Ekran z powierzchnią ALR

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Spróbuj ustawić projektor , tak aby soczewka była na środku ekranu ( minus oflet )
I powiedz , czy to pomaga
 

Nikodem19

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zasłonięcie okna ani oddalenie się na te około 3,3 m. nic nie pomaga.
Już wolałbym moja starą powierzchnie pomalowaną TIKKURILA, niż tą powierzchnię ALR, ale zamkniętą w ramce.
Dlatego już myślę, że aby nie inwestować w to zbyt dużo, pomalować tą PCV farbą TIKURRILA lub jakimś DULUXEM. Są tez jakieś NOXSCREEN na ALLEGO, ale drogie i wydaje mi się, że szkoda na to pieniędzy. Myślę o białym macie lub jakiś lekkim szarym. Ciekawe jak to będzie trzymało się na tym PCV. Lewa strona tego daje nadziej, że się przyjmie.


Do malowania tylko Tikkurila H499.
Rozmawiałem z inż.produkcji zakładu produkującego w/w farbę.
Powiedział mi że tylko farba o tym symbolu jest najlepsza na ekran.
Biała matowa nie ma składnika odblaskowego.
 

Michal260675

New member
Spróbuj ustawić projektor , tak aby soczewka była na środku ekranu ( minus oflet )
I powiedz , czy to pomaga

Masz na myśli aby projektor ustawić niżej ?
W tej chwili jest tak, jak na załączonym zdjęciu, tzn pod sufitem i centralnie po środku ekranu.
Przy czym obraz jest "opuszczony" LENS SHIFTtem pionowy, bo tylko taki posiada ten projektor.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Tak , postaw na sobie jakieś pudła, stolik kawowy i celuje obiektywem na środek ekranu nie używając Lens shift
Bardzo wysoko masz ten ekran
Oczy mają tendencję do opalania. 60-70 cm od podłogi w 100 jest O.K
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tak , postaw na sobie jakieś pudła, stolik kawowy i celuje obiektywem na środek ekranu nie używając Lens shift
Bardzo wysoko masz ten ekran
Oczy mają tendencję do opalania. 60-70 cm od podłogi w 100 jest O.K


To nic nie da.

Obraz ciemny robi sie po bokach a nie gora dol.
 

Michal260675

New member
Tak , oczywiście to mi chodziło :)

W wolnej chwili zrobię małą rewolucję i sprawdzę czy są jakieś efekty.
Następnie dam znać.
Gdyby nawet była poprawa, to czekał by mnie remont pomieszczenia, tej ściany na której projektor się znajduje. Ale to problem na później.
Na ten moment po przeczytaniu wątku "Ekran projekcyjny DIY", w którym Arri3 wymalował ekran z czarnej farby i pigmentu perłowego, mam ochotę z tą opcją popróbować. Najgorsze, że zadałem pare pytań w tym temacie, ale chyba już nie przegląda tego i nie wiem jakich materiałów użyć i w jakich proporcjach (przynajmniej tak na "oko").
 

Michal260675

New member
Obniżyłem projektor do wysokości aby soczewka była w centrum ekranu.
Była jakaś niewielka poprawa, ale nie na tyle aby to tak zostawić.
Być może odsunięcie projektora od ekranu i punktu z którego oglądam, dało by lepszy efekt, ale u mnie niestety nie mam takiej możliwości.
Pozostaje mi teraz pomalować "lewą' stronę tego podłoża, bo mimo wszystko jednolity obraz na całości, uważam za lepszy, niż ten w różnych jasnościach na podłożu ALR.
Na początek na próbkach spróbuję z czarną farbą + pigment perłowy, według porad Arri 3 z wątku "Ekran z powierzchnią ALR".

Próbował ktoś malować czarną farbą + pigment perłowy ?

Jeżeli to nie zda egzaminu. To zastosuje sprawdzoną farbę TIKKURILI H499 lub biały mat, również od TIKKURILI do ekranów.
 
Do góry