 

prime

New member
ok, rozumię, czyli lepiej dodać te parę centymetrów więcej topu, bo później można w górę... no to ostatnie pytanie... czy podnosić ekran można co 1cm, czy 3cm czy ile? gdzieś w instruckcji tego projektora napisano: rozwiajanie można ustawic do 3cm bez ryzyka uszkodzenia, czy to dotyczy tego podnoszenia?
 

Deimos

Banned
Jeżeli masz ekran na pilota. to ustawia się zakresy góra-dół. Jedno naciśnięcie przycisku i ekran się rozwija, druga strzałka i ekran w się zwija. Oczywiście można go też dowolnie o ile cm chcesz podnosić i opuszczać. Umnie mogę go zastopować w każdej chwili środkowym przyciskiem, a potem w górę lub w dół ile potrzeba.
 
Ostatnia edycja:

prime

New member
a jeszcze pytanie... czy ma to znaczenie do czego przymocuję ekran w suficie... tzn trzeba bezpośrednio do stropu, czy można do stalowych profili sufitu podwieszanego... ponieważ obawiam się o drgania silnika i ekranu w czasie rozwijania
 
Do góry